HU/Prabhupada 0951 - A mangófa tetején egy nagyon érett gyümölcs van



720902 - Lecture Festival Sri Vyasa-puja - New Vrindaban, USA

Prabhupāda: Tehát a Kṛṣṇa-tudatú mozgalom olyan nagyszerű, hogy az embert mindenben tökéletessé teszi. Tökéletessé a tudásban, erőben, életkorban és mindenben. Annyi dologra van szükségünk. Az élet e tökéletessége, a folyamat, hogy hogyan tegyük az életünket tökéletessé, Kṛṣṇától száll alá. Kṛṣṇa minden forrása. Ezért a tökéletességről szóló tudás is Tőle származik, és időközönként, ami több millió évet jelent, Kṛṣṇa eljön. Brahmā minden napján egyszer jön el. Brahmā napjait, akár csak egyetlen napját, annak a hosszát is nehéz kiszámolni. Sahasra-yuga-paryantam arhad yad brāhmaṇo viduḥ (BG 8.17) Brahmā egy napja körülbelül 433 millió évet jelent. Tehát Kṛṣṇa Brahmā minden napjában egyszer jön el. Ez azt jelenti, hogy 433 millió év után jön. Miért? Hogy átadja az életről szóló tökéletes tudást, azt, hogy az embernek hogyan kell élnie, hogy tökéletessé tegye az életét. A Bhagavad-gītā, amit Kṛṣṇa ebben a korszakban, ezen a napon mondott el, itt van. Brahmā napjának a huszonnyolcadik korszakát éljük. Nem, a huszonnyolcadikat... Brahmā egy napjában 71 Manu van, és egy Manu élethossza... Az szintén több millió év, 72 korszak.

Minket nem az érdekel, hogy kiszámítsuk a tökéletes tudást. Ez a tökéletes tudás Istentől, Kṛṣṇától származik, és a paramparā rendszeren, a tanítványi láncon keresztül terjed. Épp itt van erre egy példa, a mangó fa. A mangófa tetején van egy nagyon érett gyümölcs, amit meg kell kóstolnunk. Ha fentről ledobjuk a gyümölcsöt, akkor tönkremegy. Ezért kézről kézre adják, egyik a másik után... Így jön lefelé. Tehát minden védikus folyamatban a tudást az autoritástól kell elfogadni. És ez a tanítványi láncon keresztül száll alá. Pont úgy, ahogyan azt már elmagyaráztam, Kṛṣṇa Brahmānak adja a tudást, a tökéletes tudást, Brahmā pedig Nāradának, és Nārada Vyāsának adja a tudást. Vyāsa Madhvācāryának adja a tudást . Madhvācārya a tanítványi láncának adja, majd később Mādhavendra Purīnak. Mādhavendra Purī ezt a tudást Īśvara Purīnak adja. Īśvara Purī pedig Caitanya Mahāprabhunak, az Úr Caitanyának adja. Ő átadja ezt a tudást a közvetlen tanítványainak, a hat Gosvāmīnak. A tudást a hat Gosvāmī Śrīnivāsa Ācāryának adja, majd Jīva Gosvāmīnak. Ezután Kavirāja Gosvāmī, majd Viśvanātha Cakravartī, és Jagannātha dāsa Bābājī következnek, azután Bhaktivinoda Ṭhākura, Gaura Kiśora dāsa Bābājī Mahārāja, majd az én lelki tanítómesterem, Bhaktisiddhānta Sarasvatī. Aki után pedig mi terjesztjük ugyanazt a tudást.

Bhakták: Jaya Prabhupāda! Haribol!

Prabhupāda: Nem mi gyártjuk ezt a tudást, hogyan is lennénk képesek erre? A tökéletes tudás azt jelenti, hogy tökéletesnek kell lenned. De én nem vagyok tökéletes. Mindannyian, miközben beszéltem, mivel... Egyikünk sem tökéletes, mert a feltételekhez kötött életünket négy hiányosság jellemzi. Az első hiányosság, hogy hibákat követünk el. Akik itt ültök, egyikőtök sem mondhatja el, hogy az életben egyetlen hibát sem követett el. Nem, ezt természetes. „Tévedni emberi dolog.”