LT/Prabhupada 0012 - Žinių šaltinis turėtų būti klausymasis



Lecture on BG 16.7 -- Hawaii, February 3, 1975

Visi mes netobuli. Mes labai didžiuojamės savo akimis: "Ar galite man parodyti?" Kokią kvalifikaciją jūsų akys turi, kad galėtumėte matyti? Jis nemano, kad "aš neturiu kvalifikacijos;, bet vis dėl to aš noriu pamatyti." Šios akys, oi, jos tokios sąlygotos. Dabar įjungta šviesa, jūs galite matyti. Vos tik išjungus elektros energiją, jūs negalite matyti. Tuomet, ko vertos jūsų akys? Jūs negalite pamatyti, kas vyksta už šios sienos. Taigi nepriimkite savo juslių kaip žinių šaltinio. Ne Žinias turėtume gauti klausymosi procesu. Tai vadinama śruti. Todėl Vedos vadinamos śruti. Śruti-pramāṇa, śruti-pramāṇa. Pavyzdžiui, kai vaikas ar berniukas nori sužinoti, kas yra jo tėvas. Kur yra įrodymas? Šis įrodymas yra śruti, išgirsti iš motinos. Motina sako: "Jis yra tavo tėvas." Taigi berniukas klausosi; jis nematė, kaip jis tapo jo tėvas. Nes prieš pradedant vystytis jo kūnui tėvas buvo, kaip jis galėtų pamatyti? Taigi vien matydamas negali išsiaiškinti, kas yra tavo tėvas. Turite išgirsti iš autoriteto. Motina yra autoritetas. Todėl śruti-pramāṇa: įrodymas yra klausytis, o ne matyti. Matymas ... Mūsų netobulos akys ... Yra tiek daug kliūčių. Taigi panašiai, tiesioginiu matymu, jūs negalite gauti tiesos. Tiesioginis suvokimas yra spekuliacija.

Varlė. Varlė spekuliuoja, kas yra Atlanto vandenynas. Jis yra trijų pėdų šulinyje, jo draugas jam pranešė, "O, aš mačiau daug vandens." "Kas tai yra daug vandens?" "Atlanto vandenynas". "Koks didelis jis yra?" "Labai, labai didelis." Taigi varlė galvoja, "Gal keturios pėdos. Šis šulinys yra trijų pėdų. Tai gali būti keturių pėdų. Gerai, penkių pėdų. Nagi, dešimt pėdų. " Taigi, tokiu būdu, spėliodamas, ar gali varlė suprasti kas yra Atlanto vandenynas arba Ramusis vandenynas? Ar galite įvertinti Atlanto, Ramiojo vandenyno ilgį ir plotį spekuliuodamas? Spekuliuodamas negalite. Jie tiek daug metį spekuliuoja apie šią visatą, kiek čia žvaigzdžių, koks yra ilgis ir plotis, kur ... Niekas nežino, nieko net apie materialų pasaulų, tai ką ir kalbėti apie dvasinį pasaulį? Tai yra virš, labai toli.

Paras tasmāt tu bhāvo "NYO" vyakto "vyaktāt sanātanaḥ (BG 8.20). Bhagavad-Gitoje rasite žinių apie kitą pasaulį. Šis pasaulis, tai, ką matote, dangus, apvalus kupolas, virš to, vėl yra penkių elementų sluoksnis. Tai yra uždangalas. Kaip kokoso riešutas. Yra kietoji danga, ir viduje tos dangos yra vanduo. Panašiai, šioje dangoje ... Ir dangalo išorėje yra penki sluoksniai, vienas už kitą didesnis tūkstantį kartų: Vandens sluoksnis, oro sluoksnis, ugnies sluoksnis. Taigi turite persiskverbti per visus šiuos sluoksnius. Tada pateksite į dvasinį pasaulį. Visos šios visatos, neribotas skaičius, koṭi. Yasya prabhā prabhavato jagad-aṇḍa-koṭi (Bs. 5.40) Jagad-aṇḍa reiškia visatą. Koṭi, daug milijonų visatų sugrupuota kartu, tai yra materialus pasaulis. Ir virš šio materialaus pasaulio yra dvasinis pasaulis, kitas dangus. Tai taip pat dangus. Tai vadinama paravyoma. Taigi savo juslių suvokimu jūs negalite įvertinti kas ten yra mėnulio planetoje ar saulės planetoje, netgi šioje planetoje, šioje visatoje. Kaip jūs galite suprasti dvasinį pasaulį spekuliuojant? Tai kvailystė.

Todėl śāstra sako, acintyāḥ khalu ye bhāvā na tāṁs tarkeṇa yojayet. Acintya, kuri yra nesuvokiama, už savo suvokimo, nebandykite ginčytis ir ją suprasti ir spėlioti. Tai kvailystė. Tai nėra įmanoma. Todėl mes turime eiti į guru. Tad-vijñānārthaṁ sa gurum evābhigacchet, samit-pāṇiḥ śrotriyaṁ brahma-niṣṭham (MV 1.2.12). Tai procesas.