LT/Prabhupada 0197 - Jūs turite perduoti Bhagavad Gitą tokią, kokia ji yra



Lecture on SB 5.5.30 -- Vrndavana, November 17, 1976

Jei darysite geriausia, ką galite, Krišna jums suteiks stiprybės. Krišna visuomet pasirengęs jums padėti, jeigu norite priimti Jo pagalbą. Jis pasiruošęs. Jis atėjo padėti jums. Kitu atveju kokia yra nauda Krišnai čia ateiti ir agituoti: „Dharmān parityajya mām ekam“ (BG 18.66)? Tai - dėl mūsų intereso. Jūs atsiduodate Krišnai ar ne, jam tai nesvarbu. Jis nepriklauso nuo jūsų tarnystės. Jis - visiškai tobulas. Per vieną akimirką jis gali sukurti milijonus tokių tarnų kaip jūs. Tad kodėl Jis prašo jūsų tarnystės? Kodėl Jis turėtų jūs agituoti įsitraukti į tarnystę? Jis nekenčia dėl to, jog jam reikėtų jūsų tarnystėje. Tai yra jūsų interesas atsiduoti Jam. Jūsų interesas. Krišna nori matyti, jog jūs Jam atsiduodate, tampate tobuli ir sugrįžtate namo pas Dievą. Tai - Krišnos misija. Taigi šio Krišnos sąmonės judėjimo misija taip pat yra agituoti.

dante nidhāya tṛṇakaṁ padayor nipatya
(sic) kāku-śatam kṛtvā cāhaṁ bravīmi
he sādhavaḥ sakalam eva vihāya dūrād
caitanya-candra-caraṇe kurutānurāgam

Tai - mūsų misija, Čaitanjos Mahaprabhu misija. Kodėl Prabodhananda Sarasvatis klausia, caitanya-candra-caraṇe kurutānurāgam: „Ar mes tiesiog privalome tapti linkę tarnauti Čaitanjos lotoso pėdoms?“ Nes Jis - tai Krišna, ir Jis atėjo mūsų išmokyti, kaip priartėti prie Krišnos. Tai - Čaitanja. Kṛṣṇaya kṛṣṇa-caitanya-namne gaura-tviṣe namaḥ. Šrila Rupa Gosvamis tai suprato. Sarvabhauma Bhatačarja tai suprato.

vairāgya vidyā-nija-bhakti-yoga-
śikṣārtham ekaḥ puruṣaḥ purāṇaḥ
śrī-kṛṣṇa-caitanya-śarīra-dhārī
kṛpāmbudhir yas tam ahaṁ prapadye
(CC Madhya 6.254)

Jei suprantame Krišną per Čaitanją Mahaprabhu... Čaitanja Mahaprabhu sako: „Tapkite guru“. Kaip? Yāre dekha, tāre kaha 'kṛṣṇa'-upadeśa (CC Madhya 7.128). Nieko nekeiskite. Paprasčiausiai stenkitės pamokslauti apie tai, ką Krišna kalbėjo. Tai - Čaitanjos Mahaprabhu nurodymai. Jeigu laikysitės jų... Nereikia nieko keisti ar papildyti jūsų vadinamosiose mokslo žiniose. Tai jums nepadės. Jūs privalote pristatyti Bhagavad Gitą tokią, kokia ji yra. Yāre dekha, tāre kaha 'kṛṣṇa'-upadeśa. Viskas atliekama labai paprastai, jeigu sekame paramparā sistema.

Taigi mūsų Krišnos sąmonės judėjimas turėtų būti nuolankiai stumiamas pirmyn.

tṛṇād api sunīcena
taror api sahiṣṇunā
amāninā mānadena
kīrtanīyaḥ sadā hariḥ
(CC Adi 17.31)

Kīrtanīya. Pamokslavimas reiškia kīrtana, tai nereiškia, jog mes paprasčiausiai pasiimsime mridangą ir atliksime muzikinį kirtaną. Ne. Pamokslavimas - tai taip pat kīrtana. Abhavad vaiyāsaki-kīrtane. Vaiyāsaki, Vasudevos sūnus, Šukadeva Gosvamis, jis paprasčiausiai apibūdino Šrimad Bhagavatam ir tapo tobulas. Abhavad vaiyāsaki-kīrtane. Śrī-viṣṇu-śravaṇe parīkṣit. Parikšit Maharadža paprasčiausiai klausėsi; jis tapo tobulas. O Šukadeva Gosvamis paprasčiausiai apibūdino. Tai - taip pat kīrtana. Taigi tai taip pat yra kīrtana. Kaip Prabodhananda Sarasvatis mus moko, he sādhavaḥ sakalam eva vihāya dūrād caitanya-candra-caraṇe kurutānurāgam: „Būkite sadhu, geriausi žmonės, kilnūs, toks yra mano prašymas.“ Tai - nuolankumas. Jeigu sakote: „Jūs esate karmī, jūs - mūḍha...“ Tiesą sakant jis yra mūḍha, bet ne... Pradžioje jeigu tai pasakysite, toliau nebebus galimybės kalbėti. Jis - mūḍha, bet... Jeigu jis dirba kaip šernas ar šuo dieną ir naktį siekdamas juslinių pasitenkinimų, jis yra mūḍha, karmī. Tuo tarpu jñānī paprasčiausiai spekuliuoja. Toji logika, kākā-taliya nyāya: „Ar tai pirma varna atsisėdo ant palmės šakos, ir tik tuomet vaisius nukrito? Ar tai palmės vaisius nukrito, todėl varna negalėjo atsisėsti ant palmės vaisiaus?“ Logika. Vienas pandita sakė: „Ne, ne. Visų pirma palmės vaisius nukrito, o tuomet varna norėjo atsisėsti ant jo, tačiau negalėjo.“ Dabar kitas pandita sako: „Ne, ne. Palmės vaisius jau čia buvo, ir dėl to, jog varna atsisėdo, jis nukrito.“ Tai štai kokia logika dabar. Jie gaišta savo laiką spekuliacijoms. Kākā-taliya nyāya. Kupa-manduka-nyāya.