LT/Prabhupada 0307 - Ne tik galvoti apie Krišną, bet ir veikti dėl Krišnos, jausti dėl Krišnos



Lecture -- Seattle, October 2, 1968

Prabhupada: Jūsų protas sako: „Nueikime į tą naujai prasidėjusią ISKCON bendruomenę,“ ir jūsų kojos atneša jus čia. Taigi protas... Galvoti, jausti, norėti - tai proto funkcijos. Taigi protas galvoja, jaučia, o tuomet veikia. Taigi turite užtvirtinti savo protą, kad jis ne tik galvotų apie Krišną, tačiau taip pat ir dirbtų Krišnai, jaustų Krišnai. Tai - tobula meditacija. Tai vadinama samādhi. Jūsų protas negali išeiti. Turite įtraukti savo protą tokiu būdu, kad protas galvotų apie Krišną, jaustų Krišnai, dirbtų Krišnai. Tai - tobula meditacija.

Jaunas vyras (2): Ką darote su savo akimis? Užsimerkiate?

Prabhupada: Taip, akys - tai viena iš juslių. Protas - tai bendroji juslė, o bendrajam viršininkui priklauso ypatingi įgaliotiniai ar pavaldūs pareigūnai. Taigi akys, rankos, kojos, liežuvis, dešimt juslių, veikia pagal proto nurodymus. Taigi protas išreiškiamas per jusles. Todėl kol neįtrauksite savo juslių tokiu pačiu būdu kaip ir protas mąsto, jaučia, nepasieksite tobulumo. Bus trukdžių. Jeigu jūsų protas galvoja apie Krišną, o akys mato kažką kito, tuomet bus trukdžių arba prieštaravimų. Todėl visų pirma turite sutelkti savo protą į Krišną, o tuomet visos kitos juslės bus įtrauktos į tarnystę Krišnai. Tai yra bhakti.

sarvopādhi-vinirmuktaṁ
tat-paratvena nirmalam
hṛṣīkeṇa hṛṣīkeśa-
sevanaṁ bhaktir ucyate
(CC Madhya 19.170)

Hṛṣīka, hṛṣīka reiškia „juslės“. Kai įtraukiate savo jusles, kad jos tarnautų juslių valdovui... Krišna vadinamas Hršikeša, juslių valdovu. Pasistenkite suprasti, ką reiškia juslių valdovas. Visai kaip ši ranka. Ši ranka dirba puikiai, tačiau jeigu ranka paralyžiuojama ar Krišna atima jėgą, tuomet jūsų ranka bevertė. Negalite jos atgaivinti, todėl nesate savo rankos šeimininkas. Jūs klaidingai mąstote, jog „aš esu savo rankos šeimininkas.“ Tačiau, tiesą pasakius, nesate. Šeimininkas yra Krišna. Todėl kai jūsų juslės bus įtrauktos į tarnystę juslių valdovui, tai vadinama bhakti, atsidavimo tarnyste. Dabar juslės įtrauktos į skirstymą. Mąstau, jog „šis kūnas skirtas mano žmonos patenkinimui ar tam, ar anam,“ daugybė dalykų, „mano šalis, mano visuomenė...“ Tai - skirstymai. Tačiau kai ateinate į dvasinį lygmenį, suprantate, jog „aš esu neatsiejama Aukščiausiojo dalis, todėl mano veiklos turėtų būti skirtos patenkinti Aukščiausiąjį.“ Tai - bhakti. „Sarvopādhi-vinirmuktam“ (CC Madhya 19.170), būti išlaisvintam iš visų skirstymų. Kai jūsų juslės apvalomos ir kai jos įtraukiamos į tarnystę juslių valdovui, tai vadinama veikimu Krišnos sąmonėje. Koks jūsų klausimas? Taigi meditacija, proto įtraukimas, turėtų vykti tokiu būdu. Tuomet tai bus tobula. Kitu atveju protas yra toks mirgantis ir nepastovus, jog jeigu nesusitelksite į konkretų tašką... Susitelkti reiškia... Protas nori kažką daryti, nes proto simptomai - tai galvoti, jausti ir norėti. Taigi turite lavinti savo protą tokiu būdu, kad galvotumėte apie Krišną, jaustumėte Krišnai ir dirbtumėte Krišnai. Tuomet tai - samādhi. Tai - tobula meditacija.