LT/Prabhupada 0333 - Mokyti visus tapti dieviškais



Lecture on BG 16.6 -- Hawaii, February 2, 1975

Evaṁ paramparā-prāptam imaṁ rājarṣayo viduḥ (BG 4.2). Būtent taip. Čia saulė yra nereikšminga vieta, Dievo kūrinys. Saulė turi tokį spindėjimą, spindulius, kurie apšviečia ir šildo visą visatą. Negalite to paneigti. Tai yra saulės padėtis. Yra milijonai, trilijonai saulių, kai kurios jų netgi didesnės už mūsų saulę. Ši saulė - mažiausia. Yra didesnių saulių. Taigi mes galime suprasti, kas yra spinduliai, tame nėra jokio sunkumo. Krišnos spinduliai yra vadinami Brahmanu. Yasya prabhā prabhavato jagad-aṇḍa-koṭi-koṭiṣu vasudhādi-vibhūti-bhinnam, tad brahma. (Bs. 5.40) „Tai yra Brahmanas, šis prabhā."

Taip pat Krišna yra įsikūręs kiekvieno širdyje. Tai - beasmenė ekspansija. Visai kaip saulės šviesa yra beasmenė saulės spindulių ekspansija, taip pat ir Brahmano švytėjimas - tai beasmenė Krišnos skleidžiamų spindulių ekspansija. Dalis, per kurią Jis yra visur, „aṇḍāntara-stha-paramāṇu-cayāntara-stham...“ (Bs. 5.35) Jis yra šioje visatoje. Jis slypi jūsų širdyje, mano širdyje. Jis - visame kame. „Viskas“ reiškia netgi atomą, paramāṇu. Tai - Jo Paramātmā bruožas. O paskutinis ir galiausias bruožas - tai Krišnos asmeninis kūnas. „Sac-cid-ānanda-vigrahaḥ. Īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ sac-cid-ānanda-vigrahaḥ.“ (Bs. 5.1)

Vigrahaḥ reiškia „formą.“ Ši forma ne tokia kaip mūsų. Tai - sat, cit, ānanda. Kūnas taip pat turi tris bruožus. Sat reiškia „amžinas.“ Todėl Jo kūnas nėra atskiras nuo mūsų kūno. Mūsų kūnas nėra amžinas istorijoje. Kai šis kūnas sukuriamas per tėvą ir motiną, yra data, pradžia. Kai šis kūnas pasibaigia, sunyksta, tuomet yra kita data. Tai, kas tarp datų, yra istorija. Tačiau Krišna ne toks. Anādi. Negalite numatyti, kada prasidėjo Krišnos kūnas. Anādi. Ādi, ir vėl ādi. Jis - visų pradžia. Anādi. Jis Pats yra anādi; niekas negali surasti, kokia yra Jo atsiradimo data. Jis - anapus istorijos. Tačiau Jis yra visų pradžia. Visai kaip mano tėvas - mano kūno pradžia. Tėvas yra mano ar jūsų kūno pradžios priežastis, kiekvieno. Taigi todėl Jis neturi jokios pradžios, nes Jis neturi jokio tėvo, tačiau yra aukščiausiasis tėvas. Tai - koncepcija, krikščioniška koncepcija: Dievas yra aukščiausiasis tėvas. Tai yra faktas; kadangi Jis yra visų pradžia. „Janmādy asya yataḥ.“ (SB 1.1.1) „Kad ir kas tapo būtybe, jis kilo iš Krišnos.“ Tai pasakyta Bhagavad Gitoje. „Aham ādir hi devānām.“ (BG 10.2). Devatos... Šis brahmāṇḍa - tai Brahmos kūrinys. Jis vadinamas vienu iš demigodų. Taigi Krišna sako: „Aham ādir hi devānām.“ „Aš esu visų devatų, pusdievių, pradžia.“ Taigi jeigu tyrinėsite Krišną tokiu būdu, tapsite daiva, dieviškais. Dieviškais.

Mūsų Krišnos sąmonės judėjimas yra skirtas auklėti kiekvieną taip, kad jie taptų dieviškais. Tokia yra programa. Ką mes gausime tapę dieviškais? Tai apibūdinama ankstesnėje eilutėje. Daivī sampad vimokṣāya (BG 16.5). Jeigu tapsite dieviškais ir įgysite dieviškas savybes, „abhayaṁ sattva-saṁśuddhiḥ jñāna-yoga-vyavasthitiḥ...“ Tai yra... Mes jau apie tai diskutavome. Taigi jeigu tapsite dieviškais... Nėra jokių kliūčių tapti dieviškais. Paprasčiausiai turite praktikuoti it siekiant posto. Kiekvienas gali tapti aukštojo teismo teisėju. Kiekvienas gali tapti Jungtinių Valstijų prezidentų, nėra jokių kliūčių. Tačiau turite būti kvalifikuoti. Jei tapsite kvalifikuoti, galite tapti bet kuo... Galite užimti bet kurią padėtį. Taip pat, kaip pasakyta, tam, kad taptumėte daivī, dieviškais, turite įgyti kvalifikaciją, kad taptumėte dieviškais. Kaip tapti dieviškais? Tai jau apibūdinta. Jau esame...

Jeigu įgysite dieviškų kvalifikacijų, tuomet kokia nauda? Daivī sampad vimokṣāya. Mokṣa. Mokṣa reiškia „išsilaisvinimas.“ Jeigu kultivuojate dieviškas savybes, tuomet esate pasiruošę būti išlaisvintais. O kas yra išsilaisvinimas? Išsilaisvinimas iš besikartojančių gimimų ir mirčių. Tai - mūsų tikroji kančia. Moderni neišmanėlių civilizacija, jie nežino, kas yra kentėjimų pabaiga. Jie nežino. Apie tai nėra jokio švietimo. Nėra mokslo. Jie mąsto, jog „Štai šiame nedideliame gyvenimo tarpe, kuris tęsiasi, sakykime, penkiasdešimt, šešiasdešimt, šimtą metų, jeigu gausime šaunią žmoną, puikius apartamentus ir puikų automobilį, važiuojantį septyniasdešimt mylių per valandą greičiu, ir dar gerą viskio butelį...“ Tai yra jų tobulumas. Tačiau tai nėra vimokṣāya. Tikroji vimokṣa, išlaisvinimas, reiškia, jog daugiau nebėra gimimų, mirčių, senatvės ir ligų. Tai yra vimokṣa. Tačiau jie to nežino.