LT/Prabhupada 0516 - Galite pasiekti laisvės gyvenimą - tai nėra istorija ar prasimanymas



Lecture on BG 7.1 -- Los Angeles, December 2, 1968

Prabhupāda: Govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi (Bs. 5.29).

Atsidavusieji: Govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi.

Prabhupāda: Taigi, mes garbiname Aukščiausiąjį Dievo Asmenį, Govindą. Tai yra mūsų užsiėmimas. Koks Govindos garbinimo efektas? Visai kaip žmonės bando pakliūti į mėnulį, labai smulki pastanga. Net jei jie nukeliaus į mėnulį, jie negaus didelės naudos, nes mokslininkai sako, kad mėnulyje yra 200 laipsnių žemiau nulio. Taigi, mes negalime toleruoti tokio šalto šios planetos klimato, kaip mes galime gauti naudą netgi jei nukeliausime į mėnulį? O mėnulis yra artimiausia planeta. Yra milijonai kitų planetų taip pat ir mokslininkai sako, kad pasiekti aukščiausią, tolimiausią planetą, tai užtruktų keturiasdešimt tūkstančių metų. O kas gyvens keturiasdešimt tūkstančių metų tam, kad nukeliautų ir sugrįžtų atgal? Tokie yra praktiniai sunkumai ir todėl mes vadinami sąlygotomis sielomis. Mūsų veikla yra sąlygota, nelaisva. Tačiau jūs galite pasiekti laisvą gyvenimą, neribotos energijos, neribotos laimės, neribotos palaimos gyvenimą. Yra tokia galimybė. Tai nėra pasaka ar išsigalvojimas. Mes matome tokią daugybę planetų šioje visatoje. Mes turime tiek daug skraidančių transporto priemonių, bet mes negalime pasiekti netgi artimiausių. Mes esame tokie apriboti. Tačiau jeigu mes garbiname Govindą, tuomet tai tampa įmanoma. Jūs galite keliauti bet kur. Mes parašėme šiuos pareiškimus savo mažoje brošiūroje, „lengva kelionė į kitas planetas.” Tai yra įmanoma. Negalvokite, kad ši planeta ir yra viskas. Yra daugybė daugybė milijonų kitų nuostabių planetų. Ten, laimės, pasimėgavimo standartas yra daugybe kartų aukštesnis, nei tas kuriuo mes mėgaujamės čia. Taigi, kaip taip gali būti?

Aš turėčiau perskaityti septintąjį Bhagavad-gītos skyrių, kuriame šneka Pats Govinda. Bhagavad-gītā, septintas skyrius. Viešpats Kṛṣṇa sako:

mayy āsakta-manāḥ pārtha
yogaṁ yuñjan mad-āśrayaḥ
asaṁśayaṁ samagraṁ māṁ
yathā jñāsyasi tac chṛṇu
(BG 7.1)

Dabar, čia yra taip pat paaiškintas žodis yogam. Kokios rūšies yogą Kṛṣṇa rekomenduoja? Mayy āsakta-manāḥ. Išlaikyti protą nuolat prisirišųsi prie Kṛṣṇos, šią yogos sistemą. Ši Kṛṣṇos sąmonė yra yogos sistema. Šiuo metu, jie sutelkia savo protus į kažką tuščio, impersonalaus, pagal jų pačių išsigalvojimą. Tikrasis procesas yra sutelkti protą į kažką. Bet tas kažkas, jeigu mes tai padarome tuštumą, tuomet tokiu būdu mums labai sunku sutelkti savo protą. Tai taip pat yra paaiškinta Bhagavad-gītos dvyliktame skyriuje: kleśo 'dhikataras teṣām avyaktāsakta-cetasām (BG 12.5). Tie, kurie bando medituoti į kažką imersonalaus ir tuščio, jų problema yra didesnė nei tų, kurie medituoja į Aukščiausią Asmenį. Tai yra paaiškinta. Kodėl? Avyaktā hi gatir duḥkhaṁ dehavadbhir avāpyate. Mes negalime sutelkti savo minčių į kažką impersonalaus. Jeigu jūs galvojate apie savo draugą, jeigu jūs galvojate apie savo tėvą, motiną, ar ką nors ką jūs mylite, jūs galite tęsti tokį mąstymą valandomis. Bet jeigu jūs neturite objekto į kurį nukreiptumėte savo protą, tuomet tai labai sunku. Tačiau žmonės yra mokomi koncentruotis į kažką tuščio ir impersonalaus.