LT/Prabhupada 0531 - Kaip suprantame iš Vedinės literatūros, Krišna turi daugybę energijų



Radhastami, Srimati Radharani's Appearance Day -- London, August 29, 1971

Gyvosios esybės vardas yra sarva-gaḥ. Sarva-gaḥ reiškia „tas, kuris gali keliauti ten kur nori.” Kaip Nārada Munis. Nārada Munis gali keliauti ten kur tik nori, tiek dvasiniame, tiek materialiame pasaulyje. Taigi, jūs taip pat galite tą padaryti. Yra tokia galimybė. Buvo toks Durvāsā Muni, didis yogas. Per vienus metus jis apkeliavo visą visatą, nuvyko į Viṣṇuloką ir sugrįžo atgal. Tai yra užrašyta istorijoje. Taigi, tai yra gyvenimo tobulumai. Ir kaip šis tobulumas gali būti pasiektas? Suprantant Kṛṣṇą. Yasmin vijñāte sarvam eva vijñātaṁ bhavanti. Upaniṣados sako, kad jeigu paprasčiausiai suprasite Kṛṣṇą, tuomet visi šie dalykai bus suprasti labai lengvai. Kṛṣṇos sąmonė yra toks nuostabus dalykas.

Taigi, šiandien, šį vakarą, mes šnekame apie Rādhāṣṭamį. Mes bandome suprasti aukščiausią Kṛṣṇos energiją. Rādhārāṇī yra Kṛṣṇos malonumo energija. Kaip mes suprantame iš Vedinės literatūros, Kṛṣṇa turi daugybės energijų įvairovę. Parāsya śaktir vividhaiva śruyate (CC Madhya 13.65, komentaras). Visai kaip tas pats pavyzdys su svarbiu žmogumi, jis turi daugybę asistentų ir sekretorių. Taigi, tai reiškia, kad jam pačiam nereikia nieko daryti asmeniškai, paprasčiausiai jo noro dėka viskas būna padaryta, panašiai Aukščiausiasis Dievo Asmuo turi įvairiausių energijų ir viskas yra padaroma labai puikiai. Visai kaip ši materiali energija. Šis materialus pasaulis, kuriame dabar gyvename... Tai yra vadinama materialia energija. Bahir-aṅga-śakti. Sanskrito pavadinimas yra bahir-aṅga, išorinė Kṛṣṇos energija. Taigi, kaip nuostabiai tai yra padaryta, viskas materialioje energijoje. Tai taip pat yra paaiškinta Bhagavad-gītoje: mayādhyakṣeṇa prakṛtiḥ sūyate sa-carācaram: (BG 9.10) „Materiali energija veikia Man prižiūrint.” Materiali energija nėra akla. Ji yra... Užnugaryje yra Kṛṣṇa. Mayādhyakṣeṇa prakṛtiḥ (BG 9.10). Prakṛti reiškia šią materialią energiją. Panašiai... Tai yra išorinė energija. Panašiai yra kita energija, kuri yra vidinė energija. Vidinės energijos dėka sukuriamas dvasinis pasaulis. Parās tasmāt tu bhavaḥ anyaḥ (BG 8.20). Kita energija parā, aukštesnė, transcendentinė, dvasinis pasaulis. Kaip šis materialus pasaulis veikia išorinės energijos dėka, lygiai taip pat dvasinis pasaulis yra valdomas vidinės energijos. Ta vidinė galia yra Rādhārāṇī.

Rādhārāṇī... Šiandien yra Rādhārāṇī apsireiškimo diena. Taigi, mes turime suprasti Rādhārāṇės ypatybę. Rādhārāṇī yra malonumo energija, hlādinī-śakti. Ānandamayo 'bhyāsāt (Vedānta-sūtra 1.1.12). Vedānta-sūtroje Absoliuti Tiesa yra apibūdinama kaip ānandamaya, visuomet esanti malonumo energijoje. Ši ānandamaya, malonumo energija... Visai kaip ānanda. Kuomet jūs norite ānandos, malonumo, jūs negalite gauti jo vienas. Vienas jūs negalite mėgautis. Kuomet jūs esate draugų rate, šeimoje ar kitoje draugijoje, jūs jaučiate malonumą. Visai kaip aš šneku. Šnekėjimas, jeigu čia yra daugybė žmonių, yra labai malonus. Aš negaliu kalbėti vienas sau. Tai nėra ānanda. Aš galiu čia kalbėti nakčia, gilią naktį, niekam nesant. Tai nėra ānanda. Ānanda reiškia, kad turi būti kiti.