LT/Prabhupada 0557 - Todėl, kaip Haridāsa Ṭhākura, turėtume būti labai stipriai nusiteikę Krišnos sąmonei



Lecture on BG 2.62-72 -- Los Angeles, December 19, 1968

Tamala Krišna: "Tai tik suvokimo ir fakto priėmimo reikalas. Khaṭvāṅga Maharadžas pasiekė šį gyvenimo būvį, vos kelias minutes iki savo mirties, atsiduodamas Krišnai. Nirvana reiškia užbaigti materialistinio gyvenimo procesą. Pasak Budos filosofijos, yra tik tuštuma po šio materialaus gyvenimo. Tačiau Bhagavad-gita moko kitaip. Tikrasis gyvenimas prasideda pasibaigus šiam materialiam gyvenimui. Labai materialistiškam žmogui pakanka žinoti, kad reikia nustoti gyventi materialistiškai. Tačiau asmenims, kurie yra dvasiškai pažengę, yra dar vienas gyvenimas pasibaigus šiam materialiam. Todėl, prieš pasibaigiant šiam gyvenimui, sėkmingai tapus Kršna sąmoningu, jis tikrai iš karto pasiekia brahma-nirvana pakopą. Nėra jokio skirtumo tarp Dievo karalystės ir atsidavimo tarnystės Viešpačiui. Kadangi šie du randasi absoliučioje plotmėje, būti užimtam transcendentine kupina meilės tarnyste Viešpatčiui reiškia būti pasiukus dvasinę karalystę. Materialiame pasaulyje veikiama tam, kad patenkinti savo jusles, o dvasiniame pasaulyje yra veikla Krišnos sąmonėje. Todėl Krišnos sąmonės pasiekimas net šiame gyvenime yra tiesioginis pasiekimas Brahmano, ir tas, kuris yra Krišnos sąmonėje tikrai jau įžengė į Dievo karalystę. Šrila Bhaktivinoda Thakura reziumavo, kad antrasis Bhagavad-gitos skyrius glaustai perteikia visos knygos turinį. glaustai perteikia visos knygos turinį. Bhagavad-gitoje aptariama karma joga, jnana joga..."

Prabhupāda: Jnana joga.

Tamala Krišna: "...jnana joga ir bhakti-joga. Antrame skyriuje nuodugniai apibūdinta karma joga ir jnana joga, taip pat trumpai paliesta bhakti joga. Taip Bhaktivedanta baigia komentuoti antrąjį Srimad Bhagavad-gitos skyrių, pavadintą "Gitos turinio apžvalga".

Prabhupāda: Ačiū. Ar yra klausimų? Taip.

Tamala Krišna: Man visada buvo nelabai aišku... Čia sakoma, kad tyras bhakta kaip Haridasa Thakura netaptų Māyādevī pagundų auka, bet net Viešpats Brahma, Viešpats Šiva, gali tapti auka. Aš visada maniau, kad jie yra tyri Viešpaties bhaktai.

Prabhupāda: Ne. Jie yra tyri bhaktai, bet jie yra guṇāvatāra. Panašiai kaip Viešpats Brahma yra aukščiausioji asmenybė šioje materialioje visatoje. Jis visų gyvų būtybių tėvas. Taigi jie yra... Žinoma, jei mes labai atidžiai išnagrinėsime, Haridasa Thakura yra atsidavimo tarnystėje, aukštesnėje padėtyje nei Brahma. Nors jis laikomas Brahmos inkarnacija, Brahma Haridasa. Taigi, mes neturėtume sutrikti, matydami, Viešpats Brahma ir Viešpats Šiva apžavėti tokiu būdu. Turėtume pasinaudoti šia instrukcija, kad jei Viešpats Brahma, Viešpats Šiva kartais tampa majos aukomis, ką jau kalbėti apie mus? Todėl mes turime būti labai, labai atsargūs. Yra tikimybė pulti net Brahmai ir Šivai, ką jau kalbėti apie paprastus žmones. Todėl kaip Haridāsa Ṭhākura turėtume būti labai stipriai nusiteikę Krišnos sąmonei. Tada labai lengvai galėsime įveikti majos viliones. Tai reikia suprasti. Ne todėl, kad "Brahmai taip nutiko" tai vadinama "silpnumas. Jis yra silpnas arba jis yra žemiau." Ne. Tai skirta mus pamokyti.