LT/Prabhupada 0562 - Mano autoritetas yra Vedinė literatūra



Press Interview -- December 30, 1968, Los Angeles

Prabhupāda: Mano autoritetas yra Vedinė literatūra, taip. Bhagavad-gitoje jūs rasite... Jūs matėte mūsų knygą Bhagavad-gītą?

Žurnalistas: Taip. Mes turime ją biure. Aš mačiau ją.

Prabhupāda: Ten yra aprašymai. Ten yra šių dalykų aprašymai. Ten yra kitos gamtos aprašymas, kuri yra vadinama dvasine gamta. Tai yra materiali gamta. Dangus, kad ir kiek toli jūs galite pamatyti, tai yra viena visata. Panašiai yra milijonai visatų. Ir visa tai kartu yra materialus dangus. O už to yra dvasinis dangus, kuris yra daug, daug didesnis už tai. Ir ten yra dvasinės planetos. Taigi, šią informaciją mes sužinome iš Bhagavad-gītos, ką jau kalbėti apie kitą Vedinę literatūrą. Bhagavad-gītā kasdien skaitoma praktiškai visame pasaulyje, bet jie jos nesupranta. Tiesiog jie tampa Bhagavad-gitos studentais, arba tiesiog klaidingai galvoja, kad "Aš esu Dievas". Tai viskas. Bet jie negauna jokios konkrečios informacijos. Ten yra posmas aštuntajame skyriuje: paras tasmāt tu bhāvo 'nyo 'vyakto 'vyaktāt sanātanaḥ (BG 8.20). Už šios materialios gamtos yra kita gamta, kuri yra amžina. Ši gamta pradeda egzistuoti ir vėl būna sunaikinama. Bet ta gamta yra amžina. Šie dalykai yra ten. Panašiai planetos ten taip pat amžinos. Ten gyvosios būtybės taip pat yra amžinos. Tai yra vadinama sanātana. Sanātana reiškia amžiną, be pabaigos, be pradžios. Tačiau ši gamta, šis kūnas turi pradžią ir pabaigą. Panašiai bet kas šioje kosminėje gamtoje turi pradžią ir pabaigą. Taigi, šis mūsų Kṛṣṇos sąmonės judėjimas yra skirtas kaip save perkelti į tą amžinąją gamtą.

Žurnalistas: Tai žmogaus ieškojimas.

Prabhupāda: Taip. Tai yra ieškojimas. Kiekvienas bando tapti laimingu, nes tai yra kiekvienos gyvos būtybės prigimtinė teisė. Jis iš prigimties skirtas tapti laimingu, tačiau jis nežino kur tapti laimingu. Jis bando tapti laimingu ten kur yra keturi dalykai, apgailėtinos būklės: gimimas, mirtis, senatvė ir ligos. Tiek daug mokslininkų bando tapti laimingais, padaryti žmones laimingais, tačiau kuris mokslininkas pabandė sustabdyti mirtį, senatvę, ligas? Ar bent vienas mokslininkas bandė?

Žurnalistas: Aš nežinau.

Prabhupāda: Tuomet kas tai yra? Kodėl jie nesvarsto, kad: „Mes darome tokią pažangą, o kokią pažangą mes padarėme su šiais keturiais dalykais?” Jie nepadarė. Ir vis tiek jie labai didžiuojasi pažengę mokyme, moksle. Bet keturios pirminės nepakenčiamos būklės lieka kaip ir buvusios. Matote? Gali būti pažanga medicinos moksle, tačiau nėra vaisto, kuris galėtų pareikšti: „Nagi, daugiau jokių ligų.” Ar yra toks vaistas? Taigi, kas yra ta pažanga? Greičiau skirtingomis formomis ligos auga. Jie išrado atominį ginklą. Kam jis? Žudyti. Bet ar jūs išradote ką nors, kas daugiau neleistų žmogui numirti? Tai būtų pasiekimas. Kiekvieną akimirką žmogus miršta, taigi jūs išradote tai kas pagreitina jo mirtį. Štai ir viskas. Ar tai labai labai geras pasiekimas? Taigi, mirties sprendimo nėra... Jie bando sustabdyti gyventojų perteklių. Tačiau kur sprendimas? Kiekvieną minutę padaugėja trimis žmonėmis. Tokia yra statistika. Taigi, sprendimo gimimui nėra, nėra sprendimo mirčiai, nėra sprendimo ligoms ir nėra sprednimo senatvei. Buvo didis mokslininkas Profesorius Einšteinas, jis taip pat mirė senatvėje. Kodėl jam nepavyko sustabdyti senatvės? Kiekvienas bando išlikti jaunu. Kur tas procesas? Taigi, jiems nerūpi kaip tai išspręsti, kadangi tai yra už jų galios. Jie duoda kažkokią apgavystę, štai ir viskas. Jiems nerūpi kas yra tikra problema ir kaip ją išspręsti. Jiems tai nerūpi. Tačiau štai yra judėjimas, Kṛṣṇos sąmonė. Tikras visų problemų sprendimas yra, jeigu žmonės tai priims rimtai. Taip. O visas dalykas yra aprašytas Bhagavad-gītoje. Leiskite jiems tai suprasti. Bent jau padarykite eksperimentą. Kodėl jie tokie storžieviai ir eina savo būdu?