LT/Prabhupada 0650 - Pasprukite iš šio įsipainiojimo, dėka tobulos Krišnos sąmonės jogos



Lecture on BG 6.2-5 -- Los Angeles, February 14, 1969

Atsidavusysis: "Materialioje egzistencijoje sielą veikia protas ir juslės. Iš tiesų, tyra siela pakliūva į materialų pasaulį dėl to, kad jos protas patiria trokštančio viešpatauti materialioje gamtoje netikro ego poveikį. Todėl protą reikia ištreniruoti taip, kad jo nežavėtų materialios gamtos blizgesys tik šitaip sąlygota siela gali būti išgelbėta. Nevalia vaikytis juslių objektų ir taip stumti save į pražūtį. Kuo labiau žmogų traukia juslių objektai, tuo labiau jis įsipainioja į materialią egzistenciją. Geriausias būdas išsigauti iš jos — protą visada pajungti Krišnos sąmonei. Būtent taip ir turi elgtis žmogus — šią tezę patvirtina tekste pavartotas žodis hi. pavyzdžiui jog žmogus privalo tai padaryti. Taip pat yra sakoma: „Žmogaus protas — ir vergijos, ir išsivadavimo priežastis. Juslių objektų užvaldytas protas žmogų pavergia, o atsitraukęs nuo tų objektų protas — jį išvaduoja." Todėl visada pajungtas Krsnos sąmonei protas yra aukščiausiojo išsivadavimo priežastis.

Prabhupāda: Tap, nėra jokios galimybės. Protas visada pajungtas Krišnos sąmonei, nėra jokios galimybės jam būti pajungtam māyā sąmonei. Kuo daugiau mes pajungiame savo protą Krišnos sąmonei, tuo ilgiau save laikai saulės šviesoje, nėra jokios galimybės patekti į tamsą. Toks yra procesas. Jai jums patinka, jūs esate laisvi. Jūs galite būti tamsos kambaryje, arba galite išeiti į visišką dienos šviesą. Tai priklauso nuo jūsų pasirinkimo. Tačiau kai esate visiškoje dienos šviesoje, tamsai nėra jokios galimybės. Šviesa, tamsą galima išrauti su šaknimis, tačiau, šviesa negali būti uždengta tamsos. Sakykim tu esi tamsiame kambaryje. Atsinešate vieną lempą. Tamsa baigiasi. Tačiau jeigu jūs į dienos šviesą atsinešite, ką nors tamsaus, tai nubluks. Taigi kṛṣṇa sūrya-sama māyā andhakāra (CC Madhya 22.31). Krišna yra kaip saulės šviesa. O māyā yra kaip tamsa. Taigi ką tamsa padarys saulės šviesai? Būkite saulės šviesoje. Tamsai nepasiseks jūsų paveikti. Tai yra visa Krišnos sąmonės filosofija.

Visada būkite pajungti į Krišnos sąmonės veiklą. Māyā negalės jūsų paliesti. Nes, tamsai nėra jokių galimybių, būti įtakingai šviesoje. Taip yra teigiama Śrīmad-Bhāgavatam Tada kai Vyāsadeva, savo dvasinio mokytojo, Nārada, nurodymais, bhakti-yogos būdu: bhakti-yogena praṇihite samyak, praṇihite 'male. Bhakti-yogena manasi (SB 1.7.4). Tas pats protas, manasi reiškia protas. Apšviestas bhakti-yogos, bhakti-šviesos, bhakti-yogena manasi samyak praṇihite amale. Kai protas tampa visiškai švarus nuo visų užterštumų. Tai galima pasiekti bhakti-yogos būdu. Bhakti-yogena manasi samyak praṇihite 'male apaśyat puruṣaṁ pūrṇam. Jis pamatė, Aukščiausią Dievo Asmenį. Māyāṁ ca tad-apāśrayam. Ir antrame plane matė māyā. Apāśrayam. Šviesa ir tamsa, iš vien. Kaip ir čia yra šviesa. Taip pat čia yra ir tamsos, nedaug tamsos. Taigi tamsa pasilieka po šviesos prieglobsčiu. Tačiau šviesa nepasilieka po tamsos prieglobsčiu. Taigi Vyāsadeva matė Krišną, Aukščiausiąjį Viešpatį, ir ši māyā, tamsa, apāśrayam, po Jo prieglobsčiu.

Ir kas yra toji māyā? Tai yra paaiškinta. Yayā sammohito jīva. Ta pati māyā, ta pati iliuzinė energija, kuri apgaubė šias sąlygotas sielas. Ir kas yra tos sąlygotos? Yayā sammohito jīva ātmānaṁ tri-guṇātmakam (SB 1.7.5). Nors ši dvasinė siela yra kaip šviesa, kaip Krišna, ar Dievas, nors maža. Tačiau jis sieja save su šiuo materialiu pasauliu. Yayā sammohitaḥ, tai yra vadinama iliuzija. Kai mes sutapatiname save su šia materija. Yayā sammohito jīva ātmānaṁ tri-guṇātmakam, paro 'pi manute 'nartham. Nors jis yra transcendentinis, vistiek jis užsiima beprasmiška veikla. Paro 'pi manute 'narthaṁ tat-kṛtaṁ cābhipadyate. Ir jis elgiasi diktuojamas māyos. Tai labai gerai paaiškinta, Śrīmad-Bhāgavatam, Pirmoje dalyje, Septintame skyriuje jūs rasite. Mūsų pozicija yra tokia. Jog mes esame dvasinės kibirkštys, šviečiančios kibirkštys. Tačiau, dabar mes esame apgaubti šios iliuzinės energijos, māyā. Ir mes diktuojami māyā veikiame, ir dar labiau įsipainiojame materialioje energijoje. Kaip mes ištrūkstame iš šio prisirišimo su šia joga, ar tobula Krišnos sąmonės joga. Tai yra jogos praktika.