LT/Prabhupada 0720 - Kontroliuokite savo stiprų troškimą, Krišnos sąmone



Lecture on BG 16.10 -- Hawaii, February 6, 1975

Lodamas šuo labai didžiuojasi, "Au! Au! Au!" Jis nežino, jog "Aš esu prirakintas." Jis toks paikas, kai tik šeimininkas pašaukia - "Ateik." (juokas) Taigi māyā yra šeimininkė: "Jūs neišmanėliai, ateikite čia." "Taip." Ir matome jį besipuikuojantį, "Aš esu kažkas." Ši šuniška civilizacija, naṣṭa-buddhaya, prarado visą intelektą... Mažiau protingi yra vadinami Kāmaṁ duṣpūram. Taigi kāmam, geidulingi troškimai... Dėl šio kūno egzistuoja geidulingi troškimai. Mes negalima šito paneigti. Tačiau nepadarykite jo duṣpūram - nepasotinamo. Tada baigta. Ribokite tai. Ribokite tai. Todėl, pagal Vedų civilizaciją, egzistuoja geidulingi troškimai, tačiau jūs negalite jų naudoti, nebent norite pradėti gerus vaikus. Tai vadinama pūram, reiškia apribotas.

Taigi brahmacārī yra taip mokomas. Iki 25 metų jis negali matyti jaunos moters. Jis negali net matyti. Tai yra brahmacārī. Jis negali matyti. Tokiu būdų jis yra mokomas, jog jis gali tęsti brahmacārī gyvenimą. Naiṣṭhika-brahmacārī. Tačiau jeigu jis negali, jam leidžiama vesti. Tai vadinama gṛhastha gyvenimas, namų šeimininko gyvenimas. Nes nuo 25 iki 50 metų, tai yra jaunatviškas amžius, tai geidulingi troškimai yra labai stiprūs. Ir tas, kuris negali sukontroliuoti... Ne visiems. Yra daugybė naiṣṭhika-brahmacārī. Naiṣṭhika-brahmacārī per visą gyvenimą, celibatas. Tačiau šiame amžiuje tai neįmanoma, nei yra įmanoma tapti brahmacārī. Laikai pasikeitė, šis amžius. Todėl, jūs galite kontroliuoti savo geidulingus troškimus dėka Kṛṣṇos sąmonės. Kitaip tai yra neįmanoma.

Yad-avadhi mama cetaḥ kṛṣṇa-padāravinde. Vienas imperatorius, jis buvo karalius, taigi natūraliai jis irgi buvo geidulingas. Taigi jis atsisakė šio gyvenimo, tapo atsidavusiu. Taigi, kai jis buvo tobuloje padėtyje, jis pasakė, Yāmunācārya - jis buvo Rāmānujācārya guru - jis pasakė, jog yad-avadhi mama cetaḥ kṛṣṇa-padāravinde: "Nuo tada kai ištreniravau savo protą būti užsiėmusiu tarnyste lotosinės Kṛṣṇos pėdoms," yad-avadhi mama cetaḥ kṛṣṇa-padāravinde nava-nava-dhāmany udyataṁ rasa, "kasdien aš siūlau tarnystę Kṛṣṇai, aš sulaukiau naujo, naujo malonumų." Dvasinis gyvenimas reiškia... Jei žmogus iš tikrųjų yra dvasiniame gyvenime jis gaus dvasinį malonumą, transcendentinę palaimą, daugiau ir daugiau, naujau ir naujai tarnaudamas Tai yra dvasinis gyvenimas. Taigi Yāmunācārya pasakė, yad-avadhi mama cetaḥ kṛṣṇa-padāravinde nava-nava-dhāmany udyataṁ rantum āsīt: "Dabar kai aš suvokiu transcendentinį malonumą kiekvieną akimirką tarnauti lotosinėms Kṛṣṇos pėdoms," tad-avadhi, "nuo tada," bata nārī-saṅgame... Kartais mes mėgaujamės subtiliais malonumais, galvodami apie lytinius santykius. Tai vadinama nārī-saṅgame. Nārī reiškia moteris, o saṅga reiškia sąjungą. Taigi tie kurie praktikavo, kai iš tikrųjų įvyksta sąjunga, jie galvoja apie sąjungą. Taigi Yāmunācārya sako, jog "Ne apie sąjunga su moterimi aš galvoju, bet apie sąjungą," tad-avadhi bata nārī-saṅgame smaryamāne, smaryamāne, "tiesiog galvodamas," bhavati mukha-vikāraḥ, "O, aš iškart pasišlykštėju: 'Kas yra šitas nepadorus dalykas?'" Suṣṭhu niṣṭhī... Tai yra tobula. (krizena) Tai yra tobulumas. Taip. Kol mes galvojame apie tai, tai vadinasi subtilus seksas. Jie skaito erotinę literatūrą. Tai yra subtilus seksas. Grubus seksas ir subtilus seksas. Taigi žmogus turi visiškai išsilaisvinti nuo geidulingų troškimų, netapti susijusiu su jais, jie niekada nebus patenkinti - pasotinti, duṣpūram.