LT/Prabhupada 0754 - Labai pamokoma kova tarp ateisto ir teisto



Nrsimha-caturdasi Lord Nrsimhadeva's Appearance Day -- Bombay, May 5, 1974

Šiandien yra Viešpaties Nṛsiṁha-devos apsireiškimo diena. Ji yra vadinama Nṛsiṁha-caturdaśī. Taigi, aš esu toks pamalonintas, kad per tokį trumpą laiką šie vaikinai išmoko gražiai groti ir ypatingai aš turėčiau padėkoti Ponui Hiraṇyakaśipu. (plojimai) Ponas Hiraṇyakaśipu suvaidino savo vaidmenį labai nuostabiai.

Taigi tai yra labai pamokoma kova tarp ateisto ir teisto. Ši istorija apie Prahlādą Mahārāją yra amžinai teisinga. Kova tarp ateisto ir teisto vyksta nuolat. Jei žmogus taps įsisąmonęs Dievą, įsisąmoninęs Kṛṣṇą, jis turės daug priešų. Kadangi pasaulis pilnas demonų. O ką jau kalbėti apie Kṛṣṇos atsidavusį, net Kṛṣṇa, kai Jis asmeniškai atėjo, Jis turėjo nužudyti tiek daug demonų. Jo dėdė iš mamos pusės, Jo motinos brolis, labai artimai susijęs. Ir vis tik jis norėjo nužudyti Kṛṣṇą. Kai tik Devakī gimdavo sūnus, jis tučtuojau būdavo nužudomas, nes jis nežinojo, kuris iš jų bus Kṛṣṇa. Buvo išpranašauta, kad aštuntas jo sesės sūnus nužudys Kaṁsą. Taigi jis pradėjo žudyti visus sūnus. Galų gale atėjo Kṛṣṇa. Tačiau jis negalėjo nužudyti Kṛṣṇos. Jį nužudė Kṛṣṇa.

Taigi, niekas negali nužudyti Dievo. Demonai, bedievė visuomenė, jie paprasčiausiai nori nužudyti Dievą. Tačiau iš tiesų Dievas niekuomet nenužudomas, bet demonai yra nužudomi Dievo. Toks yra gamtos įstatymas. Toks yra Prahlāda Mahārājo gyvenimo nurodymas. Mes galime suprasti kaip tai yra pasakyta Bhagavad-gītoje: mṛtyuḥ sarva-haraś cāham (BG 10.34). Bhagavad-gītoje yra pasakyta, kad: „Aš esu mirtis rijanti viską kad ir kas buvo sukaupta.” Mes labai didžiuojamės savo sukauptais materialiais daiktais, materialiais laimėjimais, bet kai ateina Kṛṣṇa... Prahlāda Mahārāja matė. Hiraṇyakaśipu, jo tėvas taip pat matė Nṛsiṁha-devą. Šis Hiraṇyakaśipu buvo labai protingas kaip materialistai, mokslininkai yra protingi. Protingai jie pagerina tiek daug dalykų. Kokia to esmė? Esmė ta, kad „mes gyvensime amžinai ir mėgausimės juslių tenkinimu vis daugiau ir daugiau.” Tai yra vadinama ateistinės civilizacijos pažanga. Taigi Hiraṇyakaśipu buvo tipiškas materialistas. Hiraṇya reiškia auksą, o kaśipu reiškia minkštą lovą, pagalvę. Taigi materialistiškos asmenybės labai mėgsta auksą ir mėgautis seksu. Tokia yra jų veikla. Taigi Hiraṇyakaśipu yra tipiškas šios materialios asmenybės pavyzdys. O Prahlāda Mahārāja, prakṛṣṭa-rūpeṇa āhlāda. Āhlāda reiškia transcendentinę palaimą. Ānanda-cinmaya-rasa-pratibhāvitābhiḥ (Bs. 5.37). Gyvosios būtybės tikroji tapatybė yra prahlāda, palaimingumas. Tačiau dėl materialaus bendravimo mes esame labai nelaimingoje gyvenimo padėtyje.