LT/Prabhupada 0774 - Mes negalime išsigalvoti savo pačių dvasinio tobulėjimo kelių



Lecture on SB 7.6.2 -- Toronto, June 18, 1976

Kṛte, tai reiškia satya-yugoje, kuomet žmonės gyvendavo šimtą tūkstančių metų, tuomet tai buvo įmanoma. Visai kaip Valmiki Munis meditavo šešiasdešimt tūkstančių metų. Taigi iš tikrųjų ši meditacija: dhyāna, dhāraṇā, prāṇāyāma, pratyāhāra, yogos sistema yra rekomenduojama śāstrose, Bhagavad-gītā ten taip pat yra, bet šiame amžiuje tai nėra įmanoma. Netgi Arjuna atsisakė. „Kṛṣṇa, Tu rekomenduoji man yogos procesą, bet tai neįmanoma.” Tasyāhaṁ nigrahaṁ manye vāyor iva suduṣkaram (BG 6.34). „Tai neįmanoma.” Bet Arjuna buvo tyras bhaktas. Jis visada galvojo apie Kṛṣṇą. Jis neturėjo kitos veiklos. Todėl Kṛṣṇa padrąsino Arjuną, Jis pasakė, kad „nenusimink. Kadangi tu galvoji, kad esi netinkamas medituoti į Viešpatį Viṣṇu, nenusimink. Pirmos klasės yogas... Tu esi pirmos klasės yogas.” Kodėl? Kadangi

yoginām api sarveṣāṁ
mad-gatenāntarātmanā
śraddhāvān bhajate yo māṁ
sa me yuktatamo mataḥ
(BG 6.47)

Tas, kuris savo širdyje galvoja apie Kṛṣṇą nuolat, jis yra pirmos klasės yogas. Todėl kalau tad dhari-kīrtanāt (SB 12.3.52). Tai yra pirmos klasės yogos sistema. Šiame amžiuje Caitanya Mahāprabhu rekomenduoja, śāstros taip pat rekomenduoja, kad harer nāma harer nāma harer nāma eva kevalam kalau nāsty eva nāsty eva nāsty eva (CC Adi 17.21).

Taigi mes turime sekti śāstrų nurodymais. Mes negalime išsigalvoti savo pačių dvasinio tobulėjimo kelių. Tai yra neįmanoma.

yaḥ śāstra-vidhim utsṛjya
vartate kāma-kārataḥ
na sa siddhim avāpnoti
na sukhaṁ na parāṁ gatim
(BG 16.23)

Tas kuris pažeidžia reguliuojamus principus rekomenduojamus śāstrose - śāstra-vidhi, yaḥ śāstra-vidhim utsṛjya, atsisako śāstra-vidhi, vartate kāma-kārataḥ, daro kažką kita, na siddhiṁ sa avāpnoti, jis niekada negauna sekmės. Jis niekuomet nebus sėkmingas. Na siddhiṁ na parāṁ gati: net joks išsivadavimas. Na siddhim, na sukham: net jokia materiali laimė. Taigi mes turime priimti śāstra vidhi. Śāstra-vidhi, tokią kokia ji yra... Śāstrose pasakyta, aš jau citavau - kalau tad dhari-kīrtanāt.

kṛte yad dhyāyato viṣṇuṁ
tretāyāṁ yajato makhaiḥ
dvāpare paricaryāyāṁ
kalau tad dhari-kīrtanāt
(SB 12.3.52)

Šiame amžiuje śāstra-vidhi yra hari-kīrtana. Kuo daugiau jūs kartojate Hare Kṛṣṇa mahā-mantrą, tuo labiau tampate tobulu. Tai yra śāstra-vidhi. O Caitanya Mahāprabhu tai patvirtino. Sādhu-śāstra-guru-vākya. Mes turime būti įsitvirtinę visų pirmą į śāstrų nurodymus. Tuomet ką sādhu, tie, kurie yra atsidavę, ką jie daro. Ką jie daro, sādhu, śāstra, ir guru. Ir ko prašo guru. Mes turime sekti šiais trimis principais. Sādhu-guru-śāstra-vākya tīnete koriyā aikya. Kas yra sādhu? Tas, kuris gyvena śāstrų nurodymais. O guru? Guru reiškia tą, kuris taip pat gyvena śāstrų nurodymais. Tuomet jis yra guru, jis yra sādhu. Jis yra sādhu. Ir jei vienas, śāstra vidhim, yaḥ śāstra-vidhim utsṛjya... Jei atmetate śāstra-vidhi, tuomet kur klausimas apie guru ir sādhu? Na siddhim. Jis nėra siddha. Jis nepasiekė tobulumo, nes jis atmetė śāstros principus. Taigi jis yra netikras. Mes turime taip ištestuoti kas yra guru.