LT/Prabhupada 0894 - Pareiga turi būti atlikta. Netgi jei ji kelia nedidelę kančią. Tai vadinama tapasya



730417 - Lecture SB 01.08.25 - Los Angeles

Taigi šį klausimą Ardžuna uždavė Krišnai: „Kad ir ką Tu sakai, viskas gerai. Aš nesu šis kūnas, esu siela. Kiekvienas nėra šis kūnas, Jis - tai siela. Taigi kai šis kūnas bus sunaikintas...“ (Į šalį:) Sustokite. „Kai šis kūnas bus sunaikintas, siela tebeegzistuos. Tačiau kai pamatysiu savo sūnų ar savo senelį, mirštančius nuo mano rankos, kaip aš galėsiu paguosti save, kad mano senelis nemiršta, mano sūnus nemiršta, kad paprasčiausiai jie keičiasi? Aš esu pripratęs taip galvoti. Tad tikriausiai tai suteiks daug kančios.“ Krišna atsakė: „Taip, tai faktas. Turi tai toleruoti. Nėra jokių kitų vaistų.“ Tāṁs titikṣasva bhārata.

Krišna niekada nesakė, kad tai nėra faktai, ką paaiškino Ardžuna: „Aš žinau, kad kai mano sūnus mirs, jis tiesiog pakeis kūną, ar kai mano senelis mirs, jis pakeis kūną. Aš tai žinau, bet vis tik, kadangi esu prieraišus, aš kentėsiu.“ Taigi Krišna atsakė: „Taip, kančia bus, kadangi esi kūniškoje gyvenimo koncepcijoje. Taigi kančia bus. Nėra jokio kito vaisto kaip toleruoti tai. Jokio kito vaisto.“ Mātrā-sparśās tu kaunteya śītoṣṇa-sukha-duḥkha-dāḥ (BG 2.14).

Visai kaip jūsų šalyje vėsu ir rytais maudytis nėra taip paprasta. Bet ar tai reiškia, kad tie, kurie yra atsidavę, nustos maudytis? Ne. Netgi jeigu yra vėsu, žmogus privalo maudytis. Pareiga turi būti atlikta. Pareiga turi būti atlikta. Netgi jeigu ji kelia nedidelę kančią. Tai vadinama tapasya. Tapasya reiškia, jog turime tęsti savo Krišnos sąmonės reikalus nepaisant pavojingų ar nelaimingų šio pasaulio sąlygų. Tai vadinama tapasya. Tapasya reiškia savanoriškai priimti gyvenimo sunkumus. Kartais tapasya, tapasyos sistemoje, karštuoju sezonu, vasarą, deginančiame saulės karštyje jie vis tiek įžiebia ugnį ir susėdę vidury medituoja. Yra tokių tapasyos procesų. Esant vėsiam orui jie lipa į vandenį iki kaklo ir medituoja. Šie dalykai apibūdinami tapasyoje.

Tačiau Viešpats Caitanya Mahāprabhu neduoda jums tokio recepto. Jis jums duoda labai šaunią programą: dainuokite, šokite ir valgykite prasadą. (Juokas) Ir vis tiek mes nenorime. Negalime priimti šios tapasyos. Matote. Esame tokie kritę. Su-sukhaṁ kartum avyayam (BG 9.2). Tai - tapasyos rūšis, kurią labai paprasta ir labai malonu atlikti. Ir vis tiek mes nesukalbami. Mes geriau trūnysime gatvėje, kur nors gulėsime ir vis tiek gersime, užsiimsime seksu ir vėl gulėsime. Kas gali būti padaryta? Mes turime tokias puikias priemones. Ateikite čia, dainuokite, šokite, gyvenkite labai taikiai ir priimkite kṛṣṇa-prasādam. Būkite laimingi. Tačiau žmonės to nepriims. Tai vadinama nesėkme.

Caitanya Mahāprabhu todėl pasakė: etādṛśī tava kṛpā bhagavan mamāpi durdaivam īdṛśam ihājani nānurāgaḥ (CC Antya 20.16). Caitanya Mahāprabhu sako: nāmnām akāri bahudhā nija-sarva-śaktiḥ. Transcendentiniame šventame Dievo, Kṛṣṇos, varde yra visa galia. Kaip Krišna turi neribotą galią, taip pat šventame Kṛṣṇos varde yra neribota galia. Taigi nāmnām akāri bahudhā. Yra daugybė Kṛṣṇos vardų. Kṛṣṇa turi tūkstančių tūkstančius vardų. Kṛṣṇa yra pagrindinis vardas. Nāmnām akāri bahudhā nija-sarva-śaktis tatrārpitā niyamitaḥ smaraṇe na kālaḥ. Nėra jokių griežtų taisyklių, jog turite kartoti šventą vardą tuo ar anuo metu. Ne. Bet kokiu metu. Bet kokiu metu galite kartoti. O vardas niekuo nesiskiria nuo Kṛṣṇos. Remiantis šia logika, šventas Kṛṣṇos vardas yra pats Kṛṣṇa, Jis niekuo nesiskiria nuo Paties Kṛṣṇos. Negalvokite, kad Kṛṣṇa gyvena Goloka Vṛndāvane ir jo vardas skiriasi. Visai kaip materialiame pasaulyje mes turime šį suvokimą, kad vardas skiriasi nuo paties fakto. Tačiau Absoliučiame pasaulyje tokio skirtumo nėra. Tai vadinama Absoliutu. Vardas yra tiek pat galingas, kiek ir Pats Kṛṣṇa.