LV/Prabhupada 0826 - Šo Smago Sarbu Mēs Veicam Krišnas Apziņā



The Nectar of Devotion -- Vrndavana, November 4, 1972

Šāstrās teikts "Galvenokārt cilvēki materiālajā pasaulē ir radža gunā." Tādēļ smagu darbu viņi pieņem kā prieku. Ja kādi svēti cilvēki nestrādā... Viņš garīgi kalpo, meditē vai skandē. Dažkārt tiek pārprastā, ka šie cilvēki izbēg - jo viņiem ļoti patīk smagi strādāt. Ja nestrādājam smagi, viņi uzskata to par bēgšanas veidu: "Viņi izbēg sabiedrības un citus pienākumus, pieņemot vientuļnieka dzīvi uz citu rēķina." Tik daudz kā. Tātad viņiem patīk ļoti smagi strādāt.

Bet Krišnas apziņas kustībā smagais darbs tiek veikts Krišnas labā. Šāda tendence smagam darbam ir pielietojama. Tāpat kā mājāvādī filozofi uzskata ka iekāre un dusmas ir mūsu ienaidnieki. Kāma-krodha-lobha-moha-mātsarya. Bet Narottama Dāsa Thākurs saka, ka arī Kamu var izmantot kalpošana Krišnam. Kāmaṁkṛṣṇa-karmārpane. Ja kāds ļoti pieķēries darbam Krišnas labā, šo karma tendenci smagi strādāt jutekļi apmierināšanai var izmantot citādi. Tas var būt... Līdzīgi 'krodha' bhakta-dveṣi jane. Krodha, dusmas, nav labas, bet arī dusmas var izmantot kalpošanā Krišnam. Tāpat ka Hanumans sadusmojās uz Rāvanu Kunga Ramačandras dēļ, viņš aizdedzināja Rāvana zelta pilsētu Lanku. Tātad dusmas tika izmantotas kalpošanā Kungam Rāmačandram. Viņš nekad neizmantoja dusmas savu jutekļu apmierinājumam. Šādā veidā visu var sasaistīt ar kalpošanu Kungam, un, kā jau Es izskaidroju, ir sešas lietas, kas norāda, ka tīra garīgā kalpošana ir vienīgais veids, kā piesaistīt Krišnas uzmanību. Lai ieinteresētu Krišnu, jūs nedrīkstat izmantot savu karmī, gjānī vai joga garu. Jūs Krišnu varat piesaistīt tikai ar garīgo kalpošanu. Bhaktyā mām abhijānāti (BG 18.55). Krišna tieši saka, ka "Tikai ar garīgo kalpošanu var Mani saprast". Bhaktyā mām abhijanāti. Karmī darbības, kad saistītas ar kalpošanu Krišnam, Pat strādājot tik smagi, mūsu tendence ir, mēs varam...

Patiesība garīgā kalpošana ir atkarīga no galvenajiem principiem, šravanas, kirtanas, Višnu smaganas, pāda-sevanas, arcanas, vandanas, dzejas (ŠB 7.5.23). Bet dāsjas kategorijā... Tāpat kā Hanumāndžī: viņš darbojās dāsjas līmenī. Ardžuna darbojās sakhjas līmenī. Arī viņi smagi strādāja. Kurukšetras kaujas lauks nav vieta klusai sēdēšanai atpūtas noskaņā. Kad viņš cīnījās, viņš cīnījās kā kareivis. Viņš pildīja visus kareivja pienākumus. Bet viņš cīnījās Krišnas dēļ. Tāda ir pievilcība. Tāda ir tīra kalpošana Krišnam. Krišna deva viņam sertifikātu: bhakto'si priyo'si (BG 4.3). "Mans dārgāks Ardžuna, tu esi Mans dārgāks draugs un bhakta." Ja visas darbības ir saistītas ar Krišnas apmierināšanu, to sauc par garīgo kalpošanu un var pievērst Krišnas uzmanību. Krišnas uzmanību var pievērst ar tīru garīgo kalpošanu bez jebkādiem savtīgiem nolūkiem. Un šis motīvs, pavēle, tiek saņemta caur garīgā skolotāja mācekļu pēctecību, kā iepriecināt Krišnu.