LV/Prabhupada 0078 - Vienkārši Mēģiniet Klausīties Ar Ticību

Revision as of 09:23, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on SB 1.2.16 -- Los Angeles, August 19, 1972

Tātad "śuśrūṣoḥ śraddadhānasya vāsudeva-kathā-ruciḥ". Iepriekšējā pantā ir izskaidrots, ka "yad anudhyāsinā yuktāḥ" (ŠB 1.2.15). Ir vienmēr jābūt nodarbinātam domāšanā. Tas ir zobens. Jums jāņem šis Krišnas apziņas zobens. Tad jūs atbrīvosieties. Mezglu pārcērt ar šo zobenu, Tātad... Kā mēs varam iegūt šo zobenu? Šis process aprakstīts šeit: jums vienkārši, ar ticību jāmēģina klausīties. Jūs iegūsiet zobenu. Tas arī viss. Patiesībā šī mūsu Krišnas apziņas kustība izplatās. Mēs iegūstam vienu zobenu pēc otra, vienkārši klausoties. Es šo kustību uzsāku Ņujorkā. Jūs visi [to] zināt. Man patiesībā nebija neviena zobena. Gluži kā dažos reliģiskajos principos; viņi paņem Svētos Rakstus vienā rokā, un otrā tur zobenu: "Jums jāpieņem šie Svētie raksti, citādi es nocirtīšu jums galvu!" Tā arī ir cita veida sludināšana. Bet arī man bija zobens, lai gan ne tāda veida. Šis zobens ir domāts, lai dotu cilvēkiem iespēju dzirdēt. Tas arī viss.

Vāsudeva-kathā-ruciḥ. Tātad tiklīdz persona iegūst ruči... Ruči. "Ruči" nozīmē "garša". "Ak, šeit ir stāsti par Krišnu, ļoti labi. Paklausīsimies." Tā jūs nekavējoties iegūstat zobenu. Zobens ir jūsu rokās. Vāsudeva-kathā-ruciḥ. Bet kurš var iegūt ruči? Šo garšu? Jo, kā es vairākas reizes esmu skaidrojis, šī garša ir kā stiklene [ledene, konfekte]. Visi zina, ka tā ir ļoti salda, bet, ja jūs dosiet to cilvēkam, kuram ir dzeltenā kaite, viņam šī garša šķitīs rūgta. Ikviens zina, ka konfekte ir salda, bet šis konkrētais cilvēks, kurš cieš no slimības, sauktas par dzelteno kaiti, [viņš] sajutīs šo saldumu kā ļoti rūgtu. Visi to zina. tas ir fakts.

Tātad ruči, garša klausīties vāsudēva-kathas, krišna-kathas, šī materiāli slimā persona nevar [tās] izbaudīt. Šī ruči, garša. Iegūt šo garšu ir sagatavojošas darbības. Kas tās ir? Pirmais, ir novērtēšana: "Ak, tas ir ļoti labi." Ādau śraddhā, śraddadhāna. Tātad "śraddhā", atzinīga novērtēšana, ir sākums. Tad sadhu-sanga (ČČ Madhya 22.83). Tad sajaukums: "Labi, šie cilvēki skandē un runā par Krišnu. Došos, apsēdīšos, un klausīšos vēl." Tāda ir sadhu-sanga. Biedroties ar tiem, kuri ir bhaktas. Tā ir otrā pakāpe. Trešā pakāpe ir bhadžana krija. Kad personai ir laba sabiedrība, tad tā jutīs: "Kāpēc gan nekļūt par mācekli?" Tātad mēs saņemam pielietojumu: "Prabhupāda, vai jūs savā laipnībā pieņemsiet mani par jūsu mācekli?" Tāds ir bhadžana krijas sākums. "Bhadžana krija" nozīmē būt iesaistītam kalpošanā Kungam. Tāda ir trešā pakāpe.