LV/Prabhupada 0141 - Māte Nodrošina Ar Pienu, Un Jūs Nogalināt Māti

The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.


Garden Conversation -- June 14, 1976, Detroit

Džajādvaita: Koledžas programmās Satsvarūpa Maharādžs un es esam pasnieguši daudzas lekcijas par varnāšrama dharmu. Jo viņi vienmēr vēlas dzirdēt kaut ko par Hindu kastu sistēmu, tādēļ viņi mūs pieņem tā dēļ. Un tad mēs runājam par varnāšrama dharmu. Un viņiem nav nekādu ideju, lai to apstrīdētu. Viņi vienmēr izsaka kādu vāju argumentu, bet viņiem nav nekādas labākas sistēmas.

Prabhupāda: Kāds ir viņu arguments?

Džajādvaita: Grūti... Nu, viņiem ir kaut kāds priekšstats, viņi iebilst, ka tur nav sabiedrības mobilitātes, jo viņiem visiem ir kāda ķermeniska ideja par kastu no dzimšanas.

Prabhupāda: Nē, ne noteikti.

Džajādvaita: Nē.

Prabhupāda: Kvalifikācija.

Džajādvaita: Kad mēs pasniedzam patieso ideju, tad viņi vienkārši tur sēž, viņiem nav argumentu. Un tad mēs izaicinām viņu sistēmu, ka "kāds ir jūsu sabiedrības nolūks? Kāds ir tās mērķis?". Un viņi neko nevar iebilst.

Prabhupāda: Kamēr vien nav darbu dalīšanas, nekas nevar tikt izdarīts nevainojami. Dabiskais iedalījums ir [pat] ķermenim —galva, rokas, vēders un kājas. Līdzīgā veidā sabiedrības ķermeņa uzbūvē ir jābūt galvām, saprātīgo kārtai, brāhmaniem. Tad viss notiks bez aizķeršanās. Un šobrīd saprātīgo cilvēku kārta nepastāv. Visi ir darbinieki, strādnieki. ceturtā kārta. Nav pirmās kārtas, otrās kārtas. Tādēļ sabiedrība atrodas haotiskā stāvoklī. Nav smadzeņu.

Džajādvaita: Viņu vienīgais iebildums ir tad, kad mēs stāstām par brahmačārī, grihasthām, vānaprasthām un sanjāsī, tad viņi automātiski kļūst naidīgi, jo viņi saprot, ka mēs esam pret jutekļu apmierināšanu.

Prabhupāda: Jā. Jutekļu apmierināšana piedien dzīvnieku civilizācijai. Un jutekļu kontrole ir cilvēku civ... Jutekļu apmierināšana nav cilvēku sabiedrībai. Jutekļu apmierināšana nepiedien cilvēku civilizācijai. Nē. To viņi nezina. Galvenais, centrālais aspekts ir jutekļu apmierināšana. Tāds ir trūkums. Viņi strauji pārvietojas uz dzīvnieku civilizāciju kā cilvēku civilizācija. Tas ir trūkums. Jutekļu apmierināšana ir dzīvnieku civilizācija. Un patiesībā viņi ir dzīvnieki. Ja viņi nogalina paši savu bērnu, tas ir dzīvnieciski. Kā kaķi, suņi nogalina savu pašu bērnus. Kā tas ir? Tas ir dzīvnieciski. Kurš teica, ka tas bērns bija ielikts, kā tas ir, atstāts bagāžā?

Hari-šauri: Atstātās bagāžas atvērēji. Trivikrama Mahārādžs Japānā. Viņš teica, ka vairāk kā divdesmit tūkstošu mazuļu ir ievietoti atstātās bagāžas slēdzamajā daļā un pamesti.

Prabhupāda: Bet kāpēc stacijā? Dzelzceļa stacijā? Pamest bagāžu. Nolikt un aizslēgt, tad neatgriezties. Un kad parādās slikta smaka... Tas notiek. Tā vienkārši ir dzīvnieku civilizācija. Izslaukt pēdējo piena pilīti no govs un nekavējoties nosūtīt to uz lopkautuvi. Viņi tā dara. Pirms nosūtīt uz lopkautuvi, viņi izslauc no govs visu pienu. Un tūdaļ nogalina. Tātad jums vajadzīgs piens, jūs lietojat tik daudz piena, bez piena jūs nevarat... Un dzīvnieks, no kura jūs iegūstat pienu, ir jūsu māte. Viņi to aizmirst. Māte nodrošina ar pienu, viņa dod pienu no sava ķermeņa, un jūs nogalināt māti? Vai tā ir civilizācija? Nogalināt māti? Un piens ir nepieciešams. Tādēļ jūs izslaucat pēdējo pilienu. Citādi kāda gan jēga būtu izslaukt pēdējo piena palieku no govs? Tas ir nepieciešams. Kāpēc tad neļaut viņai dzīvot un nodrošināt jūs ar pienu? Jūs varētu pagatavot simtiem un tūkstošiem sātīgi barojošus, garšīgus piena ēdienus? Kur gan ir saprāts? Piens nav nekas vairāk kā pārveidotas asinis. Tā vietā, lai uzņemtu asinis, pieņemiet to pārveidoto produktu un dzīvojiet jauki kā godīgi džentlmeņi. Nē. Viņi nav pat džentlmeņi. Necivilizēti nelieši. Ja jūs vēlaties ēst gaļu, jūs varat nogalināt kādu nenozīmīgu dzīvnieki kā cūku vai suni, kuri nav lietderīgi. Jūs varat tos ēst, ja vispār to ēdat. Tas bija atļauts, cūkas un suņi ir atļauti. Jo neviena džentlmeņu kārta neēdīs gaļu. Tā ir zemākā kārta. Tātad tie bija atļauti: "Labi, vari ēstu cūkas, švapāča." Zemākās kārtas cilvēki ēd cūkas un suņus. Joprojām viņi tos ēd. Tātad, ja vēlaties gaļu, jūs varat nogalināt šos nenozīmīgos dzīvniekus. Kāpēc jūs nogalināt dzīvnieku, no kura jums nepieciešama pēdējā piena lāse? Kur ir loģika? Un tiklīdz runājam par Krišnu, Viņš nogalināja Pūtanu, bet deva tai mātes statusu. Jo Krišna jutās parādā: "Lai arī kāds bija Pūtanas nolūks, bet es zīdu no viņas krūts, tātad viņa ir Mana māte." Mēs slaucam pienu no govs. Vai tad govs nav mūsu māte? Kurš var dzīvot bez piena? Un kurš nav lietojis govs pienu? Nekavējoties, no rīta jums vajadzīgs piens. Un dzīvnieks jums nodrošina pienu, vai tad viņa nav māte? Kur ir loģika? Māšu slepkavu civilizācija. Un viņi vēlas būt laimīgi. Laiku pa laikam ir kāds liels karš un plaša mēroga slaktiņš, reakcijas.