LV/Prabhupada 0329 - Nogaliniet Govi Vai Nogaliniet Dārzeni, Grēcīgās Sekas Ir Tāpat

The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.


Room Conversation -- April 23, 1976, Melbourne

Diksona kungs: Vai aizliegums ēst gaļu nerodas no fakta, ka dzīvniekiem ir savas dzīves, kas ir saskaņā...

Prabhupāda: Dārzenim ir dzīve.

Diksona kungs: Jā. Tas, ko jautāju, ir, ka dzīvniekiem ir augstāka dzīves prioritāte kā dārzeņiem?

Prbhupāda: Tas nav prioritātes jautājums. Mūsu filozofija ir, ka mēs esam Dieva kalpi. Dievs ēdīs, un, lai arī kādi būtu atlikumi, ko Viņš atstās, to ēdīsim mēs. Tātad Bhagavad-gītā... Jūs atradīsiet pantu. Patraṁ puṣpaṁ phalaṁ toyaṁ yo me bhaktyā prayacchati (BG 9.26). Tāpat kā jūs esat atnākuši šeit. Tātad, ja es vēlos jums piedāvāt ko ēdamu, mans pienākums ir jautāt: "Niksona kungs, ko jūs vēlētos ēst?" Tātad jūs nosakāt: "Man tas ļoti garšo." Tas es jums piedāvāju to ēdienu, un jūs kļūstat priecīgs. Tā mēs esam saukuši Krišnu šajā templī, tā mēs gaidām, kādu ēdienu Viņš vēlas ēst? Tā viņš teica, ka...

Guru-kripa: "Ja kāds Man ar mīlestību un ziedošanos piedācā lapu, ziedu, augli vai ūdeni, Es to pieņemšu."

Prabhupāda: Patraṁ puṣpaṁ phalam. Viņš prasa ko ļoti vienkāršu, ko piedāvāt var ikviens. Tāpat kā maza lapiņa, patram, mazs ziediņš, pušpam, mazs auglis, kāds šķidrumiņš, vai nu ūdens, vai piens. Mēs tātad piedāvājam to. Mēs veidojam dažādus piedāvājumus ar šīm sastāvdaļām, patraṁ puṣpaṁ phalaṁ toyam (BG 9.26), un, kad Krišna ir paēdis, mēs to pieņemam. Mēs esam kalpi, mēs pieņemam Krišnas atstātās ēdiena atliekas. Mēs neesam ne veģetārieši, ne neveģetārieši. Mēs esam prasād-ieši. Mums nerūp, avi tie būtu vai nebūtu dārzeņi, jo jūs nogalināt govi, vai dārzeni, tāpat ir grēka sekas. Un saskaņā ar dabas likumu, ir teikts, ka dzīvnieki, kam nav roku, ir ēdiens dzīvniekiem ar rokām. Arī mēs esam dzīvnieki ar rokām. Mēs, cilvēki, arī esam dzīvnieki ar rokām, un viņi ir dzīvnieki - bez rokām, bet ar četrām kājām. Un ir dzīvnieki, kam nav kāju - dārzeņi. Apadāni catuṣ-padām. Šie dzīvnieki, kam nav kāju, ir ēdiens dzīvniekiem ar četrām kājām. Tāpat kā govs ēd zāli, kaza ēd zāli. Dārzeņu ēšanai nav nopelnu. Tad kazas un govis saņem vairāk nopelnu, tām ir to vairāk, jo viņas neēd neko citu kā tikai dārzeņus. Tātad mēs nesludinām kļūt par kazām vai govīm. Nē. Mēs sludinām, lai kļūstat par Krišnas kalpiem. Tātad, lai arī ko Krišna ēstu, ēdam mēs. Ja Krišna saka, lai dodat gaļu, olas, mēs arī piedāvāsim Krišnam gaļu un olas, mēs tās pieņemsim. Tādēļ nedomājiet "veģetārietis vai ne" robežās. Nē. Tā nav mūsu filozofija. Jo vai nu jūs ēdat dārzeņus, vai gaļu, jūs nogalināt. Un jums jānogalina, jo citādi jūs neizdzīvosiet. Tāds ir dabas likums.

Diksona kungs: Jā.

Prabhupāda: Tātad mēs neesam tādi.

Diksona kungs: Nu, kāpēc jūs aizliedzat...

Prabhupāda: Šāds aizliegums, gaļas neēšana, ir, jo nepieciešama govju aizsardzība. Mums vajadzīgs piens. Un tā vietā, lai ņemtu pienu, mēs ēdam govis, kur tad ir piens?

Diksona kungs: Tātad piens ir ļoti svarīgs.

Prabhupāda: Ļoti, ļoti svarīgs.

Diksona kungs: Saskaņā ar pārtikas ražošanu pasaulē būtu daudz labāk bez dzīvnieku ēšanas.

Prabhupāda: Nē, piens ir vajadzīgs. Kāds taukvielu vitamīniem bagāts ēdiens ir nepieciešams. To nodrošina piens. Tādēļ īpaši...

Diksona kungs: Vai jūs visu nepieciešamo nevarētu iegūt no graudaugiem?

Prabhupāda: Graudaugiem, nē. Tajos ir ciete. Saskaņā ar medicīnisko zinātni, mums nepieciešamas dažādas grupas uzturvielas: ciete, ogļhidrāti, proteīns, arī tauki. Tā ir pilnvērtīga pārtika. Tātad jūs to visu iegūstat, ēdot rīsus, dālu - pākšaugus un kviešus. Tie visi satur... Pākšaugi un kvieši satur proteīnu. Un arī piens satur proteīnu (olbaltumvielas). Tādēļ proteīns mums ir nepieciešams. Taukus mēs iegūstam no piena. tauki ir vajadzīgi. Un dārzeņi, ogļhidrāti, graudaugu ēdiens, ciete. Tātad, ja pagatavojat labu ēdienu ar visām šīm sastāvdaļām, tas būs pilnvērtīgi. Un piedāvājiet to Krišnam, tad tas tiks attīrīts. Tad jūs būsiet brīvi no visām grēcīgajām darbībām. Citādi, pat ja jūs nogalināt dārzeni, jūs esat grēcīgs, jo arī tam ir dzīvība. Jums nav tiesību atņemt cita dzīvību. Bet jums jāizdzīvo uz citas dzīves rēķina. Tāds ir jūsu stāvoklis. Tādēļ risinājums ir, ka jūs uzņemat prasādu. Ja ir grēks ēst dārzeņus vai gaļu, tas pienākas ēdājam. Mēs pieņemam atliekas, tas arī viss.