LV/Prabhupada 0336 - Kā Tas Nākas, Viņi Ir Kā Traki Pēc Dieva?

Revision as of 10:06, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on SB 1.2.5 -- Aligarh, October 9, 1976

Nu jūs esat šajā valstī, pieņemsim, Indijā, un nākamajā dzīvē, tā kā jums jāmaina ķermenis, nākamajā dzīvē jūs varat arī nepiedzimt Indijā. Jūs varat piedzimt uz debesu planētām vai dzīvnieku sabiedrībā. Garantijas tam nav. Krišna saka: tathā dehāntara-prāptir. Nāve nozīmē ķermeņa maiņu. Bet kāda veida ķermeni jūs pieņemsiet, tas atkarīgs no augstāka lēmuma. Bet arī jūs varat kaut ko izkārtot. Tāpat kā jūs nokārtojat medicīnas eksāmenu, ir iespēja, ka kļūsiet mediķis, iegūsiet kalpošanu valdības medicīnas apkalpes dienestā, bet tomēr, to nosaka mediķu valde un tā tālāk. Ir tik daudz noteikumu. Līdzīgi, jūs nenosakāt, kāds būs nākamais iegūtais ķermenis. Šāda atlase ir atkarīga no augstākām autoritātēm. Karmaṇā daiva netreṇa jantur dehopapattaye (ŠB 3.31.1). Nākamo dzīvi mēs nezinām. Ne arī mēs pūlamies uzzināt, kāda būs nākamā dzīve. Mums jāpieņem nākamā dzīve, kad esam atstājuši šo ķermeni.

Tādēļ mums jābūt sagatavotiem. Sagatavošanās Bhagavad-gītā kāda tā ir nozīmē: yānti deva-vratā devān (BG 9.25). Ja sagatavojat sevi doties uz augstākām planetārajām sistēmām, Čandraloku, Sūrjaloku, Indraloku, Dvargaloku, Brahmaloku, Džanaloku, Maharloku, Tapoloku - ir tik daudzas, simtiem. Ja vēlaties tur nokļūt, tad jums atbilstoši jāsagatavojas. Yānti deva-vratā devān pitṟn yānti pitṛ-vratāḥ. Tātad, ja vēlaties doties uz Pirtiloku, jūs tur varat doties. Ja vēlaties doties uz augstākajām planetārajām sistēmām, devaloku, jūs varat tur doties. Un, ja jūs vēlaties palikt šeit, jūs varat palikt šeit. Un, ja jūs vēlaties doties uz loku, Goloku Vrindāvanu, mad-yājino 'pi yānti mām (BG 9.25). Jūs varat tur doties. Atpakaļ uz mājām pie Dieva. Tas ir iespējams. Krišna saka: tyaktvā dehaṁ punar janma naiti mām eti (BG 4.9). Ja vēlaties atgriezties mājās pie Dieva, tas ir iespējams. Tādēļ saprātīgām personām jāzina: "Ja es vēlos doties uz devaloku, kāds ir tur nokļūšanas rezultāts. Ja es dodos uz Pitriloku, kāds ir rezultāts. Ja es palieku šeit, kāds ir rezultāts. Un, ja es atgriežos atpakaļ mājās pie Dieva, kāds ir rezultāts." Galvenais rezultāts ir, ka, ja jūs varat atgriezties mājās pie Dieva, tad Krišna saka, kāds ir rezultāts. Rezultāts ir tyaktvā dehaṁ punar janma naiti (BG 4.9), ka jūs nepiedzimstat šajā materiālajā pasaulē. Tātad tas ir augstākais ieguvums. Punar janma naiti mām eti.

mām upetya tu kaunteya
duḥkhālayam aśāśvatam
nāpnuvanti mahātmānaḥ
saṁsiddhiṁ paramāṁ gatāḥ
(BG 8.15)

Tā ir augstākā pilnība. Un tādēļ šeit ir teikts: sa vai puṁsāṁ paro dharmo yato bhaktir adhokṣaje (ŠB 1.2.6). Tātad, ja jūs vēlaties atgriezties mājās pie Dieva, tad yato bhaktir adhokṣaje. Jums jāpieņem bhakti veids. Bhaktyā mām abhijānāti yāvān yaś cāsmi tattvataḥ (BG 18.55). Krišna, Visaugstais Kungs, nevar tikt saprasts ar karmu, gjānu, jogu. Neviens process nebūs pietiekams, lai saprastu Krišnu. Tādēļ jums jāpieņem šis process, kā to ieteica Krišna. bhaktyā mām abhijānāti yāvān yaśs cāsmi tattvataḥ (BG 18.55). Tādēļ mēs neiesaistāmies Krišnas līlā, ja vien to neizpilda bhaktas. Nevis profesionāļi. Tas ir aizliegts. Čaitanja Mahāprabhu nekad tādās neiesaistījās. Jo Krišnas temats var tikt saprasts tikai bhakti procesā. Yato bhaktir adhokṣaje (ŠB 1.2.6). Bez bhakti tas nav iespējams. Bhakti procesu ir jāpieņem, ja patiesi ir vēlēšanās atgriezties mājās pie Dieva. Tāda ir Krišnas apziņas kustība.

Mūsu kustība, šī Krišnas apziņas kustība izglīto cilvēkus, kā attīstīties garīgajā kalpošanā un kā atgriezties mājās pie Dieva. Un tas nav ļoti grūts uzdevums, tas ir ļoti viegli. Ja tas nav viegli, kā gan eiropieši, amerikāņi to tik nopietni pieņem? Jo viņi, es domāju, vismaz pirms desmit gadiem, pirms šīs kustības uzsākšanas, lielākā daļa nezināja, kas ir Krišna. Nu viņi visi ir Krišnas bhaktas. Pat kristiešu priesteri ir pārsteigti. Bostonā kāds Kristiešu priesteris atzina, ka "šie zēni ir mūsu zēni, kas nāk no kristiešu vai ebreju grupas. Tādēļ pirms šīs kustības viņi pat nemēģināja mūs satikt vai jautāt jebko par Dievu, vai iet uz baznīcu. Viņi pilnībā noraidīja. Un nu, kādēļ tad viņi ir kā neprātīgi pēc Dieva? Viņi ir pārsteigti. "Kāpēc? Kāpēc viņi ir kļuvuši tik..." Jo viņi ir uzsākuši procesu. Šis process ir svarīgs. Vienkārša spekulēšana... Bhakti nav teorētiska. Tā ir praktiska. Yato bhaktir adhokṣaje. Ja vēlaties uzsākt bhakti procesu, tā nav spekulēšana. Jums patiesi sevi jāiesaista procesā. Yato bhaktir adhokṣaje. Šis process ir

śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ
smaraṇaṁ pāda-sevanam
arcanaṁ vandanaṁ dāsyaṁ
sakhyam ātma-nivedanam
(ŠB 7.5.23)