LV/Prabhupada 0415 - Sešos Mēnešos Jūs Kļūsiet Par Dievu

Revision as of 10:19, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture & Initiation -- Seattle, October 20, 1968

Dzīves ilgums ir nenoteikts šajā laikmetā. Mēs varam nomirt jebkurā brīdī. Bet šī cilvēka dzīve ir domāta cēlam ieguvumam. Kāds tas ir? Lai pieņemtu ilgstošu risinājumu mūsu dzīves nožēlojamajam stāvoklim. Šajā... Kamēr mums ir materiālais ķermenis, mums jāpārceļo no viena ķermeņa otrā atkal un atkal. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi (BG 13.9). Atkārtota dzimšana un nāve. Dvēsele ir nemirstīga, mūžīga, bet mainās, tāpat kā mēs mainām apģērbu. Šo problēmu viņi neņem vērā, bet tā ir problēma. Cilvēka dzīve domāta, lai atrastu risinājumu problēmai. Bet nevienam nav nekādu zināšanu, ne arī viņi nopiteni vēlas atrisināt šīs problēmas. Ja iegūstat ilgu mūžu, tad ir iespēja, ka varat satikt kādu, sastapt kādu labu sabiedrību, kas var palīdzēt rast dzīves risinājumu. Bet tas ir neiespējami, jo dzīves ilgums ir ļoti īss. Prāyeṇa alpāyuṣaḥ sabhya kalāv asmin yuge janāḥ mandāḥ (ŠB 1.1.10). Un lai arī kāds būtu mūsu dzīves ilgums, mēs to pareizi nepielietojam. Mēs izmantojam šo dzīvi kā dzīvnieki, vienkārši ēdam, guļa, kopojamies un aizsargājamies. Tas ari viss. Šajā laikmetā, ja kāds var ēst lūdz sātam, viņš domā, ka ar to viņa pienākumi beigušies. Ja kāds var apņemt labu sievu vai iegūt trīs bērnus, viņu uzskata par ietekmīgu vīru. Viņš nodrošina ģimeni. Jo galvenokārt viņiem nav ģimenes, nekādas atbildības. Tādas ir šī laikmeta pazīmes. Lai gan mums ir īsa dzīve, mēs neesam nopietni. Mandāḥ, ļoti lēni. Tāpat kā šeit mēs sludinām Krišnas apziņas kustību. Neviens nav nopietns par, vai vēlas saprast, kāda ir šī kustība. Un, ja kāds ir ieninteresēts, viņi vēlas tikt apkrāpti. Viņi vēlas kaut ko lētu, kaut ko pašapzināšanās procesam. Viņiem ir nauda, viņi vēlas kādam maksāt, un, ja viņš saka, ka dos kādu mantru un jūs ar piecpadzmit minūšu ilgu meditāciju sešos mānešos kļūsiet par Dievu, tas ir tas, ko viņi vēlas. Mandāḥ manda-matayo. Manda-matayo nozīmē muļķīgi sagudrojumi. Viņi nedomā, ka "Risinājums dzīves problēmām var tikt iegādāts, samaksājot trīsdesmit piecus dolārus?" Viņi ir kļuvuši tik muļķīgi. Jo, ja mēs sakām, ka lai rastu risinājumu jūsu dzīves problēmām jums jāseko šiem principiem, tad "ak, tas ir ļoti grūti. Labāk maksāšu trīsdesmit piecus dolārus, lai to atrisinātu, lai rastu sisinājumu." Redzat? Tātad viņi vēlas tikt apkrāpti. Viņus sauc manda-matayo. Un krāpnieki nāk un viņus apkrāpj. Mandāḥ sumanda-matayo manda-bhāgyā (ŠB 1.1.10). Manda-bhāgyā nozīmē, ka viņi ir arī nelaimīgi. Pat ievs ierodas un Semi sludina "lūdzu, nāc pie Manis", ak, viņus tas neinteresē. Redzat? Viņi ir tik neveiksmīgi. Ja kāds nāk un piedāvā jums miljonu dolāru, ja jūs sakāt, ka man tas nepatīk, vai tad jūs esat neveiksmīgi? Tā Čaitanja Mahāprabhu saka:

harer nāma harer nāma harer nāma eva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva nāsty eva gatir anyathā
(Čč Ādi 17.21)

"Pašrealizācijai vienkārši skandējiet Harē Krišna, un jūs redzēsiet rezultātus." Nē. Viņo to nepieņems. Tādēļ viņi ir nelaimīgi. Ja popularizējat labāko, vieglāko procesu, bet viņi to nepieņems, viņi vēlas tikt apkrāpti. Redzat? Mandāḥ sumanda-matayo manda-bhāgyā hy upadrutāḥ (ŠB 1.1.10). Un viņi ir tik daudz kā nomocīti - šī Projektu Valde, šī valde, tā valde, tik daudz kā. Tāds ir viņu stāvoklis. īss mūžs, ļoti lēns, nekādas sapratnes, un, ja viņi vēlas saprast, vēlas tikt apkrāpti, viņi ir nelaimīgi un traucēti. Tāda ir mūsdienu situācija. Nav svarīgi, vai esat dzimuši Amerikā vai Indijā - tāda ir visa situācija.