LV/Prabhupada 0432 - Kamēr Jūs Lasāt, Saule Nespēs Atņemt Jūsu Dzīvi

Revision as of 10:22, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on SB 2.3.17 -- Los Angeles, June 12, 1972

Pāvakaḥ. Dahati pāvakaḥ (BG 2.23). Mūsdienu zinātnieki saka, ka uz Saules nav dzīvības, bet tas tā nav. Kāda ir saules planēta? Tā ir ugunīga planēta, tas arī viss. Bet garīgā dvēsele var dzīvot ugunī, un t;a ieg;ust ugunīgu ķermeni. Tāpat kā šeit, uz šīs planētas, uz Zemes mums ir zemei piemēroti ķermeņi. Tie var būt ļoti skaisti, bet tā ir zeme. Vienkārši ar dabas manipulācijām. Tāpat kā mēs nākam... Karandhara man parādīja. Plastmasa, kādi koki. Tā viņi radīja plastmasas koku, kas tieši atgādina koku. Bet tas nav koks. Līdzīgi, šis ķermenis ir kā plastmasas koks. Tam nav vērtības. Tātad tyaktvā deham. kad Krišna saka, ka pēc šī ķermeņa atstāšanas... Bet šis ķermenis ir plastmasas ķermenis. Tāpat kā jums ir kokvilnas krekls, plastmasas krekls un tik daudz kas. Jūs to varat atstāt. Tas nenozīmē, ka jūs mirsiet. tas arī ir izskaidrots Bhagavad-gītā: vāsāṁsi jīrṇāni yathā vihāya (BG 2.22). Tāpat kā tiek nomestas vecās drēbes, lai uzvilktu jaunas, līdzīgi, nāve nozīmē atstāt šo plastmasas ķermeni un pieņemt citu plastmasas ķermeni.

Tā ir nāve. Un atkal šajā plastmasas ķermenī jums ir jāstrādā. Ja jūs iegūstat jauku ķermeni, tad jūs varat labi strādāt. Ja jūs iegūstat suņa ķermeni, tad jūs darbojaties kā suņi. Saskaņā ar ķermeni. Tātad tyaktvā deham. Krišna saka, ka "ikviens, kurš Mani saprot patiesībā,..." Kā jūs sapratīsiet? Ja jūs vienkārši dzirdat par Viņu, tad jūs sapratīsiet. Tad jūs sapratīsiet. Tātad klausīties nav kas ļoti grūts. Bet jums jādzird no sevi apzinājušās dvēseles. Tas ir... Satāṁ prasaṅgān mama vīrya-saṁvidaḥ. Ja klausāties no profesionāļa, tas nebūs efektīvi. Jāklausās ir no sadhu, no bhaktas, no bhaktas lūpām. Tāpat kā Šukadēva Gosvāmī teica Mahārādžam Parīkšitam. Tā... Pat ja jūs klausāties paši, lasāt grāmatas, jūs izglābsiet savu dzīvi. Ja jūs vienkārši lasāt Krišnas grāmatu, Bhagavad-gītu vai Kunga Čaitanjas Mācību, tad jūs zināt... Kamēr jūs lasāt, Saule nav spējīga atņemt jums dzīvību. Nav iespējams Saulei atņemt jums dzīvību. Ja jūs lasāt pastāvīgi, kur tad ir iespēja Saulei atņemt jums dzīvību? Tas nozīmē, ka jūs kļūstat nemirstīgi. Cilvēki tik ļoti tiecas būt nemirstīgi. Neviens nevēlas mirt. Visi zina, ka "es miršu". Bet, ja ir kādas tūlītējas briesmas, uguns, jūs tūdaļ atstājat istabu. Kāpēc? Es nevēlos mirt. Es nevēlos mirt. Lai gan zinu, ka man jāmirst. Tomēr, kāpēc lai es aizeju? Es zinu, ka... "Ak, lai man viss ir kārtībā. Man jāmirst šodien vai rīt. ļaujiet man mirt." Nē. Es nevēlos mirt. Tādēļ es dodos prom. Tā ir psiholoģija. Tā ikviens vēlas dzīvot mūžīgi. Tas ir fakts. Ja vēlaties dzīvot mūžīgi, tad jums jāuzsāk Krišnas apziņa. Krišnas apziņas kustība ir tik svarīga un jauka. Visi vēlas dzīvot. Patiesība, ja vēlaties dzīvot, tad jums jāuzsāk Krišnas apziņa. Šis pants to apstiprina. Āyur harati vai puṁsām udyann astaṁ ca yann asau. Saule aust agri no rīta. Tai austot, tā pakāpeniski atņem jums dzīvību. Tas arī viss. Tāda ir darbība. Bet, ja vēlaties uzvarēt Sauli... Saule ir ļoti spēcīga. Ar to ir ļoti grūti cīnīties. Bet jūs varat cīnīties ar Sauli. Kā? Vienkārši lasot krišna-katha, Krišnas vārdus. Uttama-śloka-vārtayā. Vārtayā. Uttama-śloka, Krišna. Tātad tas ir vienkāršs process. Netērējiet savu laiku, runājot muļķības. Tādēļ Rūpa Gosvāmī ir ieteicis: atyāhāraḥ prayāsaś ca prajalpo niyamāgrahaḥ. Prajalpaḥ.

atyāhāraḥ prayāsaś ca
prajalpo niyamāgrahaḥ
jana-saṅgaś ca laulyaṁ ca
ṣaḍbhir bhaktir vinaśyati
(Norādījumu Nektārs 2)

Mūsu garīgā dzīve var beigties, tas nozīmē, tā var būt traucēta... Garīgajā dzīvē esošie, Krišnas apziņā esošie ir laimīgi. Šo laimi var izjaukt sešas lietas. Esiet uzmanīgi. Kādas tās ir? Atyāhāra. Atyāhāra nozīmē ēst vairāk, kā nepieciešams. Vākt vairāk, kā vajadzīgs. Āhāra. Āhāra nozīmē vākt. Mums jāsakrāj kāda naudas summa, bet mums nevajadzēt krāt vairāk, kā vajadzīgs. To mums nevajadzētu. Jo, ja es iegūšu vairāk naudas, tad maija tūdaļ... "Kāpēc gan tev netērēt man?" Jā. Nekrāj vairāk, kā... Kas vajadzīgs, to krājiet. Vai līdzīgi, āhāra nozīmē ēst. Neēdiet vairāk, kā vajadzīgs. Patiesībā mums jānonāk līdz nulles punktam, ēšana, gulēšana, dzimumattiecības un aizsargāšanās. Un tas nav iespējams, jo mums ir šis ķermenis. Bet līdz minumumam.