LV/Prabhupada 0493 - Kad Šis Rupjais Ķermenis Atpūšas, Smalkais Ķermenis Strādā

Revision as of 10:32, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on BG 2.14 -- Germany, June 21, 1974

Ar mazu domāšanu mēs varam saprast, ka es esmu šajā ķermenī, pat šajā dzīvē... Naktī es iegūstu citu ķermeni. Es sapņoju. Es sapņoju, ka ir tīģeris. Es dodos uz mežu, ir tīģeris, tas ierodas mani nogalināt. Tad es raudu, un patiesībā raudu es. Vai, citā veidā, esmu devies pie sava iemīļotā, sievietes vai vīrieša. Mēs apskaujamies, bet notiek ķermeniska darbība. Citādi, kāpēc es raudu? Un kāpēc ir sēklas noplūde? Tātad cilvēki nezina, ka es atstāju šo rupjo ķermeni, bet es ienāku smalkajā ķermenī. Ir smalkais ķermenis, nav runas par iekšieni. Mēs esam piepildīti. Tāpat kā šis ķermenis ir ietīts kreklā un mētelī, tā arī mētelis ir rupjais ķermenis, un krekls ir smalkais ķermenis. Kad rupjais ķermenis atpūšas, smalkais ķermenis strādā. Muļķa cilvēki nespēj saprast, ka: "es esmu iespiests kādā ķermenī, vai nu smalkajā vai rupjajā ķermenī." Tas, kurš ir pārāk grēcīgs, ļoti grēcīgs, neiegūst rupjo ķermeni. Viņš paliek smalkajā ķermenī un tiek saukts par spoku. Jūs esat dzirdējuši. Daži no jums varbūt ir redzējuši. Ir spoki. Spoks ir tas, kurš neiegūst. Viņš ir tik grēcīgs, ka ir nolādēts palikt smalkajā ķermenī. Viņš neiegūst rupjo ķermeni. Tādēļ saskaņā ar Vēdu sistēmu ir šrādhas ceremonija. Ja tēvam vai radiniekam nav rupjā ķermeņa, vet tajā ceremonijā viņam tiek atļauts pieņemt rupjo ķermeni. Tāda ir Vēdiskā sistēma.

Tā vai citādi mēs varam saprast, ka "Es dažreiz šajā rupjajā ķermenī, un es dažreiz esmu smalkajā ķermenī. Es esmu tur, vai ni rupjajā, vai smalkajā ķermenī. Tādēļ es esmu mūžīgs. Bet, kad es strādāju ar smalko ķermeni, es aizmirstu šo rupjo ķermeni. Un, kad es darbojos ar šo rupjo ķermeni, es aizmirstu šo smalko ķermeni. Tātad vai nu es pieņemu rupjo, vai smalko ķermeni, es esmu mūžīgs. Nu problēma ir, kā izvairīties no šī rupjā un smalkā ķermeņa. Tā ir problēma. Tas nozīmē, ka tad, ja jūs paliekat savā sākotnējā ķermenī, tas ir, garīgajā ķermenī, nenonākat sajā rupjajā vai smalkajā ķermenī, tā ir jūsu mūžīgā dzīve. Tas ir... Mums tas jāsasniedz. Šī cilvēka dzīve ir dabas un Dieva dāvana. Nu jūs apzināties, ka maināt savus dažādos stāvokļus, bēdas un priekus. Jūs esat spiesti pieņemt kāda veida rupjo un smalko ķermeni. Tas ir iemesls jūsu sāpēm un priekiem. Un, ka jūs izkļūstat no šī rupjā un smalkā ķermeņa, iegūstat savu sākotnējo, garīgo ķermeni, tad jūs esat brīvi no šīm sāpēm un prieka. To sauc par mukti. tas ir Sanskrita vārds. Mukti nozīmē atbrīve, nekāda vairs rupjā vai smalkā ķermeņa. Bet, ja jūs paliekat savā sākotnējā garīgā ķermenī. To sauc par mukti. Tas ir aprakstīts Bhāgavatam: muktir hitvā anyathā rūpaṁ sva-rūpeṇa vyavasthitiḥ. To sauc par mukti. Anyathā rūpam.