LV/Prabhupada 0603 - Šī Mridanga Dosies No Mājas uz Māju, No Valsts uz Valsti



Lecture on SB 1.16.8 -- Los Angeles, January 5, 1974

Jamarādža pienākums ir uzraudzīt, cik grēcīga ir būtne un piedāvāt atbilstošu ķermeni. Karmaṇ Pēc ā daiva-netreṇa (SB 3.31.1). Pēc nāves tiesās ikvienu no mums. Protams, ja Krišnas apziņu uzsāk nopietni, tad ceļš ir automātisks. Jūs automātiski atgriežaties mājās pie Dieva. Nav runas par spriedumu. Spriedums ir noziedzniekiem, neliešiem, kuri nav Krišnas apziņā. Bet ja iegūstat Krišnas apziņu, pat ja nepabeidzat darbu šajā dzīvē, pat ja krītat, jums būs dota iespēja citā cilvēka ķermenī, atsākot, kur pārtraucāt un kritāt. Tas ir...

Tādēļ svalpam apy asya dharmasya trāyate mahato bhayāt. Ja esat uzsācis Krišnas apziņu, mēģiniet tajā darboties ļoti nopietni. Tas nozīmē sekot likumiem un noteikumiem, skandēt Harē Krišna. Tas arī viss. Piecas lietas. Nekāda aizliegta seksa, nekādu azartspēļu, nekādas gaļas ēšanas... Mēs neaizliedzam seksu, bet aizliegtas dzimumattiecības ir pašas grēcīgākās. Diemžēl viņi ir tādi nelieši, sekss, vēl kāds sekss, pēc tam vēl... Tā ir maijas ilūzija, ietekme. Pet turieties pie Krišnas... Mām eva ye prapadyante māyām etāṁ taranti te (BG 7.14). Ja pie Krišnas lotospēdām pieķeraties ļoti cieši, dad jūs nekrītīsiet. Bet ja tēlojat brahmačārī, tā saukto grihasthu vai sanjāsī, tad kritīsiet. Mēs to pieredzam. Tad jums jākrīt. Krišna necietīs krāpnieku, pseidobhaktu. Maija ir ļoti spēcīga. Nekavējoties noķeriet viņu: "Uz priekšu. Kāpēc esat šeit? Kāpēc esat šajā sabiedrībā? Ārā." Tāds ir Jamarādža pienākums. Bet, ja paliekat Krišnas apziņā, Jamarādžs jūs neskars. Jūsu nāve tiek pārtraukta, līdzko jūs uzsākat Krišnas apziņu. Nāve tiek apstādināta. Neviens nav gatavs mirt. Tas ir fakts. Jūs un es varam teikt: "Nē, es nebaidos no nāves." Tā ir vēl viena muļķība. Visi baidās no nāves, un neviens nevēlas mirt. Tas ir fakts. Bet, ja esat nopietns, "Es apturēšu miršanu", tad tā ir Krišnas apziņa.

Tādēļ ir ieteikts: aho nṛ-loke pīyeta hari-līlāmṛtaṁ vacaḥ. "Ak, cilvēku sabiedrība, jums ir šis ķermenis. Turpiniet dzert krišna-kathas nektāru!" Tas šeit ieteikts. Aho nṛ-loke. Īpaši tiek ieteikts nṛ-loke, cilvēku sabiedrībā. Netiek teikts suņu loke vai kaķu loke. Viņi nespēj. Viņiem nav spēju. Tādēļ teikts: nṛ-loke. Nāyaṁ deho deha-bhājāṁ nṛ-loke. Cits pants no piektā dziedājuma. nāyaṁ deho deha-bhājāṁ nṛ-loke, kaṣṭān kāmān arhate viḍ-bhujāṁ ye (SB 5.5.1). Tie ir Bhāgavatā. Nav salīdzinājuma. Nav literatūras visā visumā, kas līdzīga Šrīmad-Bhāgavatam. Nav salīdzinājuma. Nav konkurences. Katrs vārds ir cilvēku sabiedrības labklājībai. Ikkatrs vārds. Tādēļ mēs tik ļoti uzsveram grāmatu izplatīšanu. Tā vai citādi, ja grāmata noļūst kāda rokās, viņš būs ieguvējs. Vismaz viņš redzēs: "Ak, viņi ir prasījuši tik daudz naudas. Paskatīšos, kas tur ir." Ja viņš izlasīs vienu šloku, viņa dzīve būs veiksmīga. Ja izlasīs vienu šloku, vienu vārdu. Tik jauki tas ir. Tādēļ mēs tik ļoti uzsveram: "Lūdzu, izplatiet grāmatas!" Labāka mridanga. Mēs skandējam, spēlējam mūsu mridangu. To dzird šajā iztabā un mazliet ārpus tās. Bet šī mridanga dosies no mājas uz māju, no valsts uz valsti, kopienas uz nopienu.

Ieteikts, ka nṛ-loke. Nṛ-loke nozīmē cilvēka ķermeni, cilvēka sabiedrībā. Mēs nešķirojam, ka "šī ir amerikāņu sabiedrība" vai "šī ir eiropiešu sabiedrība", "šī ir indiešu sabiedrība"... Nē, visi ir cilvēki. Visi ir cilvēki. Nav svarīgi, kādi. Visi ir cilvēki. Ko teikt par civilizētiem un pat necivilizētiem ļaudīm, anārjām. Arī viņi ir aprakstīti Bhāgavatam. Kirāta-hūṇāndhra-pulinda-pulkaśā ābhīra-śumbhā yavanāḥ khasādayaḥ (SB 2.4.18). Vārdi ir šeit. Kirāta. Kirāta nozīmē melnie, afrikāņi. Viņus sauc kirāta. Kirāta-hūṇa āndhra. Hūṇa, Ziemeļpola tauta vai kopiena, pār krieviem, vāciešiem, viņus sauc hūṇa. Ir tik daudz, ko nezinām. Khasādayaḥ, mongoļi. Khasādayaḥ ir tie, kuri mākslīgi neaudzē ūdas un bārdu, šī mongoļu grupa. Kirāta-hūṇāndhra-pulinda-pulkaśā ābhīra-śumbhā yavanāḥ khasādayaḥ. Jāvanas, mlečas, jāvanas ir muhamedāņi un citi. Arī viņi ir iekļauti. Jo tā ir nṛ-loka. Katrs cilvēks. Mākslīgi, ārēji viņi var būt, šī tauta labāka par citu. Tas ir fakts. Ārieši un neārieši. Ir iedalījums: civilizēti, necivilizēti, izglītoti, neizglītoti, kulturāli, nekulturāli, melnie, baltie, tādi un šādi. Ir... Arēji šie... Bet tas ir ķermeniskais iedalījums.