LV/Prabhupada 0702 - Es esmu Gars, Mūžīgs - Esmu Piesārņojies Šajā Matēriju - Tādēļ Es Ciešu

Revision as of 11:07, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Prabhupāda: Jē?

Šīlavatī: Prabhupāda, jūs teicāt, ka kamēr būtne nodarbojas ar seksu, tā nevar kļūt par jogu.

Prabhupāda: Jē.

Šīlavatī: Tomēr iepriekš jūs izklāstījāt mājsaimnieka dzīves tikumus, jūs teicāt, nosaucāt dažus no diženiem āčārjām, kas bijuši mājsaimnieki, un teicāt...

Prabhupāda: Jā, tā ir bhakti joga. Šajā pasarstajā jogas sistēmā, kā tiks izskaidrots šajā nodaļā, ir stingri jāievēro celibāts. Bet bhakti-jogas sistēmā visa ideja ir vērst prātu uz Krišnu. Mājsaimnieka dzīve nenozīmē nodarboties ar seksu. Mājsaimniekam var būt sieva, dzimumdzīve, bet tikai bērnu radīšanai. Tas nenozīmē, ka mājsaimniekam ir tiesības prostitūciju padarīt par likumīgu. Tie nav mājsaimnieki. Mājsaimniekam dzimumdzīve var būt tikai labu bērnu iegūšanai, tas arī viss. Tā ir mājsaimnieka dzīve, pilnībā kontrolēta. Mājsaimnieks nenozīmē, ka var izmantot visu, kas ir viņa mašīnai. Nē. Mājsaimnieki, vīrs un sieva, abi Krišnas apziņā, darbojas Krišnas apziņā, bet, kad abiem vajadzīgs bērns Krišnas apziņā, tad tas notiek, tas arī viss. Tā ir brīvprātīgi kontraceptīva metode. Viens, divi vai trīs bērni, tas arī viss, ne vairāk. Mājsaimnieka dzīve nenozīmē neierobežotu dzimumdzīvi. Bet tam, kurš vēlas garīgi attīstīties, vai nu jūs pieņemat šo bhakti-jogas sistēmu, vai šo aštanga jogas, vai gjāna jogas sistēmu, nekad nav ļauta neierobežota dzimumdzīve. Dzimumattiecības liks jums atgriezties atpakaļ. Ja mēģināt baudīt jutekļus, tas ir materiāls dzīvesveids. Materiālistisks dzīvesveids ir tad, ja jums ir labi jutekļi, tiem jāļauj baudīt pilnībā. Tā ir materiāla dzīve. Kā kaķiem, suņiem un cūkām. Cūkām dzimumkontaktā nerūp, vai partnere ir viņa māte, māsa, tas un šis. Vai redzat? Tas teikts Šrīmad-Bhāgavatam: nāyaṁ deho deha-bhājāṁ nṛloke kaṣṭān kāmān arhate viḍ-bhujāṁ ye (ŠB 5.5.1). Viḍ-bhujām. Viḍ-bhujām nozīmē, viṭ nozīmē izkārnījumi, un bhujām nozīmē ēdājs. Mēslu ēdāja jutekļu apmierināšana nav domāta cilvēka dzīvei. Mēslu ēdāji ir šīs cūkas. Jutekļu apmierināšana kā cūkām nav domāta cilvēka dzīvei. Ierobežošana. Tādēļ cilvēku dzīvē ir laulības sistēma. Kāpēc? Kas ir laulība un prostitūcija? Laulības sistēma nozīmē ierobežotu dzimumdzīvi. Laulības sistēma nenozīmē, ka dabūjat sievu un bez maksas nodarbojaties ar neierobežotu dzimumdzīvi. Nē, tā nav laulība. Laulība nozīmē ierobežot jūsu dzimumdzīvi. Viņš dzīsies pēc seksa šur un tur? Nē, jūs tā nedrīkstat. Jums ir sieva, un šādas attiecības tikai bērnu radīšanai. Tas ir ierobežojums.

Ir četras lietas: loke vyavāyāmiṣa-madya-sevā nityā hi jantor na hi tatra codanā (ŠB 11.5.11). Vyavāya - dzimumdzīve, un gaļas ēšana, āmiṣa. Āmiṣa nozīmē gaļas, zivju, olu ēšana. Tātad vyavāya nozīmē seksu. Sekss un gaļas ēšana, neveģetāra ēdienkarte. Āmiṣa… Mada-sevā, narkotikas. Nityāsu jantuḥ. Katrai saistītajai dvēselei ir dabiska tieksme. Pravṛtti. Bet tā ir jākontrolē. Tā ir cilvēka dzīve. Ja jūs ļaujaties dabiskām tieksmēm, tā nav cilvēka dzīve. Jums jāierobežo. Visa cilvēka dzīve domāta ierobežojumiem. Tā ir cilvēka dzīve, pilnīga Vēdu civilizācija. Tapo divyaṁ yena śuddhyet sattvam (ŠB 5.5.1). Ir jāattīra sava eksistence. Kas ir šī eksistence? Es esmu gars, vienmēr eksistējošs, mūžīgs. Nu esmu piesārņojies šajā matērijā, tādēļ ciešu. Man jāattīrās. Tāpat kā jums jāatbrīvojas no slimības. Kad jums ir drudzis, jūs ārstējaties. Nekāda neierobbežota bauda. Ārsts saka, ko nevajag darīt. Līdzīgi, šī cilvēka dzīve nozīmē izkļūt ārpus slimības stāvokļa šajā dzīvē - materiāla ķermeņa. Ja mēs neierobežojam, kur gan ir ārstēšana? Kā gan var izdziedēties? Visa sistēma ir ierobežošana. Tapo divyam (ŠB 5.5.1). Tikai koncentrēties uz askēzēm, sodiem, pārpasaulīgai apziņai. Tā ir cilvēka dzīve. Bet ir dažādas sabiedrības kārtas: brahmačārī, grihatsha, vānaprastha, sanjāsa. Viss process ir ierobežošana. Bet grihastha, mājsaimnieks, nozīmē iegūt tiesības ierobežoti nodarboties ar dzimumdzīvi. Tas arī viss. Grihatsha nenozīmē neierobežotu dzimumdzīvi. Ja jūs tā saprotat materiālo dzīvi, tā ir kļūda. Jums jākontrolē sevi, ja vēlaties izkļūt no slimības pilnā stāvokļa. Jūs nevarat neslimot un neierobežoti baudīt. Nē. Tas nav iespējams. Yad indriya-prītaya āpṛṇoti na sādhu manye yata ātmano 'yam asann api kleśada āsa dehaḥ (ŠB 5.5.4). Tie, kuri neierobežoti bauda jutekļus... Tas nav labi. Jo tas liks būtnei atkal pieņemt materiālo ķermeni. Varbūt cilvēka, dzīvnieka vai jebkādu citu ķermeni. Bet viņam šis ķermenis jāpieņem. Tiklīdz jūs pieņemsiet šo ķermeni, jums būs jāpiedzīvo trejādas ķermeņa ciešanas. Dzimšana, nāve, vecums, slimības. Tās ir trejādu ciešanu pazīmes. Cilvēki... Ir zinātniski tas jāsaprot, bet viņi to noraida. Tādēļ turpina ciest. Viņiem nerūp arī ciešanas. Tāpat kā dzīvnieki cieš, bet tas viņiem nerūp. Viņi aizmirst. Praktiski šī jutekļu apmierināšana nozīmē dzīvnieku civilizāciju. Mazliet uzspodrinātāku, tas arī viss.