LV/Prabhupada 0743 - Ja Sagudrojat Savas Baudas Programmas, Jūs Iepļaukās

Revision as of 11:14, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Morning Walk -- April 7, 1975, Mayapur

Rāmēšvara: ...cilvēki bauda, bet, ja Viņš ir mūsu draugs...

Prabhupāda: Gan baudot, gan saņemot pliķus, abus. Redzat? Kad bērni priecājas, dažkārt tēvs tos arī iepļaukā. Kāpēc?

Pušta Krišna: Nepaklausība. Viņi dara kaut ko tādu, kas ir kaitīgs viņiem pašiem vai citiem.

Prabhupāda: Tā jūs varat baudīt dzīvi, materiālo dzīvi, kā nosaka tēvs. Tā ir garīgā kalpošana. Tas jūs baudīsiet. Citādi jūs iepļaukās.

Trivikrama: Tā sauktā bauda.

Prabhupāda: Jā. Ja jūs izveidojat baudīšanas programmu, tad jūs iepļaukās. Ja jūs baudīsiet, saskaņā ar tēva norādījumiem, jūs baudīsiet. Tas ir... Krišna saka: "Baudiet dzīvi. Labi. Man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī. Dzīvojiet mierīgi. Vienmēr domājiet par Mani. Godiniet Mani." Tā mēs nosakām: "Nāciet un domājiet par Krišnu." Un tas ir baudījums. To viņi nevēlas. Viņi grib alkoholu, aizliegtu seksu, gaļu. Tādēļ viņus jāiepļaukā. Patiesībā viss šis Visums ir domāts jūsu baudai, bet jābauda saskaņā ar Viņa norādījumiem. Tad jūs baudīsiet. Tāda ir atšķirība starp padievu un dēmonu. Dēmons vēlas baudīt, veidot pats savu dzīvi. Padievi bauda labāk kā dēmoni, jo darbojas pēc Dieva norādījumiem.

Džagadīša: Kāpēc Krišna dzīvajām būtnēm dod šos grēcīgos priekus? Kāpēc Krišna dod dzīvajām būtnēm šos grēcīgos priekus?

Prabhupāda: Vienākršus priekus?

Džagadīša: Grēcīgus priekus, kā intoksikācijas...

Prabhupāda: Krišna nedod. Jūs radāt savus grēkus. Krišna nekad nesaka, lai ēdat gaļu, bet jūs atverat kautuves un tādēļ ciešat.

Brahmānanda: Bet tur ir prieks - zināms prieks, ko gūst no šīm grēcīgām darbībām.

Prabhupāda: Kas tas par prieku?

Brahmānanda: Nu, dažiem cilvēkiem patīk... Viņi gūst baudu no intoksikācijām, viņi gūst baudu no...

Prabhupāda: Jā. Tādēļ viņi cieš notikušā sekas. Tā ir neziņa. Jūs tūdaļ gūstat kādu jutekļu baudu, bet rezultāti ir ļoti slikti. Un tas ir grēcīgi.

Rāmēšvara: Ceturtajā dziedājumā jūs rakstījāt, ka ja jaunībā mums ir pārāk daudz jutekļu baudu, vecumā mums būs attiecīga slimība.

Prabhupāda: Jā. Šeit materiālā dzīve nozīmē, ka tiklīdz jūs pārkāpjat likumus, jūs ciešat. Tādēļ varnāšrama dharma ir sākums materiālās dzīves pilnībai. Tas ir sākums. Cātur-varṇyaṁ mayā sṛṣṭam (BG 4.13). To radījis Dievs. Ja pieņemat šo varnāšrama-dharmas iekārtu, tad sākas jūsu dzīves pilnība.