LV/Prabhupada 0773 - Mūsu Uzvedībai Vienmēr Jābūt Vērstai uz To, Kā Dzīvot Savu Garīgo Dzīvi

Revision as of 11:19, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on SB 2.3.19 -- Los Angeles, June 15, 1972

Pradjumna: 153.lpp skaidrojumā, otrajā nodaļā: "Kamielis ir dzīvnieks, kuram patīk ēst ērkšķus: Līdzīgi, cilvēks, kurš vēlas baudīt ģimenes dzīvi vai tā saukto pasaulīgo baudu dzīvi, tiek salīdzināts ar kamieli. Materiālistiska dzīve ir ērkšķiem pilna, tādēļ būtu jādzīvo pēc Vēdās dotajiem noteikumiem, lai iegūtu labāko, kas iegūstams no sliktā stāvokļa."

Prabhupāda: Tāpat kā ejot cauri ērkšķiem, jums jābūt ļoti uzmanīgiem. Citādi ērkšķi ieķersies jūsu apģērbā un radīs jums neērtības. Vēdās ir teikts: kṣurasya dhārā niśitā duratyayā (Katha Upanišada 1.3.14.). Tāpat kā ar asmeni. Asmenis ir ļoti ass. Ja mēs ar to neapejamies uzmanīgi, mēs varam noskūties ļoti labi. Bet nelielā neuzmanībā mēs varam sagriezties, un būs asinis. Maza nauzmanība. Tāds piemērs ir dots. Kṣurasya dhārā niśitā duratyayā durgaṁ pathas tat kavayo vadanti. Atbrīves ceļš ir ļoti grūts. Tāpat kā mēs mēģinām atgriezties mājās pie Dieva, Krišnas. Ceļš ir ļoti grūts. Kṣurasya dhārā niśitā duratyayā durgam. Durgam nozīmē ļoti grūti pārvarams. Bet mazliet uzmanības jūs paglābs. Mazliet uzmanības, ka "Es šķērsoju ļoti bīstamu ceļu, man ļoti jāuzmanās." Mūsu uzmanībai vienmēr jābūt tajā, kā mēs dzīvojam garīgo dzīvi. Tas ir ļoti vienkārši. Mēs stingri ievērojam regulējošos principus, skandējam minimums sešpadsmit apļus. Tas mūs glābs. Bet ja esam neuzmanīgi šo principu izpildē, tad ir iespēja, ka sadursimies ar ērkšķiem. Visur ir tik daudz ērkšņu. Tas pats piemērs. Kṣurasya dhārā. Jūs skujaties, ļoti labi noskujat seju, bet maza neuzmanība, tūdaļ asinis. Mums jābūt ļoti uzmanīgiem. Turpini.

Pradjumna: "Dzīve materiālajā pasaulē tie uzturēta, sūcot savas asinis. Pieķeršanās galvenais aspekts materiālajās baudās ir dzimumdzīve. Baudīt seksu nozīmē sūkt paša asinis, un šajā sakarā daudz vairāk nav jāpaskaidro. Arī kamielis sūc savas paša asinis, košļājot ērkšķainos zarus. Ērkšķi, ko ēd kamielis, pārdur kamieļa mēli, asinis ieplūst kamieļa mutē. Ērkšķi, sajaukti ar asinīm, muļķa kamielim rada garšu, un tā viņš bauda ērkšķu ēšanu savā muļķa priekā. Līdzīgi lieli biznesa magnāti, industriālistu, kas smagi strādā, lai nopelnītu naudu sažādos vaidos un ar apšaubāmiem līdzekļiem, ēd savu darbību ērkšķaino rezultātu līdz ar savām asinīm. Tādēļ Bhāgavatam šos slimos ļautiņis pielīdzinājusi kamieļiem."

Prabhupāda: Viņi uzņemas tik lielu risku, lai nopelnītu naudu un baudītu. Zagļi, kramplauži riskē ar savu dzīvību. Viņi dodas apzagt cilvēku mājas, un ir zināms, ka tiklīdz saimnieki uzzina, "viņš ir ieradies", mājas īpašnieks var viņu nekavējoties sašaut. Tādu risku viņš uzņemas. Ne tikai zagļi un laupītāji, ikviens no mums. Tiek teikts padaṁ padaṁ yad vipadām (ŠB 10.14.58). Briesmas ir uz katra soļa. Mēs ātri braucam ar auto, septiņdesmit jūdzes, simts jūdzes stundā, bet jebkurā brīdī var būt lielas briesmas. Patiesībā materiālajā dzīvē miers nav iespējams. Tas nav iespējams. Samāśritā ye pada-pallava-plavam (ŠB 10.14.58). Mums tādēļ jāpieņem Kunga lotospēdu patvērums. Ja vēlamies būt laimīgi, mierīgi, tas ir vienīgais veids.