LV/Prabhupada 0817 - Vienkārši Apzīmējot Sevi kā Kristieti, Hindu, Musulmani, Labuma Nav

Revision as of 11:26, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


751019 - Lecture BG 04.13 - Johannesburg

Mums jāpieņem reliģiskā sistēma. Tāda ir cilvēcība. Pieņemiet jebkādu reliģisko sistēmu, bet jums jāzina šīs reliģijas mērķis, nevis vienkārši pateikt, "esmu kristietis", "esmu hindu", "esmu musulmanis". Bet kāds ir reliģiskuma mērķis? Tas jums jāzina. Tas ir saprāts. Vienkārši neesiet lepni, sakot, ka "esmu kristietis", "esmu hindu", "esmu musulmanis". Tas ir labi, jums ir sava veida piederība. Bet Bhāgavata saka, ka reliģiskā sistēma ir pilnīga. Kā tā? Sa vai puṁsāṁ paro dharmo yato bhaktir adhokṣaje (ŠB 1.2.6): "Tā reliģija, reliģiskā sistēma, ir pilnīga." Sa vai puṁsāṁ paro. Paro nozīmē pilnīgs, bez trūkumiem. Kā tā? Yato bhaktir adhokṣaje: "Kļūstot par šādas reliģiskās sistēmas piekritēju, ja kļūstat pat Dieva bhaktu, tas ir pilnīgi." Viņš nesaka, lai kļūstat hindu, musulmanis, kristietis, budists vai kāds cits. Tas ir ļoti liberāli, lai arī kādu reliģisko sistēmu jūs pieņemtu, kaitējuma nav, viss kārtībā. Bet paskat uz rezultātu. Kāds tas ir? Yato bhaktir adhokṣaje: kad vien esat sapratis Dievu, kad vien esat kļuvis par Dieva mīlētāju. Tad jūsu reliģija ir pilnīga. Vienkārši apzīmējot, ka "esmu kristietis", "esmu hindu", "esmu musulmanis", labuma nav. Tas arī izskaidrots Šrīmad-Bhāgavatam.

dharmaḥ svanuṣṭhitaḥ puṁsāṁ
viṣvaksena-kathāsu yaḥ
notpādayed ratiṁ yadi
śrama eva hi kevalam
(ŠB 1.2.8)

Dharmaḥ svanuṣṭhitaḥ, lai arī kāda būtu jūsu reliģija, tam nav nozīmes. Jūs tajā labi darbojaties. Saskaņā ar reliģisko sistēmu jūs sekojat likumiem, noteikumiem, darāt visu. Dharmaḥ svanuṣṭhitaḥ puṁsām: "Rūpīgi pildot reliģiskos principus," viṣvaksena-kathāsu yaḥ, "Ja nevēlaties arvien vairāk uzzināt par Dievu..." Viṣvaksena kathā... Viṣvaksena nozīmē Dievs. Kathāsu yaḥ, notpādayed ratiṁ yadi: "Ja nevēlaties par Dievu dzirdēt arvien vairāk, tad tā ir," śrama eva hi kevalam, "vienkārši laika šķiešana." Vienkārši laika šķiešana, jo reliģija nozīmē dharmaṁ tu sākṣād bhagavat-praṇītam (ŠB 6.3.19). Reliģija nozīmē Dieva doto pavēli, un jūs sekojat. Tāda ir vienkārša reliģijas definīcija. Citas rituālu ceremonijas, formulas, došanās uz baznīcu vai templi - tās visas ir detaļas. Bet īstā dharmas būtība, reliģija, nozīmē klausīt Dieva pavēlēm. Tas arī viss. Tā ir reliģija. Dharmaṁ tu sākṣād bhagavat-praṇītam.

Jūs nevarat izgudrot reliģiju. To, kas ir īsta reliģija; ja tai sekojat, jūs esat reliģisks. Patiesā reliģija ir Dieva pavēle. Tas ir... Visi seko kādam reliģijas principam, lai saprastu Dievu. Un mūsu Vēdu sistēmā vienīgais dzīves mērķis ir saprast Dievu. Athāto brahma jijñāsā. Cilvēka dzīvē cita darba nav. Neviena cita. Citus darbus dara kaķi un suņi, arī mēs darām. Tas ir automātiski. Nav tā, ka citi dzīvnieki badotos. Arī viņi ēd, mēs ēdam. Bet iespējas ir, ka citi dzīvnieki, zemāka līmeņa par cilvēku, tiem nav cita darba, nodarbes kā doties no vienas vietas uz otru iztikas meklējumos. Tā ir viņu priekšrocība. Mūsu trūkums ir tas, ka mēs mēģinām atrast labāku ēdienu, rotējam pa visu pasauli, tomēr nedabūjam. Viņiem ir labāka iespēja. Putni, mazi putneļi ceļas agri no rīta un čivina, lidinās, jo ir pārliecināti, ka "mūsu ēdiens ir gatavs visur, kur dodamies." Tā tas ir. Viņi var doties uz jebkuru koku. Ko ēdīs putns? Četrus, piecus mazus augļus. Bet augļu kokā ir neskaitāmi daudz, ir arī neskaitāmi daudz koku. Līdzīgi ir ar jebkuru dzīvnieku, pat ziloni. Āfrikā ir tik daudz ziloņu, miljoniem. Tiie apēd četrdesmit kg. Kurš nodrošina ēdienu? Viņiem darba nav. Profesijas nav. Ko viņi ēd? Hm?