LV/Prabhupada 0860 - Britu Valdības Politika Bija Nosodīt Visu Indisko

The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.


750521 - Conversation - Melbourne

Direktors: Vai nedomājat, ka šiem prastajiem cilvēkiem ir savs domāšanas veids?

Prabhupāda: Viņiem ir prāts, bet tas ir nosodāms. Tāpat kā trakajam ir savs prāts, bet kāda ir šāda prāta vērtība? Jūs nepieņemsiet trakā viedokli. Viņam ir prāts, bet viņš ir vājprātīgs. Mūḍha. Māyayāpahṛta-jñāna (BG 7.15). Viņam atņemtas zināšanas. Prāta stāvoklim, kas ir, kā to sauc, juceklīgs, nav vērtības.

Direktors: Un ja brāhmans sāk valdīt pār pasauli savās paša interesēs?

Prabhupāda: Hmm?

Bhakta: Viņš saka, ja brāhmans sāk valdīt pār pasauli savās interesēs?

Prabhupāda: Nē, nē. Direktors. Bet kapitālisti vai kāds cits var...

Prabhupāda: Nē, nē. Tās nav savtīgas intereses. Tas ir raksturs, kā sama, kā to sauc, mierīgs.

Direktors: Viņi var veidot paši savu kārtu savās interesēs un valdīt pār pasauli saskaņā...

Prabhupāda: Nē, nē. Tā kā viņi ir godīgi, tas ir vārds (neskaidri). Viņi to nedarīs.

Direktors: Viņiem jādarbojas saskaņā ar grāmatu.

Prabhupāda: Jā. Godīgs nozīmē ne tikai savās interesēs, bet ikviena interesēs. Tas ir godīgi.

Direktors: Bet ja viņš tiek maldināts?

Prabhupāda: Huh?

Direktors: Pasuale mainās, un tā kā šī grāmata ir...

Prabhupāda: Vienkārši viņi neseko. Tāpat kā Indijā tas ir brāhmanu raksturs. Tad vēlāk kultūra pazuda, kopš pēdējos tūkstošus gadu jo Indiju iekaroja ārzemnieki. Islāma piekritēji iepazīstināja savu kultūru. Tad ieradās Briti. Katram ir sava interese. Britiem, Britu valdīšanas laikā, viņu Kunga Makaulaja privāts ziņojums bija: "Ja vēlaties uzturēt viņus kā indiešu hindu, jūs nekad pār viņiem valdīt nespēsiet." Britu valdības politika bija nosodīt visu indisko.

Direktors: Bet jūs teicāt jau agrāk, ka Briti dzeršanu neatļauj.

Prabhupāda: Huh?

Direktors: Tikai tagad... Vai jūs jau to neteicāt iepriekš?

Prabhupāda: Jā, briti atļāva. Briti ļoti uzmanīgi, ne tieši, tomēr kaut kā iegūt šo kultūru, neoficiāli. Un kad viņi nu ir apmācīti, tie nu to dara atklāti. Bet apmācīja Briti. Džentlmeņu sabiedrībā ir jābūt dzeršanai. Tāds bija jaunievedums.

Direktors: Bet indiešu sabiedrībā tas tiek aizliegts.

Prabhupāda: Indiešu sabiedrībā viņi pat nedzer tēju. Savā bērnībā esam redzējuši, ka briti iestādīja tējas dārzu. Pirms britiem tējas dārzu nebija. Briti redzēja, ka darbaspēks ir ļoti lēts, un viņi vēlējās uzskāt biznesu. Tāpat kā viņi to dara āfrikā, tik daudz dārzu, kafijas un tējas. Viņi to uzsāka, un tēju eksportēja pārdošanai Āfrikā. Viņi tiecās pēc biznesa. Cik daudz tējas, kurš to patērēs? Valdība dibināja tēja komiteju. Tējas dārzu uzturētājus, kas maksātu valdībai. Viņu bizness tika izplatīts no viena ceļa uz otru, no ielas uz ielu. Gatavoja tēju, ļoti garšīgu, baudāmu. Un tika reklamēts, ka, ja dzersiet tēju, nejutīsiet izsalkumu, jūsu malārija tiks izārstēta, un tā tālāk. Un cilvēki sāka dzert tēju. "Laba tase." Esmu to redzējis. Nu viņiem tā garšo. Pakāpeniski par ielas slaucītājs to dzer rīta agrumā. Gaida pie tējas veikaliņa, lai dzertu tēju. Tēja mūsu bērnībā tika izmantota klepus gadījumā. Tā bija arī vēlāk. Bet tā bija nezināma. Tējas dzeršana, vīna malkošana, smēķēšana, gaļas ēšana - tas viss bija nezināms. Prostitūcija bija. Ne tā, ka visas bija prostitūtas. ļoti stingri. Par to bija jāparūpējas - vismaz cilvēku kārtās bija jābūt ideāliem cilvēkiem, kurus citi varētu redzēt. Un apmācībai būtu jānotiek, tāpat kā to darām mēs. Mēs ielūdzam cilvēkus nākt un skandēt kopā ar mums, pieņemt prasādu. Un pakāpeniski viņi pieņem. Tas pats daudzums, alkoholoķi, tie, kas pieķērušies prostitūcijai, iecienījuši gaļas ēšanu, tie kļūst par svētiem cilvēkiem. Tas ir praktiski. Jūs varat redzēt, kāda bija viņu agrākā vēsture, kas viņi ir tagad.

Direktors: Kā lai samierināmies ar faktu, ka mūsu ārsti saka, ka mums jāēd gaļa proteīna iegūšanai?

Prabhupāda: Tā ir muļķība. Viņi neēd gaļu pēdējos desmit gadus, Vai domājatm ja viņu veselība pasliktinājusies? Drīzāk viņu sejas ir gaišākas. Bostonā... Kāds priesteris, es devos no Losandželosas uz Havaju salām. Kāds dženlmenis vienkāršās drēbēs, viņš ir priesteris, viņš teica, "Svāmīdžī, kāpēc jūsu mācekļi izskatās tik gaiši?" Un dažkārt mūs reklamē kā "gaišās sejas". Bostonā vai kur citur dāmas jautāja: "Vai esat amerikānis?"