LV/Prabhupada 0939 - Neviens Neprecēs Vīru, Kurš Precējies Sešdesmit Četras Reizes

Revision as of 11:47, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


730427 - Lecture SB 01.08.35 - Los Angeles

Bhakta: Tulkojums: "Un tomēr citi saka, ka Tu ieradies, lai atjaunotu klausīšanās, atcerēšanās, godināšanas un citas garīgās kalpošanas, lai saistītās dvēseles, kas cieš no materiāliās dabas ietekmes, varētu to izmnatot un iegūt atbrīvi." (ŠB 1.8.35)

Prabhupāda: Tātad asmin bhave. Asmin nozīmē "tas". Radīšana, bhave nozīmē radīšana. Bhava nozīmē "tu kļūsti". "Tu kļūsti" nozīmā tu arī izgaisti. Tiklīdz parādās jautājums par kļūšanu, arī tu pazūdi. Tas, kas dzimis, noteikti mirs. Tāds ir dabas likums. Tā sauktie zinātnieki mēģina apturēt nāvi ar savu zinātnisko pētniecības darbu, bet viņi nezina, ka viss, kas dzimis, noteikti mirs. Janma-mṛtyu. Tas ir relatīvi. Un viss, kas nav dzimis, nemirs. Matērija ir dzimusi. Viss materiālais ir dzimis. Bet gars ir nedzimis. Tadēļ Bhagavad-gītā tiek teikts: na jāyate na mriyate vā kadācin (BG 2.20). Dvēsele nekad nedzimst, tādēļ tā nekad nemirst.

Nu, bhave 'smin. Bhava apzīmē šo materiālo pasauli, kosmisko izpausmi. Bhave 'smin kliśyamānānām. Ikviens šajā materiālajā pasaulē spiests strādāt. Tāda ir materiālā pasaule. Tāpat kā cietums. Nav iespējams sēdēt un tikt godātam kā znotam. Nē. Mūsu valstī znoti tiek ļoti cildināti. Cildināti nozīmē glaimošanu. Lai neizšķiras no meitas. Tādēļ nevienam nevajadzētu gaidīt... Mēs varam smieties par znotiem Indijā. Agrāk... Joprojām uzskata, ka meitai jāprecas. Tāda ir tēva atbildība. To sauc par kanyā-dāna. Tēvam nav jāizprecina savs dēls. Tā nav liela atbildība. Bet meita tēvam ir jāizprecina. Agrāk tie bija desmit gadi, divpadsmit, trīspadsmit gadi. Ne vairāk. Tāda ir sistēma. Tāda bija vēdiskā sistēma. Kanyā. Kanyā nozīmē pirms pubertātes. Kanyā. Kanyā-dāna. Viņa kādam ir jādod labdarībā. Pulina brāhmaṇa, brāhmaṇa, ļoti cienījamā kopienā, bija ļoti grūti atrast peimērotu znotu. Tādēļ agrāk džentlmenis varēja kļūt par biznesmeni, vienkārši apprecoties. Kad biju zēns, students, skolnieks, man bija klasesbiedrs. Viņš aizveda mani uz savām mājām. Es redzēju, kā viens džentlmenis smēķē, un viņš man teica, "Vai zini šo džentlmeni?" Es jautāju: "Kā gan es varētu pazīt?" "Viņš ir manas tantes vīrs, un mana tante ir sešdesmit ceturtā šī džentlmeņa sieva." Sešdesmit ceturtā. Šie pulina brāhmaṇas darbojās tā. Kādu apprec, paliek pāris dienas, tad atkal citu sievu, atkal citu, un tā tālāk. Vienkārši doties pie sievas, tāda ir nodarbošanās. Toada ir sabiedrības sistēma, kādu esam redzējuši. Kas tāds nu notiek. Neviens neprecēs vīru, kurš precējies sešdesmit četras reizes. Bet kas tāds notika. Tā znots tiek ļoti cildināts. Ir daudzi stāsti. Mums tiem nevajadzētu tērēt laiku.