LV/Prabhupada 0953 - Kad Dvēsele Nepareizi Izmanto Savu Neatkarību, tā Pagrimst. Tā ir Materiālā Dzīve

The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.


750623 - Conversation - Los Angeles

Dr. Mize: Jautājums, kas mani interesē, ir, kāpēc dvēsele... Jo es saprotu jūsu uztveri, ka dvēsele sākotnēji ir daļa no garīgajām debesīm, daļa no Dieva, tā kaut kā krīt no šī svētlaimes stāvokļa lepnuma dēļ, kā kristiešu apgalvojumā, ka velns nokrita no debesīm lepnuma dēļ. Ir mīklaini tas, kāpēc dvēsele bija tik muļķīga, neprātīga, ka ko tādu darīja.

Prabhupāda: Tā ir viņa neatkarība.

Dr. Mize: Neatkarība.

Prabhupāda: Ja viņš nepareizi izmanto savu neatkarību, viņš pagrimst.

Dr.Mize: Atvainojiet, ko?

Prabhupāda: Viņš pagrimst.

Dr.Mize: Viņš pagrimst.

Prabhupāda: Viņš pagrimst savas neatkarības dēļ. Tāpat kā jums ir neatkarība. Jūs sēžat šeit. Jūs varat doties tūdaļ. Jums var nepatikt manī klausīties.

Dr.Mize: Man nepatiktu kas?

Prabhupāda: Manī klausīties.

Dr.Mize: Jā.

Prabhupāda: Jums ir tāda neatkarība. Arī man. Es varu ar jums nerunāt. Man ir tāda neatkarība. Līdzīgi kā neatņemamai Dieva daļiņai dvēselei ir pienākums vienmēr kalpot Kungam.

Dr.Mize: Vienmēr kalpot...?

Prabhupāda: Kungam.

Dr. Mize: Kalpot Kungam.

Prabhupāda: Kā pirksts ir mana ķermeņa daļa. Ko es pavēlu, tas tūdaļ izpilda. Es saku: 'Izdari tā." Tas tūdaļ tiks izdarīts. Bet šī ir mirusi matērija. Tā darbojas mehāniski. Smadzenes tūdaļ virza pirkstu un tas darbojas kā mašīna. Viss ķermenis ir kā mašīna, bet dvēsele nav mašīna, daļa no iekārtas. Tā ir garīga daļa. Tādēļ es vadu pirkstu kā... Tā strādā kā mašīna, bet ja kāds cits, draugs vai kalps ko dara pēc manas prasības, viņš to var nedarīt. Kad dvēsele nepareizi izmanto savu neatkarību, tā pagrimst. Tāda ir materiālā dzīve. Materiālā dzīve nozīmē nepareizi izmantot dvēseles neatkarību. Kā dēls. Dēla pienākums ir klausīt tēvam. Bet viņš var neklausīt. Tas ir viņa neprāts. Kad dvēsele nepareizi izmanto neatkarību, kļūst trakam to nosūta uz materiālo pasauli.

Dr.Mize: Es nesaprotu, kā gan kāds var būt tāds muļķis.

Prabhupāda: Ar neatkarību varat kļūt par muļķi. Citādi neatkarībai nav nozīmes. Neatkarība nozīmē darī visu, kas patīk. Tas teikts Bhagavad-gītā: yathecchasi tathā kuru (BG 18.63). Šajā astoņpadsmitās nodaļas pantā. Ir neatkarība. Kad Ardžuna bija uzklausījis Bhagavad-gītas norādījumus, Krišna deva viņam neatkarību: "Dari, ko vēlies." Krišna nekad viņu nepiespieda pieņem Bhagavad-gītas mācības. Viņam bija neatkarība: "Dari, ko vēlies." Un viņš piekrita: "Jā, esneesmu vairs izlūzijas varā. Es darīšu tā, kā teici." Tā pati neatkarība. Jā.

Bahulāšva: Tas ir astoņpadsmitajā nodaļā.

Dharmadhjakša: "Tā esmu tev izskaidrojis pašas..." Vai vispirms lasīt sanskritu?

Prabhupāda: Jā.

Dharmādhjakša: iti te jñānam ākhyātaṁ guhyād guhyataraṁ mayā vimṛśyaitad aśeṣeṇa yathecchasi tathā kuru (BG 18.63). "Tā esmu izskaidrojis tev pašas noslēpumainākās no visām zināšanām. Apdomā to labi un dari, ko vēlies."

Prabhupāda: Jā. Ja sakāt: "Kāpēc dvēsele kļuva par tādu muļķi?" Tā ir nepareiza neatkarības izmantošana. Saprātīgam tēvam ir saprātīgs dēls, bet dažkārt viņš kļūst par muļķi. Kāds ir iemesls? Viņš ir neatņemama tēva daļa. Viņam jākļūst tieši kā tēvam. Bet viņš nekļūst tāds kā tēvs. Esmu redzējis, Allahabadā bija liels advokāts, Bannerdžī kungs. Viņa vecākais dēls arī bija advokāts, un viņa jaunākais dēls sliktas sabiedrības ietekmē kļuva ekala-vala. Ekala nozīmē... Indijā ir kariete, ko ved viens zirgs. Viņam patika būt ekalam. Tas nozīmē, ka viņš iemīlējās zemas kārtas sievietē un, biedrojoties ar viņu, kļuva ekala. Ir daudzi piemēri. Adžāmila upākhjāna. Viņš bija brāhmans un pagrima. Tātad vienmēr pastāv nepareiza neatkarības izmantošana.