LV/Prabhupada 1072 - Atstāt šo Materiālo Pasauli un Iegūt Mūžīgo Dzīvi Mūžīgajā karaļvalstī

Revision as of 12:09, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


660219-20 - Lecture BG Introduction - New York

Kunga klātbūtnē ar Viņa bezcēloņu žēlastību Viņš atklāj Savu Šjāmasundara-rūpu. Diemžēl mazāk saprātīgi cilvēki noraida Viņu. Avajānanti māṁ mūḍhā (BG 9.11). Tā kā Kungs ierodas kā viens no mums un rotaļājas ar mums kā cilvēks, mēs tomēr nedrīkstam uzskatīt, ka Kungs ir viens no mums. Savā pilnībā Viņš mums Sevi atklāj īstajā veidolā, Viņš atklāj Savas rotaļas, līdzīgas Viņš veic Savā mājoklī. Kunga mājoklī ir neskaitāmas planētas, brahmadžotir. Tāpat kā mums ir neskaitāmas planētas, kas atrodas saules staros, līdzīgi brahmadžotir, kas izpaužas no Visaugstā Kunga mājokļa, Krišnalokas, Golokas, ānanda-cinmaya-rasa-pratibhāvitābhis (BS 5.37.), tās visas ir garīgās planētas. Tās ir ānanda-cinmaya; tās nav materiālas planētas. Kungs saka:

na tad bhāsayate sūryo
na śaśāṅko na pāvakaḥ
yad gatvā na nivartante
tad dhāma paramaṁ mama
(BG 15.6)

Ikvienam, kas var nokļūt garīgajās debesīs, nevajadzēs atgriezties šajās materālajās debesīs. Kamēr vien esam materiālajās debesīs, nerunājot jau par mēness planētu... Mēness planēta, protams, ir tuvākā planēta, bet pat ja mēs nokļūstam augstākajā planētā, ko sauc par Brahmaloku, arī tur būs materiālās dzīves nedienas. Dzimšana, nāve, vecums un slimības. Neviena materiālā visuma planēta nav brīva no četriem materiālās eksistences principiem. Kungs tādēļ Bhagavad-gītā saka: ābrahma-bhuvanāl lokāḥ punar āvartino 'rjuna (BG 8.16). Dzīvās būtnes ceļo no vienasplanētas uz citu. Nav tā, ka mēs varam vienkārši doties uz citām planētām ar mehānisko satelītu nodrošinājumu vien. Ikviens, kurš vēlas doties uz citām planētām, tāds ir process. Yānti deva-vratā devān pitṟn yānti pitṛ-vratāḥ (BG 9.25). Ja kāds dodas uz jebkuru citu planētu, teiksim, mēness planētu, mums nevajag turp doties ar satelītu. Bhagavad-gīta mums norāda, yānti deva-vratā devān. Šīs mēness vai saules planētas virs šīs Bhūlokas tiek sauktas par Svargaloku. Svargaloka, Bhūloka, Bhuvarloka, ir dažādu veidu planētas. Devaloka pazīstama tā. Bhagavad-gīta dod vienkāršu formulu, kā doties uz augstākajām planētām, Devaloku. Yānti deva-vratā devān. Yānti deva-vratā devān. Deva-vratā, ja mēs piekopjam kāda noteikta padieva godināsanu, mēs arī varam doties uz attiecīgo planētu. Mēs pat varam doties iz saules planētu, mēness planētu, debesu planētām, bet Bhagavad-gīta neiesaka mums doties uz kādu no šīm planētām materiālajā pasaulē, jo, pat ja dodamies uz Brahmaloku, augstāko planētu, zinātnieki izpētījuši, ka augstāko planētu varam sasniegt, ceļojot ar satelītiem 40 000 grāmatas. Nav iespējams dzīvot 40 000 gadus un sasniegt augstāko šī materiālā visuma planētu. Bet ja bhaktas šajā dzīvē godina noteiktu padievu, viņš var nonākt šī padieva planētā. Kā teikts Bhagavad-gītā: yānti deva-vratā devān pitṟn yānti pitṛ-vratāḥ (BG 9.25). Līdzīgi ir Pitriloka. Tas, kuram patīk sasniegt augstāko planētu... Augstākā planēta nozīmē Krišnaloka. Garīgajās debesīs ir neskaitāmas planētas, sanātana planētas, mūžīgās planētas, kas nekad neizzūd, netiek iznīcinātas. Bet no visām šīm garīgajām planētām ir viena planēta, sākotnējā planēta, ko sauc par Goloku Vrindāvanu. Šī informācija atrodama Bhagavad-gītā, un mums ir dota iespēja atstāt šo materiālo pasauli un iegūt mūsu mūžīgo dzīvi mūžīgajā karaļvalstī.