CS/Prabhupada 0404 - Vezměte si tento meče vědomí Krišny - jednoduše se snažte s vírou naslouchat



Lecture on SB 1.2.16 -- Los Angeles, August 19, 1972

Takže śuśrūṣoḥ, śuśrūṣoḥ śraddhadhānasya (SB 1.2.16). Ti, kteří jsou zapojeni do načúvaní s vírou, śraddhadhāna ... Ādau śraddhā. Bez víry není možné dosáhnout žádného pokroku. To je začátek duchovního života. Ādau śraddhā. "Ach, tady je ..., vykonáva se tu vědomí Kṛṣṇy. Je to velmi pěkné. Oni kážou pěkně. " Lidé stále chválí naše aktivity. Pokud se budeme držet našeho standardu, pak to ocení. Tak tomu se říká śraddhā. Toto ocenění se nazývá śraddhā, śraddhadhānasya. Dokonce pokud se nepřipojí, pokud někdo říká: "Ach, to je velmi pěkné, to je velmi ... Tito lidé jsou dobří." Někdy v novinách říkají, že "Tito lidé Hare Krišna, jsou hezcí. Chceme, aby bylo více takových." Říkají to. Takže toto ocenění je také pozvednutí pro takovou osobu. Pokud nenaslouchá, nepřijde, pokud pouze řekne: "Je to velmi pěkné. Ano." Stejně jako malé děti, dítě, ono také oceňuje, snaží se postavit se svými činelky. Ocenit. Od samého počátku života, oceňuje, "to je hezké." On ví nebo neví, na tom nezáleží. Jednoduše ocenění mu dává dotek duchovního života. Je to tak hezké. Śraddhā. Pokud nejdou proti, prostě pokud oceňují, "Oh, dělají pěkné ..." Takže rozvoj duchovního života znamená rozvíjení tohoto oceňování, to je všechno. Ale postupně, oni to oceňují.

Takže śuśrūṣoḥ śraddhadhānasya vāsudeva-kathā-ruciḥ. V předchozím verši, bylo vysvětleno, yad anudhyāsinā yuktāḥ. Člověk musí být zapojen, vždy myslí. To je meč. Musíte vzít tento meč vědomí Krišny. Pak jste se osvobodil. Uzel je useknutý tímto mečem. Takže ... Nyní, jak můžeme dostat tento meč? Tento proces je zde popsán, že prostě s vírou se pokoušíte naslouchat. Dostanete meč. To je vše. Ve skutečnosti, toto naše hnutí pro vědomí Krišny se šíří. My dostáváme jeden meč za druhým, jednoduše nasloucháním. Začal jsem toto hnutí v New Yorku. Vy všichni víte. Neměl jsem ve skutečnosti žádný meč. Tak jako v některých náboženských principech, v jedné ruce mají náboženské písmo, a v druhé meč: "Přijměte toto písmo; jinak ti useknout hlavu." Toto je také další kázání. Ale já jsem měl také meč, ale ne takový druh meče. Tento meč - dát šanci (k), lidem naslouchat. To je vše.

Vāsudeva-kathā-ruciḥ. Takže jakmile dostane ruci ... Ruci. Ruci znamená chuť. "Ó, tady vypráví Krišna, velmi pěkné. Budu poslouchat." Takový meč dostanete okamžitě. Meč je ve vašich rukách. Vāsudeva-kathā-ruciḥ. Ale kdo bude mít ruci? Tuto chuť? Protože jak jsem již vícekrát vysvětloval, chuť, taková jako bonbón. Každý ví, že je velmi sladký, ale pokud dáte člověku co má žloutenku, jemu to bude chutnat jako hořké. Každý ví, že bonbón je sladký, ale člověk, který má žloutenku, jemu ten bonbón bude chutnat jako hořký. Každý to ví. To je fakt. Takže ruci, chuť na naslouchání vāsudeva-kathā, kṛṣṇa-kathā, tento hmotně nemocný člověk to nemůže ochutnat. Tuto ruci, chuť. Chcete-li získat tuto chuť existují předběžné činnosti. Co je to? První věc je to uznání: ". Ó, to je velmi pěkné" Ādau śraddhā, śraddadhāna. Takže śraddhā, ocenění, to je začátek. Pak sādhu-saṅga (CC Madhya 22.83). Potom míchání: "Tak dobře, tito lidé oni zpívají a říkají o Kršnovi. Nech mě jít a sednout si a nech mě naslouchat více. " Tomu se říká sādhu-saṅga. Ti, kteří jsou oddaní, s nimi se sdružovat. Toto je druhý stupeň. Třetí stupeň je bhajana-kriyā. Když se člověk sdružuje hezky, pak se bude cítit, "Proč se nestát žákem?" Tak jsme přijali žádost, "Prabhupáda, pokud mě milostivě přijmeš jako svého žáka," To je začátek bhajana-kriyā. Bhajana-kriyā znamená být zapojen do služby Pánu. Jedná se o třetí etapu.