HU/Prabhupada 0972 - Azt próbáljátok megérteni, hogy "Milyen testet fogok kapni ezután?"



730400 - Lecture BG 02.13 - New York

Tehát ameddig valaki testi életfelfogásban van, addig az illúziója növekedni fog. Sosem csökken. Ezért Kṛṣṇa első tanítása Arjunának az, hogy... Mivel ha Arjuna nem lett volna az illúzió azon a szintjén, hogy „Ez a test vagyok, és a túloldalon a testvérem, a nagyapám, az unokafivéreim, ők mind a rokonaim, Hogyan ölhetném meg őket?” Ez az illúzió. Ezért, hogy eloszlassa azt az illúziót, ezt a sötétséget, Kṛṣṇa elkezdi az első leckét, hogy „Nem ez a test vagy.” Dehino 'smin yathā dehe kaumāraṁ yauvanaṁ jarā tathā dehāntara-prāptih (BG 2.13) Le kell cserélned ezt a testet, ahogyan azt már megtetted. Már megtetted. Csecsemő voltál. Lecseréled a tested gyerek testre. Majd azt lecseréled egy fiútestre. Aztán lecseréled egy fiatalember testre. És lecseréled egy öregember testre. A csere után... Ahogyan eddig is oly sokszor cserélted, ezekhez hasonlóan lesz egy másik csere. El kell fogadnod egy másik testet. Nagyon egyszerű logika. Már lecserélted.

Tehát tathā dehāntara-prāptir dhīras tatra na muhyati (BG 2.13) Mivel testi életfelfogásban vannak, hogy „Ez a test vagyok. És a test nem változik.” A test változik. Ezt valójában látja a saját életében. De mégsem fogja azt elhinni, hogy „Miután ezt a testet lecseréled, kapsz majd egy másikat.” Ez igen logikus. Dehino 'smin yathā dehe kaumāraṁ yauvanaṁ jarā tathā dehāntara-prāptih (BG 2.13) Pontosan ugyanúgy, ahogyan már annyiszor cseréltük ezt a testet, cserélnünk kell majd megint. Ezért az, aki intelligens, meg kell próbálnia megérteni, hogy „Milyen testet fogok kapni ezután?” Ez az intelligencia. A Bhagavad-gītāban ez is el van magyarázva, hogy milyen testet fogsz kapni.

yānti deva-vratā devān
pitṟn yānti pitṛ-vratāḥ
bhūtāni yānti bhūtejyā
yānti mad-yājino 'pi mām
(BG 9.25)

Ha a felsőbb bolygórendszerekbe akarsz menni, ahol a félistenek élnek, száz és ezer évig... Mint Brahmā. Nem tudjátok megbecsülni Brahmā egy napját. A felsőbb bolygórendszerekben ezerszer és ezerszer jobb lehetőségetek van az érzékkielégítésre, és az élet is hosszabb. Minden jobb. Máskülönben a karmīk miért akarnának a mennyei bolygókra menni? Tehát yānti deva-vratā devān (BG 9.25) Ha a felsőbb bolygórendszerbe akarsz menni, akkor mehetsz. Kṛṣṇa ezt mondja. Van ehhez egy folyamat. Mint ha valaki a holdra akar menni, akkor ahhoz nagyon járatosnak kell lenni a karma-kāṇḍában, a gyümölcsöző tettekben. A karma-kāṇḍa által megkapod a jámbor tetteidből származó eredményt, eljuthatsz a Holdra. Ezt írja a Śrīmad-Bhāgavatam. De nem mehetsz a Holdra a te, a következő folyamat által, „Erővel, ezzel a repülővel és műholdakkal fogunk elmenni.” Mondjuk, hogy van egy szép kocsim Amerikában. Ha erővel akarok belépni egy másik országba, az lehetséges? Nem. Kell, hogy legyen útleveled, vízumod. Jóvá kell, hogy hagyja a kormány. Ekkor majd beléphetsz. Nem úgy van, hogy mert van egy nagyon jó kocsid, ezért megengedik. Tehát erővel nem... Ez egy ostoba, gyerekes kísérlet. Nem tudnak elmenni. Ezért mostanában le is állították ezt. Nem beszélnek róla. Ráébrednek a kudarcukra. Így nem lehet. De máshogy van rá lehetőség. Elmehetsz oda, ha elfogadod a valódi folyamatot. Elmehetsz. Ehhez hasonlóan elmehetsz a Pitṛlokákra is. A śraddhā és piṇḍa felajánlásával elmehetsz a Pitṛlokára. Ugyanígy maradhatsz ezen a bolygón is. Bhūtejyā. És hasonlóképp visszamehetsz haza, vissza Istenhez.