LT/Prabhupada 0363 - Kažkas bus tavo draugas, o kažkas bus tavo priešas



Lecture on SB 7.9.17 -- Mayapur, February 24, 1976

yasmāt priya apriya-viyoga-saṁyoga-janma-
śokāgninā sakala-yoniṣu dahyamānaḥ
duḥkhauṣadhaṁ tad api duḥkham atad-dhiyāhaṁ
bhūman bhramāmi vada me tava dāsya-yogam
(SB 7.9.17)

Prahlada Maharadžas, ankstesnėje eilutėje kalbėjo, "Aš labai baiminuosi šios materialios egzistencijos situacijos, duḥkhālayam aśāśvatam (BG 8.15). Dabar jis apibūdina, kokie yra skirtingi etapai tokių kančių, yasmāt, atsižvelgiant į šią materialią egzistenciją. Kai mes ateiname į šį materialų pasaulį yra ryšių su tiek daug žmonių. Bhūtāpta-pitṛṇām, nṛṇām. Kai tik išlendame iš motinos įsčių, yra tiek daug giminių, draugų, bhūta-āpta, pitṛ, bhūtāpta, ṛṣi, pitṛṇām nṛṇām. Mes tampame susiję. Tačiau kai kurie iš jų yra brangūs, o kai jų nėra labai draugiški - priešai.

Taigi yasmāt priyāpriya-viyoga-samyoga-janma. Viyoga-samyoga-janma. Kai tik vienas vaikas gimsta, jis yra atskirtas nuo buvusio gyvenimo, ir jis yra sujungiamas su kitu, nauju gyvenimu, nauju kūnu, viyoga-samyoga. Gal buvęs kūnas buvo labai malonus, ir šis kūnas nėra labai malonus, žemesnis. Tai yra įmanoma. Dehāntara-prāptiḥ (BG 2.13). Nėra taip, kad jūs visada gausite labai puikų kūną. Bet iliuzinė energija yra tokia stipri, net gavus kiaulės kūną, jis galvoja: "Tai labai gražu." Tai vadinama prakṣepātmika-sakti. Maya turi dvi energijas: āvaraṇātmika ir prakṣepātmika. Paprastai, maya laiko mus padengtus iliuzija, ir jei vienas yra šiek tiek prašvitęs, nori išsilaisvinti iš majos gniaužtų, yra dar vienas majos potencija, kas yra prakṣepātmika. Tarkime, vienas galvoja: "Dabar aš tapsiu Krišna sąmoningu. Ši paprasta materiali sąmonė yra tokia trikdanti. Leiskite man tapti Krišna sąmoningu. " Taigi Maya pasakys: "Ką tu su tuo darysi? Geriau lik materialioje sąmonėje." Tai vadinama prakṣepātmika-sakti. Todėl kartais ateina žmogus į mūsų bendruomenę; pabūna šiek tiek ir išeina. Tai prakṣepata, išmestas. Jeigu jis nėra labai nuoširdus, jis negali likti su mumis; jis bus išmestas. Taigi Prahlada Maharadžas sakė, kad šios dvi pozicijos - kas nors yra malonu, ir kas nors nėra malonu - tai vyksta nuolat. Ne taip kad "Jei aš pakeisiu savo šį kūną, šis procesas taip pat bus sustabdytas." Ne. Kol jūs turite šį kūną materialiame pasaulyje, jūs patirsite šiuos du procesus. Kažkas bus jūsų draugas, ir kažkas bus jūsų priešas. Joga-samyoga-janma.

Taigi, kai tik yra priešai, yra sielvartavimas, ​​nerimas. Śokāgninā. Toks sielvartavimas yra kaip sielvarto ugnis. Śokāgninā. Śokāgninā sakala-yoniṣu. Jei manote, kad tik žmonių visuomenėje yra tokie dalykai - kažkieno priešas, kažkieno draugas - ne. Bet kokioje visuomenėje, any yoni... Jūs matėme net žvirbliai, paukščių visuomenėje, jie taip pat kovoja. Jūs tai patys matėte. Jie taip pat labai artimai maišosi, vėl pešasi. Taigi, paimkite ar paukščius ar šunis. Jie yra žinomi kaip mėgstantys peštis. Taigi, tai vyksta: kažkas labai brangus, kas nors priešiškas ir kovoja tarp jų. Sakala-yoniṣu dahyamānaḥ. Jūs negalite pabėgti vengdami vienos bendruomenės ir pereidami į kitą bendruomenę. Tai nėra įmanoma. Taigi nesutarimų ugnis, priešiškumas ir draugystė, tai tęsis, ne tik čia, net ir dangiškose planetose. Dangiškosiose planetose vyksta kovos tarp devų ir asurų. Asuros pavydi devoms ir devos taip pat pavydi asuroms. Visur. Net karalius Indra, jis turi priešų, nors jis labai turtingas. Mes norime eiti į dangaus planetas mėgautis tos atmosferos gausumu, bet ten taip pat yra tas pats.