LT/Prabhupada 0517 - Ne dėl to, jog gimėte turtingoje šeimoje, turėsite imunitetą ligoms



Lecture on BG 7.1 -- Los Angeles, December 2, 1968

Taigi, atsakydamas į tos rūšies yogą, Kṛṣṇa tiesiogiai čia sako: mayy āsakta-manāḥ. Jeigu jūs bandote sutelkti savo protą į Kṛṣṇos formą, tokią gražią... Jis mėgaujasi Rādhārāṇī ir Savo draugais. Tuomet mayy āsakta-manāḥ pārtha yogam, jeigu jūs praktikuojate šią yogą: mad-āśrayaḥ, yuñjan mad-āśrayaḥ... Jūs turite praktikuoti šią yogą ir tuo pat metu turite priimti Kṛṣṇos prieglobstį. Mad-āśrayaḥ. Āśrayaḥ reiškia „Mano globoje.” Tai yra vadinama atsidavimu. Jeigu jūs sunkioje padėtyje nueisite pas draugą ir atsiduosite jam: „Mano brangus drauge, tu esi toks didis, toks galingas, toks įtakingas. Aš esu dideliame pavojuje. Taigi, aš tau atsiduodu. Prašau suteik man savo apsaugą...” Taigi, jūs tai galite padaryti su Kṛṣṇa. Čia, materialiame pasaulyje, jeigu jūs atsiduodate kažkam, kad ir koks didis jis bebūtų, jis gali atsisakyti. Jis gali pasakyti: „Na, aš esu nepajėgus suteikti tau savo apsaugą.” Toks yra natūralus atsakymas. Jeigu jūs esate pavojuje ir jeigu jūs nueisite pas savo artimą draugą: „Prašau suteik savo apsaugą,” jis susvyruos, nes jo galia yra ribota. Jis visų pirma pagalvos, kad: „jeigu aš suteiksiu šiam žmogui apsaugą, ar mano interesas nebus pastatytas į pavojų?” Jis taip pagalvos, nes jo galia yra ribota. Tačiau Kṛṣṇa yra toks geras, Jis yra toks galingas, Jis yra toks turtingas... Jis Bhagavad-gītoje sako visiems: sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja: (BG 18.66) „Palikite viską nuošalyje. Paprasčiausiai atsiduokite Man.” Ir koks to rezultatas? Rezultatas yra ahaṁ tvāṁ sarva-pāpebhyo mokṣayiṣyāmi: „Aš išvaduosiu tave nuo visų tavo nuodėmingo gyvenimo pasėkmių.”

Šis materialus pasaulis, mūsų visa veikla yra nuodėminga. Yra veiksmas ir atoveiksmis. Kad ir ką bedarytumėte yra veiksmas ir atoveiksmis. Net jei yra geras atoveiksmis, vis tiek jis yra nuodėmingas. Vis tiek nuodėmingas. Visai kaip pasak Vedinės literatūros dorybinga veikla, dorybingos veiklos rezultatas... Janmaīśvarya-śruta-śrībhiḥ (SB 1.8.26). Sakykime šiame gyvenime jūs nepadarėte nieko nuodėmingo, jūs visais atžvilgiais esate labai dorybingas. Jūs esate labdaringas, geranoriškas, viskas yra tvarkoje. Tačiau Bhagavad-gītā sako, kad tai yra karma-bandhana. Jeigu jūs kažką labdaringai duodate, sakykim tam tikrą pinigų kiekį, jūs gausite keturis, penkis, dešimt kartų daugiau nei davėte kitame gyvenime. Tai yra faktas. Taigi, Vaiṣṇavų filosofija sako, kad tai taip pat yra nuodėminga. Kodėl nuodėminga? Kadangi jūs turite gimti tam, kad gautumėte tą maišytą naudą. Tai yra nuodėminga. Dabar, sakykime jūs gimstate labai turtingoje šeimoje. Buvimo mamos įsčiose problema yra ta pati. Ar jūs esate dorybingas žmogus ar nedorybingas, kuomet jūs esate savo mamos įsčiose... Patirti sunkumai ir skausmai įsčių viduje yra tokie patys, ar jūs būtumėte juodas ar baltas, ar indas ar amerikietis, šuo ar katė ar bet kas kitas. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9). Gimimo rūpesčiai, mirties rūpesčiai, ligų rūpesčiai ir senatvės rūpesčiai yra visur tokie patys. Nėra taip, kad jeigu jau gimei turtingoje šeimoje, tuomet tu būsi apsaugotas nuo ligų. Tai nereiškia, kad neteks pasenti. Tai nereiškia, kad būsi apsaugotas nuo gimimo rūpesčių ar kad būsi apsaugotas nuo mirties rūpesčių.

Taigi, šiuos dalykus turėtume suvokti labai aiškiai. Tačiau žmonės tapo tokie neprotingi, kad jiems nerūpi... „O mirtis, gerai. Mirtis. Įleiskit ją.” Gimimas... Dabar ypatingai dabartiniu metu, vaikas yra motinos įsčiose, yra tokia daugybė žudimo procesų. Tokia daugybė. Kodėl taip? Kadangi žmonės tampa taip įsipainioję, kad tokios asmenybės netgi negauna gimimo. Jis patalpinamas į motinos įsčias ir yra ten nužudomas, ir vėl jis patalpinamas į kitos motinos įsčias, ir vėl jis yra nužudomas. Tokiu būdu, jis netgi nepamato šviesos. Suprantate. Taigi, atsidurti motinos įsčiose ir vėl priimti mirtį, senatvę, ligas, nėra labai geras užsiėmimas. Jeigu jūs esate turtingas žmogus, jūs turite priimti visas šias materialios egzistencijos bėdas, ar jei esate vargšas žmogus... Nėra skirtumo. Tas, kuris ateina į šį materialų pasaulį, į šį materialų kūną, jis privalo priimti šias bėdas. Gali būti, kad jūs esate amerikietis, o tai turtingiausia tauta pasaulyje. Tai nereiškia, kad nėra ligų, nėra senatvės, nėra gimimo ar kad nėra mirties. Taigi, protingas žmogus yra tas, kuris gali išspręsti šias problemas. Jis yra protingas. Kiti, kurie daro lopus, lopyja, bandydami išspręsti materialaus gyvenimo problemas, nors jie to negali padaryti - tai yra neįmanoma.