LT/Prabhupada 0656 - Tie, kurie yra atsidavusieji, jie niekam nejaučia neapykantos



Lecture on BG 6.6-12 -- Los Angeles, February 15, 1969

Atsidavusysis: "Dar didesnę pažangą yra padaręs tas, kuris vienodai vertina jam gera linkinčius ir mylinčius geradarius žmones taip pat abejinguosius, tarpininkus, pavyduolius, draugus, priešus, doringuosius bei nusidėjėlius (BG 6.9)".

Prabhupāda: Taip. Tai yra tobulėjimo ženklas. Nes šiame materialiame pasaulyje, draugo ir priešo vertinimas, viskas yra susiję su šiuo kūnu, ar juslių tenkinimu. Nėra materialių apsvarstymų, tik Dievo ar Absoliučios Tiesos įsisąmoninimas. Kitas teiginys yra tai, jog visos sąlygotos sielos yra paveiktos iliuzijos. Sakykime daktaras, daktaras lanko pacientą. Jį apėmė traukuliai, jis kalba nesąmones. Tai nereiškia jog jis atsisakys jį gydyti. Jis elgiasi su juo kaip su draugu. Ir nors pacientas vadina jį piktais, blogais vardais, vistiek jis duos jam vaistų.

Kaip Viešpats Jėzus Kristus sakė, jog "Jūs nemėkite nuodėmės, o ne nusidėjėlio." Ne nusidėjėlio. Tai yra labai gerai. Nes nusidėjėlis yra iliuzijoje. Jis yra išprotėjęs. Jeigu jūs jo nekenčiate, kaip jūs tada galite jam padėti? Taigi tie, kurie yra tikri atsidavusieji, kurie yra tikri Dievo tarnai, jie niekam nejaučia neapykantos. Kaip ir Viešpats Jėzus Kristus, kai jis bus nukryžiuojamas, jis prašė Dievo: "Mano Viešpatie atleisk jiems. Jie nežino, ką jie daro." Tai yra atsidavusiojo pozicija. Taip. Taigi jie negali būti neapkenčiami, nes jie yra išprotėję dėl materialistinės galvosenos. Bet kas. Šis Krsnos sąmonės judėjimas yra tokis geras, jog nėra nė minties apie neapykantą. Visi yra laukiami. Prašom ateikite čia. Giedokite Hare Krsna. Ragaukite Krsna prasāda ir klausykite nuostabios Bhagavad-gītā filosofijos ir pasistenkite ištaisyti savo sąlygotą materialių gyvenimą. Tai yra programa - Krišnos sąmonė. Viešpats Caitanya pristatė šį judėjimą. Yāre dekha, tāre kaha 'kṛṣṇa'-upadeśa (CC Madhya 7.128). "Ką tik sutiksite, kur tik sutiksite, tiesiog pamėginkite išmokyti jį Krišnos sąmonės." Kṛṣṇa-kathā. Žodžiai nuo Viešpaties Krsna. Jūs būsite laimingi ir jie bus laimingi. Tęskite.

Atsidavusysis: "Transcendentalistas savo kūną, protą ir savąjį „aš" visada turi sieti su Aukščiausiuoju. Jis turi gyventi vienas nuošalioje vietoje ir visada atidžiai valdyti savo protą. Jis turi atsikratyti troškimų bei nuosavybės jausmo."

Prabhupāda: Taip. Tai yra transcendentinio gyvenimo pradžia. Šiame skyriuje, Viešpats Krsna pamėgins išmokyti jogos praktikos principų. Taigi čia Jis pradeda. Jog transcendentalistas savo protą visada turėtų mėginti sieti su Aukščiausiuoju Aukščiausiasis reiškia Krsna ar Viešpatį. Jis yra Aukščiausiasis, kaip aš paaiškinau, nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām (Kaṭha Upaniṣad 2.2.13). Jis yra Aukščiausiasioji amžinybė. Jis yra Aukščiausiasioji gyvoji butybė. Taigi visa jogos praktika yra skirta sukoncentruoti protą į Aukščiausiąjį. Mes neesame aukščiausieji. Tai jūs galite suprasti. Aukščiausiasis yra Dievas. Tai yra dvaita-vāda. Dualybė. Dualybė reiškia Dievas skiriasi nuo manęs. Jis yra Aukščiausiasis. Aš esu pavaldinys. Jis yra didis, aš esu mažas. Jis yra beribis, aš esu ne galo mažas. Tai yra santykiai. Kadangi mes esame be galo maži, mes turėtumėme sutelkti savo protą į begalinį Aukščiausiąjį. Tada, jis turėtų gyventi vienas. Vienas. Tai pats svarbiausias dalykas. Gyventi vienišam reiškia negyventi su žmonėmis, kurie nėra Krsna sąmoningi ar Dievo sąmoningi. Tai yra vienuma. Jis turėtų gyventi vienas nuošalioje vietoje. Nuošalios vietos, jos yra arba džiunglėse arba miškuose. Tai labai nuošali vieta. Tačiau šiame amžiuje yra labai sunku nuvykti į džiungles ir susirasti nuošalią vietą. Nuošali vieta, tai vieta kur paprasčiausiai yra mokoma Dievo sąmonės. Tai yra nuošali vieta. Tai yra nuošali vieta. Tada? Turėtų visada atidžiai valdyti savo protą. Kaip valdyti protą? Tiesiog sutelkite protą į Aukščiausiąjį arba Krsną. Nieko daugiau.

Sa vai manaḥ kṛṣṇa-padāravindayoḥ (SB 9.4.18). Tada jūsų... Praėjusią dieną kai aš aiškinau, jeigu jūsų protas visada susitelkęs į Krisną... Krisna yra kaip šviesa, saulė. Taigi nėra nė kalbos apie tai jog tamsa užsiimtų protą. Nebus jokios galimybės. Kaip ir saulės šviesoje, tamsai nėra jokios galimybės. Panašiai, jeigu visada galvosi apie Krsną, ši māyā ar iliuzija negalės jūsų pasiekti. Ji nepajėgs jūs ten paliesti. Tai yra praktika. Jis turėtų atsikratyti troškimų bei nuosavybės jausmo. Visa materiali liga yra tai jog Aš noriu turėti - ir trokšti. Ir bet kas kas yra prarasta, aš dejuoju dėl to, ir kas bebūtų, ko mes neturime, mes trokštame to. brahma-bhūtaḥ prasannātmā (BG 18.54) - tas, kuris iš tikro yra Dievo sąmoningas, Krsna sąmoningas, jis neturi jokių troškimų materialiai nuosavybei. Jis turi tik troškimą kaip tarnauti Krsnai. Tai reiškia jog jo troškimas yra išgrynintas. Tu negali atsikratyti troškimo. Tai neįmanoma. Jūs esate gyvosios būtybės, jūs privalote turėti troškimų. Tačiau dabartiniu momentu mūsų troškimai yra užteršti. "Aš noriu, aš trokštu patenkinti savo jausmus turėdamas materialių turtų." Tačiau jeigu trokšite Krsnos, šis troškimas, materialios nuosavybės, automatiškai dings. Tęskite.