LT/Prabhupada 0811 - Rupa Gosvamio nurodymas - vienaip ar kitaip, tapkite prisirišę prie Krišnos



761008 - Lecture SB 01.07.51-52 - Vrndavana

Taigi negalvokite jog Krišna, dėl to, kad Jis atejo, pasirodė Vrindavane kaip piemenukas, niekada negalvokite... Žinoma, Vṛndāvana-vāsī, jie nežino kas yra Krišna. Jie yra kaimiečiai. Jie nežino. Tačiau jie nieko labiau nemyli negu Krišna. Tokia jų kvalifikacija. Jie net nežino Viṣṇu. Kai gopės pamatė viṣṇu-mūrti - Krišna apsimetė viṣṇu-mūrti, jos ėjo pra šalį - jos sakė, "O, štai Višnu. Gerai. Namaskāra." Jų nedomino net Višnu. Jos buvo susidomėjusios Krišna, nors jos nežino, kad Krišna yra Aukščiausias Dievo Asmuo. Panašiai, jeigu nežinant kas yra Krišna, jeigu tu tiesiog prisiriši prie Krišnos, tada tavo gyvenimas yra sėkmingas. Paprasčiausiai, vienaip ar kitaip, tu tampi prisirišęs prie Krišnos. Mayy āsakta-manāḥ pārtha yogaṁ yuñjan mad... (petrauka) ...jñāsyasi tac chṛṇu (BG 7.1). Paprasčiausiai tu privalai... Tai yra Krišnos sąmonės judėjimas. Vienaip ar kitaip, tu didini savo prisirišimą prie Krišnos. Vienaip ar kitaip. Somehow or other, you increase your attachment for Kṛṣṇa. Some way or other. Yena tena prakāreṇa manaḥ kṛṣṇe niveśayet (Bhakti-rasāmṛta-sindhu 1.2.4). Tai yra Rūpa Gosvāmī nurodymas. Vienaip ar kitaip, tampk prisirišęs prie Krišnos. Tada tavo gyvenimas bus sėkmingas.

Taigi šis Krišnos sąmonės judėjimas stengiasi paskatinti žmones tapti prisirišusiais prie Krišnos. Tai yra bhakti joga. Yena tena prakāreṇa manaḥ kṛṣṇe niveśayet. Tada? Vidhi-niṣedhāḥ. Yra daug taisyklių ir nurodymų bhakti jogai. Taip, yra. Ir Rūpa Gosvāmī sako, sarve vidhi-niṣedhāḥ syur etayor eva kiṅkarāḥ (Padma Purāṇa, Bṛhat-sahasra-nāma-stotra). Vienaip ar kitaip, jeigu tu tampti prisirišęs prie Krišnos, tada visi vidhis ir reguliuojantys principai ir taisyklės, nurodymai, jie veiks kaip tavo tarnai. Jie automatiškai. Nes kai tik jūs tampate prisirišę prie Krišnos, Krišna sakė, kṣipraṁ bhavati dharmātmā.

kṣipraṁ bhavati dharmātmā
śaśvac-chāntiṁ nigacchati
kaunteya pratijānīhi
na me bhaktaḥ praṇaśyati
(BG 9.31)

Kṣipram, labai greitai. Api cet su-durācāro bhajate mām ananya-bhāk sādhur eva sa mantavyaḥ (BG 9.30).

Negalvokite jog šie Europiečiai ar Amerikiečiai, jie yra mlecchas ir yavanas. Tai yra aparādha, įžeidimas. Nes jie yra sādhu. Jie nežino... Jie priėmė Krišna be jokio žalio supratimo, jog "Tai yra gerai, tai irgi yra gerai, tai irgi gerai." Jie griežtai laikosi savo dvasinio mokytojo nurodymų. Kṛṣṇas tu bhagavān svayam (SB 1.3.28). Net gi mažas vaikas mūsų asociacijoje, Śyāmasundara duktė, ji prieis prie ko nors - jai buvo tik penki metai - ji paklaus "Ar žinai Krišna?" Taigi kažkas sakė, " Ne, aš nežinau." "O, Aukščiausias Dievo Asmuo." Ji atsakydavo. Taigi jie yra įtikinti, kṛṣṇas tu bhagavān svayam. Šis įtikinimas yra geriausia savybė. Tada seks kiti dalykai. Sarve vidhi-niṣedhāḥ syur etayor eva kiṅkarāḥ. Taigi jeigu kas nors yra įtikintas, jog kṛṣṇas tu bhagavān svayam, ir jis jam tai patnika, jis seka principais, and he does like that, follows the principle, kṛṣṇaika-śaraṇam, (indistinct), varṇāśrama-dharma. Kṛṣṇaika-śaraṇam (CC Madhya 22.7). Tai yra reikalinga. Mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja. Taigi darykite tai. Sekite šiuo principu, jog Krišna yra Aukščiausias Dievo Asmuo, Krišna yra para-tattva, Absoliuti Tiesa ir Krišna visa persmelkiantis. Mayā tatam idaṁ sarvam (BG 9.4). Krišna yra visur. Jagad avyakta-mūrtinā. Ši avyakta. Krišnos pgalybė yra visur.