LT/Prabhupada 0842 - Krišnos sąmonės judėjimas tai Nivrtti–marga mokymasis – tiek daug ne



761214 - Lecture BG 16.07 - Hyderabad

Tai yra asuras gyvenimo pradžia, pravṛtti ir nivṛtti. Pravṛtti reiškia stimulas, kuris padaro... Yra cukraus gabalėlis ir skruzdėlė žino, jog yra cukras gabalėlis. Ji bėga link jo. Tai yra pravṛtti. O nivṛtti reiškia "Aš lioviausi taip gyventi, tačiau iš tikrųjų tai nėra mano gyvenimo progresas. Aš turėčiau nustoti tai gyventi. Aš turėčiau siekti dvasinės realizacijos." Tai yra nivṛtti-mārga. Todėl yra du keliai: pravṛtti ir nivṛtti. Pravṛtti reiškia, jog mes keliaujame į tamsą, tamsiausius regionus. Adānta-gobhir viśatāṁ tamisram (SB 7.5.30). Nes mes negalime kontroliuoti savo juslių, adānta... Adānta reiškia nekontroliuojamas, o go reiškia juslės. Adānta-gobhir viśatāṁ tamisram. Panašiai, kaip mes matome įvairius gyvenimus, taip ir pragare yra gyvenimas, tamisra. Taigi arba jūs keliaujate į pragariškas gyvenimo sąlygas arba jūs einate išsivadavimo keliu, abu keliai jums yra atviri. Taigi jeigu jūs keliausite į pragariškas gyvenimo sąlygas, tai vadiname pravṛtti-mārga, o jeigu jūs keliausite link išsivadavimo kelio, tai yra nivṛtti-mārga.

Mūsų Krišnos sąmonės judėjimas tai nivṛtti-mārga mokymasis. pagrindiniai principai, tiek daug ne. "Ne" reiškia nivṛtti. Ne neteisėtam sekui, ne mėsos valgymui, ne azartiniams žaidimams, ne intoksikacijoms. Taigi tai yra ne, "ne" kelias. Taigi jie nežino. Kai mes sakome tiek daug ne, jie galvoja, kad tai smegenų plovimas. Ne smegenų plovimas. Tai yra tikra. Jeigu jūs norite išvystyti savo dvasinį gyvenimą, tada jūs turite atsisakyti daugybės nepatogumų. Tai yra nivṛtti-mārga. Asuras, jie nežino. Kadangi jie nežino, kada nivṛtti-mārga, "ne," "ne" kelias yra rekomenduojamas, jie supyksta. Jie supyksta Mūrkhāya upadeṣo hi.

na śāntaye mūrkhāṇāṁ
payaḥ-pānaṁ bhujaṅgānāṁ
kevalaṁ viṣa-vardhanam
(Nīti Śāstra)

Tie, kurie yra neišmanėliai, kvailiai, jeigu tu kalbi, kažką naudingo šiam gyvenimui jis negirdės tavęs; jis supyks. Pateikiamas pavyzdys, payaḥ-pānaṁ bhujaṅgānāṁ kevalaṁ viṣa-vardhanam. Jeigu paklausite gyvatės,"Aš kasdien duosiu puodelį pieno. Negyvenk šio žalingo gyvenimo, nereikalingai geldama kitus. Imk puodelį pieno ir gyvenk ramiai." tai neįmanoma. Gerdama pieną, gyvatės nuodai sustiprės, ir kai tik nuodai sustiprės - tai dar vienas noras - ji nori įgelti. Ji įgels. Taigi rezultatas bus payaḥ-pānaṁ bhujaṅgānāṁ kevalaṁ viṣa-vardhanam. Kuo daugiau gyvatės badauja, tuo geriau joms, nes jų nuodai nesustiprės. Toks gamtas dėsnis.

Kai tik pasirodo gyvatė, visi iškart sukylą nužudyti gyvatės. Ir pagal gamtos dėsnius... Pasakyta, Net didis šventas žmogus, jis nesisieloja, kai yra nužudoma gyvatė." Modeta sādhur api sarpa, vṛścika-sarpa-hatyā (SB 7.9.14). Prahlāda Mahārāja pasakė . Kai jo tėvas buvo nužudytas ir Nṛsiṁha-deva vis dar buvo piktas, jis nuramino Viešpatį Nṛsiṁha, "Pone, Jūs galite paleisti Savo pyktį, nes niekas neliūdi dėl to, kad mano tėvas buvo nužudytas." Reiškia, "Aš taip nesu nelaimingas. Aš taip pat esu laimingas, nes tėvas buvo kaip gyvatė ar skorpionas. Taigi net didieji išminčiai yra laimingi kai skorpionas ar gyvatė yra nužudomi." Jie nėra laimingi jeigu kas nors yra nužudomas. Net jeigu skruzdėlė yra nužudoma, šventas žmogus yra nelaimingas. Tačiau kai šventas žmogus mato jog yra nužudoma gyvatė, jis yra laimingas. Jis yra laimingas.

Taigi mes neturėtumėme sekti gyvatės gyvenimu, pravṛtti-mārga. Žmogaus gyvenimas skirtas nivṛtti-mārga. Mes turi tiek daug blogų įpročių. Atsisakyti šių blogų įpročių, tai yra žmogaus gyvenimas. Jeigu mes negalime to padaryti, tada mes neatliekame jokios dvasinės gyvenimo pažangos. Dvasinė pažanga... Kol jūs turėsite mažą troškimą atlikti nuodėmingą gyvenimą dėl savo juslių patenkinimo, jūs turėsite priimti kitą kūną. Ir kai tik jūs priimsite materialų kūną, tada jūs kentėsite.