LV/Prabhupada 0221 - Mājāvadī, Viņi Domā, Ka Ir Kļuvuši Vieni Ar Dievu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mājāvadī, Viņi Domā, Ka Ir Kļuvuši Vieni Ar Dievu - Prabhupāda 0221


Janmastami Lord Sri Krsna's Appearance Day -- Bhagavad-gita 7.5 Lecture -- Vrndavana, August 11, 1974

Ardžuna jautāja Krišnam: "Tu apgalvo, ka šī Bhagavad-gītas filozofiju mācīji Saules dievam. Kā gan man tam noticēt?" Krišna tad atbildēja, ka "mēs abi esam bijuši klāt, tikai ti esi aizmirsis. Es visu atceros."

Tāda ir atšķirība starp Krišnu un parastu dzīvo būt... Viņš ir pilnīgs, mēs neesam. Mēs esam nepilnīgi, Krišnas daļiņas. Tādēļ Krišnam mūs jāvada. Ja mēs neesam ar mieru, ka Krišna mūs vada, tad mūs kontrolēs materiālā enerģija, šī bhūmir āpo 'nalo vāyuḥ (BG 7.4). Patiesībā mēs esam garīga enerģija. Mums brīvprātīgi vajadzētu piekrist Krišnas kontrolei. Tāda ir garīgā kalpošana. Tā ir garīgā kalpošana. Mēs esam garīga enerģija, un Krišna ir Augstākais Gars. Tātad, ja mēs piekrītam, ka Krišna mūs kontrolē, tad mēs paceļamies uz garīgo pasauli. Ja mēs piekrītam. Krišna neiejaucas jūsu mazajā neatkarībā. Yathecchasi tathā kuru (BG 18.63). Krišna saka Ardžunam: "Vair darīt, ko vēlies." Tāda ir mūsu neatkarība.

Šīs neatkarības dēļ mēs esam nonākuši šajā materiālajā pasaulē, lai brīvi baudītu. Krišna ir devis mums brīvību: "Vari brīvi baudīt." Un mēs mēģinām to darīt. Bet rezultātā mēs kļūstam sasaistīti. Mums ir dota brīvība darboties šajā materiālajā pasaulē. Ikviens mēģina kļūt par materiālās pasaules saimnieku. Neviens nemēģina kļūt par kalpu. Tikai mēs, vaišnavi, mēģinām kļūt par kalpiem. Karmī un gjānī nepatīk kļūt par kalpiem. Viņi mūs kritizē, ka "jums, vaišnaviem, ir verga mentalitāte." Jā, mums ir verga men... Čaitanja Mahāprabhu mācījis: gopī-bhartuḥ pada-kamalayor dāsa-dāsānudāsaḥ (ČČ Madhja 13.80). Tāds ir mūsu stāvoklis. Kāda gan jēga no mākslīgas apgalvošanas, ka "es esmu saimnieks"? Ja es būtu saimnieks, kāpēc nepieciešams vēdeklis? Es esmu pakļauts šīs vasaras sezonas ietekmei. Līdzīgā veidā es būšu pakļauts ziemas sezonai ar tās pārāk lielo aukstumu.

Tātad mēs vienmēr esam kalpi. Tādēļ Čaitanja Mahāprabhu saka: jīvera svarūpa haya nitya-kṛṣṇa-dāsa (ČČ Madhja 20.108-109). Mūsu sākotnējais stāvoklis ir būt mūžīgiem Krišnas kalpiem. Krišna ir augstākais kontrolētājs. Šī Krišnas apziņas kustība domāta šim mērķim, lai šie muļķa blēži, mūdhas... Es neizgudroju vārdus "muļķīgs" un "blēdis". To teicis Krišna. Na māṁ duṣkṛtino mūḍhāḥ prapadyante narādhamāḥ (BG 7.15). Viņš tā ir teicis. Jūs atradisiet. Duškritinas vienmēr rīkojas grēcīgi, un mūdhas, nelieši, ēzeļi, ir tādi paši. Nārādhamas, zemākie no cilvēkiem. "Ak, jūs esat...? Krišna, Tu tik daudz runā noraidoši par šiem materiālistiskajiem zinātniekiem? Ir tik daudzi filozofi. Vai viņi visi ir nārādhamas?" "Jā viņi ir nārādhamas." "Bet viņi ir izglītoti." "Jā, tas arī ir..." Bet kāda veida izglītība. Māyayā apahṛta-jñānāḥ: "Viņu izglītības rezultāts - zināšanas atņēmusi maija." Jo izglītotāks viņš ir, jo ateistiskāks.

Šobrīd... Protams, izglītība nenozīmē... Izglītība nozīmē saprast. Gjānī. Izglītot, "izglītots" nozīmē gudrs cilvēks, mācīts cilvēks, gjānī. Patiess "gjānī" nozīmē "māṁ prapadyate". Bahūnāṁ janmanām ante jñānavān māṁ prapadyate (BG 7.19). Tā ir izglītība. Izglītība nenozīmē kļūt par ateistu, ka "Dieva nav. Es esmu Dievs, tu esi Dievs, visi ir Dievs." Tā nav izglītība. Tā ir agjāna. Mājāvādī domā, ka ir saplūduši ar Dievu. Tā nav izglītība.