LV/Prabhupada 0264 - Arī Maija Kalpo Krišnam, Bet Par To Nesaka Paldies

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Maya sirviente de Krishna, una dura tarea
- Prabhupāda


Lecture -- Seattle, September 27, 1968

Tamāla Krišna: Vai Maija ir tīra bhakta? Maija.

Prabhupāda: Tīri bhaktas, nē, tie nav maijas pakļautībā.

Tamāla Krišna: Nē, nē. Vai Maija, Maijadēvī ir tīra bhakta?

Prabhupāda: Jā, noteikti. Vai tad policija nav godīga valdības kalpone? Vai tas nozīmē, ka policija jūs moka, tādēļ ir noraidīta kā valdības kalpone? Tas ir nepateicīgs darbs, tas arī viss. Līdzīgi Maija arī kalpo Krišnam, bet tas ir nepateicīgi. Tā ir atšķirība. Viņa uzņēmusies nepateicīgu darbu sodīt bezdievjus, tas arī viss. Maija, kāda viņa ir, nesaskaras ar Krišnu. Vaišnavī. Čandī, Maijas grāmatā, ir teikts, ka "Vaišnavī". Maija raksturota kā vaišnavī. Tāpat kā tīrs bhakta tiek saukts pat vaišnavu, arī viņa raksturota kā vaišnavī.

Višnudžana: Kā jūs visu, ko sakāt, padarāt tik viegli saprotamu?

Prabhupāda: Jo visa filozofija ir vienkārša. Dievs ir varens, jūs tādi neesat. Negalvojiet, ka esat Dievs. Nemēģiniet apgalvot, ka Dieva nav. Dievs ir, un Viņš ir varens, jūs esam sīciņi. Kāds tad ir jūsu stāvoklis? Jums jākalpo Krišnam. Tā ir vienkārša patiesība. Tā ka dumpīgā attieksme tiek saukta par maiju. Ikviens, kurš paziņo, ka "Dieva nav. Dievs ir miris. Es esmu Dievs, tu esi Dievs", viņi visi atrodas maijas burvestības varā. Piśācī pāile yena mati-cchanna haya. Tāpat kā cilvēku apsēdis spoks, viņš runā visādas blēņas. Tātad visi šie simptomi ir maijas radīti, un tādēļ tiek teikts, ka "Dievs ir miris. Es esmu Dievs. Kāpēc jūs visur meklējat Dievu? Ir tik daudz Dievu, kas klīst pa ielu." Viņi visi ir spoku apsēsti, garīgi nelīdzsvaroti. Tādēļ mums viņi jāizdziedē ar pārpasaulīgo vibrāciju, Harē Krišna. Tas ir vienīgais dziedēšanas process. Vienkārši ļaujiet viņiem klausīties, un pakāpeniski viņi tiks izdziedēti. Tāpat kā jūs cieši aizmigušam cilvēkam raudātu pie auss, un viņš tad pamostas. Tā šī mantra ir domāta, lai pamodinātu aizmigušo cilvēku sabiedrību. Uttiṣṭha uttiṣṭhata jāgrata prāpya varān nibodhata. Vēdas saka: "Ak, cilvēku rase, lūdzu, celies. Neguli vairāk. Tev ir dota iespēja būt cilvēka ķermenī. Izmanto to. Izdabū sevi ārpus maijas ķetnām." Tāds ir Vēdu paziņojums. Tātad jūs darāt to darbu. Harē Krišna, skandējiet Harē Krišna, un viņu būs...

Bhaktas: Harē Krišna!

Prabhupāda: Jā?

Džaja-gopāla: Vai pagātne, tagadne un nākotne materiālā nozīmē ir apgriezts atspulgs tam pašam...

Prabhupāda: Jā, pagātne, nākotne, tagadne saskaņā ar dažāda veida relativitāti. Tas ir zinātnisks pierādījums. To pierādījis profesors Einšteins. Tāpat kā jūsu pagātne nav Brahmas pagātne. Jūsu tagadne nav skudras tagadne. Tātad pagātne, tagadne, nākotne - laiks ir mūžīgs. Tas ir saskaņā ar dažādām ķermeņa relativitātes dimensijām. Laiks ir mūžīgs. Tāpat kā neliela skudriņa. Divdesmit četras stundas tai ir divdesmit četras reizes pagātne, tagadne un nākotne. Krievu sputņiki apriņķoja šo Zemi vienu stundu, divdesmit četras minūtes, vai līdzīgi. Viņi, es vēlos teikt, apriņķoja zemi divdesmit piecas reizes. Tas nozīmē, ka vienas stundas laikā, divdesmit piecās minūtēs sputņiku vīrs divdesmit piecas reizes redzēja dienu un nakti. Tātad augstākā atmosfērā pagātne un tagadne atšķiras. Tātad šī pagātne, tagadne un nākotne saskaņā ar jūsu ķermeni un apstākļiem ir relatīva. Patiesībā nav pagātnes, tagadnes, nākotnes. Viss ir mūžīgs. Arī jūs esat mūžīgi, nityo śāśvato 'yaṁ na hanyate hanyamāne śarīre (BG 2.20). Jūs nemirstat. Tādēļ... Cilvēki nezina, ka ir mūžīgi. Kāda ir mana mūžīgā nodarbošanās? Kāda ir mana mūžīgā dzīve? Viņi vienkārši ir šībrīža dzīves apburti, tas ir, "es esmu amerikānis", "es esmu indietis", "es esmu šis", "es esmu tas". Tas arī viss. Tā ir neziņa. Tātad ir jāmeklē šī mūžīgā darbība saistībā ar Krišnu. Tad jūs būsiet laimīgi. Paldies jums.