LV/Prabhupada 0298 - Ja Jūs Alkstat Kalpot Krišnam, Tā Ir Īstā Vērtība



Lecture -- Seattle, October 4, 1968

Prabhupāda: Vai ir kādi jautājumi?

Višnudžana: Kā mums piedāvāt Krišnam nevainojamu kalpošanu?

Prabhupāda: Ar savu dedzīgu vēlmi. Ja dedzīgi vēlaties kalpot Krišnam, tad tā ir īstā vērtība. Krišna ir neierobežots. Kādu gan kalpošanu jūs varat Viņam piedāvāt? Un Viņam arī ir neskaitāmi daudz kalpu. Kādu gan kalpošanu Viņam no mums vajag? Viņš ir pilnīgs Sevī. Viņam arī nav vajadzīga nekāda kalpošana. Bet, ja jūs dedzīgi vēlaties Viņam kalpot, tad Viņš neatteiksies. Tāda ir Viņa žēlastība, tāda ir Viņa augstsirdība. Tātad jo vairāk pastiprināt savu vēlmi kalpot krišnam, jo pilnīgāka tā kļūst. Viņš ir neierobežots. Jūsu vēlme, jūs kļūstat neierobežoti. Tātad ir sacensība. Jo vairāk jūs kalpojat Krišnam, jo vairāk Viņš jūs pieņem un dod jums saprātu. Redzat? Garīgā pasaule ir bezgalīga. Nav gala kalpošanai, nav gala kalpošanas pieņemšanai. Citādi nav. Tātad kvēla vēlēšanās. Tatra laulyam eka mūlyam. Es atbildi neizgudroju, bet dodu jums pierādījumus no Rūpas Gosvāmī, mūsu āčārjas. iņš saka: kṛṣṇa-bhakti-rasa-bhāvitā matiḥ krīyatāṁ yadi kuto 'pi labhyate: „Mans dārgais džentlmeni, mani dārgie zēni un meitenes, ja jūs varat iegādāties..., jūsu mīlestības jūtas uz Krišnu – „kā es varu mīlēt Krišnu arvien stiprāk un stiprāk” – šīs ilgas, ja varat iegūt šīs ilgas, šo matih jeb saprātu, kas patiešām ir ļoti saprātīgi, tas ir, „Kā lai pakalpoju Krišnam...” Kṛṣṇa-bhakti-rasa-bhāvitā matiḥ. „Matih” nozīmē „saprāts” vai „prāta stāvoklis”, tas ir, „es kalpošu Krišnam”. „Ja varat iegūt šo prāta stāvokli, lai arī kur tas būtu, lūdzu, to iegādājieties!” Nākamais jautājums būs: „Labi, es iegādāšos. Vai zināt, kāda ir cena?” „Jā, es zinu, kāda ir cena.” „Kāda tā ir?” „Lauljam jeb vienkārši mūsu vēlēšanās, tas arī viss.” Laulyam ekaṁ mūlyam. „Ak, tā man ir.” Nē. Na janma koṭibhis sukṛtibhir labhyate. Spēcīga vēlme mīlēt Krišnu nav iegūstama pat pēc daudzām, daudzām dzimšanām. Tātad, ja jums ir kaut kripatiņa no šādām alkām, tas ir, „kā es varu kalpot Krišnam”, jums jāzina, ka esat veiksminieks. Kripatiņa vien, laulāja, šo ilgu „kā es varu pakalpot Krišnam?” ir ļoti laba. Tad krišna dos jums saprātu.

teṣāṁ satata-yuktānāṁ
bhajatāṁ prīti-pūrvakam
buddhi-yogaṁ dadāmi tam...
(BG 10.10)

Ikviens, kurš ar mīlestību un pieķeršanos iesaistījies kalpošanā Krišnam bez jebkādas liekulības, Krišna var saprast visu. Viņš ir manī, Viņš ir jūsos. Tad Viņš dos jums saprātu: „Manu dārgo zēn, dari tā.” Un, tā darot, ko gan viņš sasniegs? Yena mām upayānti te: „Viņš atgriezīsies pie Manis [Dieva]” Un ko gan viņš iegūs, tur atgriežoties? Ak, yad gatvā na nivartante tad dhāma paramaṁ mama (BG 15.6). Māṁ hi pārtha vyapāśritya ye 'pi syuḥ pāpa-yonayaḥ (BG 9.32). Duḥkhalayam aśāśvatam (BG 8.15). Tur ir tik daudz. Lūdzu, lasiet Bhagavad-gītu kāda tā ir. Jūs iegūsiet nevainojamas zināšanas par Dieva zinātni. Tā ir cilvēka vienīgā mācība. Tātad tikai jūsu spēcīgā vēlme ir pilnība kalpošanā Krišnam. Stipriniet šo vēlmi. n šī spēcīgā vēlme nozīmē..., ja mīlat Krišnu, šī vēlme palielināsies līdz ar tās mīlestības pastiprināšanos, ko izjūtat pret Krišnu: „Kā man Krišnam pakalpot?” Jo jūs brīvprātīgi esat kalps, neviens jūs nespiež. Tas nozīmē, ja jūs nemīlat Krišnu, kā gan jūsu spēcīgā vēlme palielināsies? Ir tik daudz veidu, kā mīlēt Kišnu. Sākumā ir šī šravanam, kīrtanam. Šī štavanam, klausīšanās un skandēšana [kīrtanam]. Dzirdi jūs izmantojat, kai klausītos Harē krišna, jūs klausāties Bhagavad-gītu, klausāties Šrīmad Bhāgavatam par Krišnu, un skandējat. Tas ir sākums. Tad dabiskā ceļā:

śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ
smaraṇaṁ pāda-sevanam
arcanaṁ vandanaṁ dāsyaṁ
sakhyam ātma-nivedanam
(SB 7.5.23)

Šie deviņi dažādi kalpošanas veidi Krišnam dos jums apgaismību, pilnveidos jūs Krišnas apziņā, un jūsu dzīve būs veiksmīga. Vai ir kādi citi jautājumi? Mēģiniet saprast jautājumu. Nav tā, ka mēs ar varu spiestu. Jums ir saprāts. Krišna jums ir devis saprātu. Mēģiniet saprast ar saprātu, bet nemēģiniet izvairīties. Sastādiet jautājumu, lai to saprastu, nevis izgudrojiet jautājumu, lai no tā izvairītos. Ir divu veidu jautājumi. Šāds jautājums jums nepalīdzēs. Ja mēģināt izvairīties, krišna jums palīdzēs izvairītes, bet, ja vēlaties notvert Krišnu, tad Krišna jums tajā palīdzēs. Tātad notiek šādi divi procesi. Jūs varat pieņemt juebkuru ceļu pēc jūsu izvēles. Ye yathā māṁ prapadyante tāṁs tathaiva bhajāmy aham (BG 4.11). Krišna palīdz saskaņā ar personas attieksmi. Ja... Tur ir... Tāpat kā daudzi filozofi vēlas aizmirst Krišnu. Tāpat kā jūs atradīsiet Doktora Rādhakrišnas grāmatu; devītajā nodaļā Krišna teica: man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru (BG 18.65). Ar tulkojumu viss ir kārtībā, bet viņš komentē: „Ne jau Krišnam jums ir sevi jāuztic.” Paskat tikai. Tas nozīmē, ka viss grāmatas rakstīšanas process ir, lai maldinātu personas, kā aizmirst Krišnu. Tātad, ja kāds vēlas aizmirst Krišnu, Viņš tam dos tādu saprāta devu, ka viņš nekad nespēs saprast Krišnu. Bet, ja kāds mēģina mīlēt Kriušnu, Viņš tam dos pilnīgu saprātu. Jūs varēsiet saprast. Tāds ir Krišna. Jums ir pilna izvēles brīvība. Bet, ja jūs aizmirstat Krišnu, jums jākalpo maijai, un, ja jūs mīlat Krišnu, tad maija jūs atsvabinās no savām važām.