LV/Prabhupada 0305 - Mēs Sakām, Ka Dievs Ir Miris. Mums Jāatver Acis No Šīs Ilūzijas

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs Sakām, Ka Dievs Ir Miris. Mums Jāatver Acis No Šīs Ilūzijas
- Prabhupāda 0305


Lecture -- Seattle, October 2, 1968

Prabhupāda: Turpini.

Tamāla Krišna: "Dzīvā būtne ir kā molekulāra saules gaismas daļiņa, kamēr Krišnu salīdzina ar žilbinoši spīdošu Sauli. Kungs Čaitanja salīdzināja dzīvās būtnes ar kvēlojošām uguns dzirkstelēm un Visaugsto Kungu - ar Saules kvēlojošu uguni. Kungs šajā sakarā citē pantu no Višnu Purānas, kurā ir teikts, ka viss, kas šajā kosmiskajā pasaulē izpaudies, ir tikai un vienīgi Augstākā Kunga enerģija. Piemēram, kā uguns, kas rodas vienā vietā, izplata savu gaismu un karstumu visapkārt, tā arī Kungs, lai gan atrodas vienā vietā garīgajā pasaulē, izpauž savas dažādās enerģijas it visur."

Prabhupāda: Tas ir ļoti vienkārši. Mēģiniet saprast. Tāpat kā šī uguns, šī lampa atrodas noteiktā vietā, bet gaisma tiek izplatīta visā istabā, līdzīgi, lai arī kur jūs skatītos, parāda šo kosmisko izpausmi, parāda Visaugstākā Kunga enerģijas izpausmi. Visaugstais Kungs atrodas vienuviet. To mēs citējam mūsu Brahma-samhitā: govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi. Viņš ir persona. Tāpat kā jūsu prezidents, Džonsona Kungs, viņš sēž savā Vašingtonas istabā, bet viņa ietekme, viņa enerģija darbojas visā valstī. Ja tas ir iespējams materiāli, Krišna jeb Dievs, Visaugstākā Persona, Viņš atrodas Savā vietā, mājoklī, Vaikunthā jeb Dieva valstībā, bet darbojas Viņa enerģija. Cits piemērs, Saule. Sauli jūs varat redzēt novietotu noteiktā vietā, bet jūs redzat, ka Saules gaisma pārpludina visu Visumu. Saules gaisma ir jūsu istabā. Līdzīgi, lai arī ko jūs izmantotu, arī jūs, mēs visi izpaužam Visaugtsā Kunga enerģiju. Mēs neatšķiramies no Viņa. Bet, kad maijas ilūzijas mākonis pārklāj manas acis, mēs nevaram redzēt Sauli. Līdzīgi, kad materiālās dzīves priekškars mani pārklāj, mēs nevaram saprast, kas ir Dievs. Mēs sakām, ka Dievs ir miris. Tādēļ mums jāatver mūsu acis no šīs ilūzijas. Tad jūs Dievu redzēsiet tieši: "Šeit ir Dievs." Jā. Brahma-samhitā ir teikts:

premāñjana-cchurita-bhakti-vilocanena
santah sadaiva hrdayesu vilokayanti
yaṁ śyāmasundaram acintya-guna-svarūpaṁ
govindam ādi-purusaṁ tam ahaṁ bhajāmi
(Bs. 5.38)

Šī Dieva Augstākā Personība ir Šjāmasundara. Šjāmasundara. "Šjāma" nozīmē "melnīgsnējs, bet ļoti, ļoti skaists". Šī skaistā persona, Visaugstākā persona Krišna vienmēr ir bijis svēto personu vērošanas mērķis un acuraugs. Premāñjana-cchurita-bhakti-vilocanena. Kāpēc acuraugs? Jo viņu acis ir ieziestas ar Dieva mīlestības ziedi. Tāpat kā, ja jūsu acīm ir trūkumi, jūs uzliekat kādu ziedi, kādu ārsta ieteikto losionu, un jūsu redze kļūst skaidra un gaiša, jūs visu redzat ļoti labi. Līdzīgi, kad jūsu materiālās acis tiks ieziestas ar Dieva mīlestību, tad jūs redzēsiet Dievu: "šeit ir Dievs." Jūs neteiksiet, ka Dievs ir miris. Un šis pārklājs ir jānoņem. Lai noņemtu šo pārklāju, jums jāuzsāk šī Krišnas apziņas kustība. Liels jums paldies.