LV/Prabhupada 0465 - Vaišnavs Ir Spēcīgs, Bet Tomēr Viņš Ir Ļoti Rāms Un Pazemīgs

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Vaišnavs Ir Spēcīgs, Bet Tomēr Viņš Ir Ļoti Rāms Un Pazemīgs
- Prabhupāda 0465


Lecture on SB 7.9.8 -- Mayapur, February 28, 1977

Tā Prahlāda Mahārādžs ir vaišnavs. Vaišnava kvalifikācija ir

tṛṇād api sunīcena
taror api sahiṣṇunā
amāninā mānadena
kīrtanīyaḥ sadā hariḥ
(ČČ Ādi 17.31)

Vaišnavs vienmēr ir pazemīgs - maigs un pazemīgs. Tāds ir Vaišnavs. Vaišnavs ir spēcīgs, bet tomēr viņš ir ļoti maigs un pazemīgs. Tāda šeit ir pazīme. Prahlāda Mahārādžs ir tik kvalificēts, ka Kungs Nrisimhadēva tūdaļ uzlika Savu roku uz galvas: "Mans dārgais bērns, tu esi tik daudz cietis. Nu esi mierīgs." Tāds ir Prahlāda Mahārādža stāvoklis - tūdaļ Kungs viņu pieņēma. Bet viņš domā: "Esmu dzimis tik zemā kārtā, kaislīgā ģimenē, ugra-džāteh. Viņš nelepojas, ka "Nu Nrisimha-dēva pieskārās manai galvai. "Kurš ir kā es? Es esmu dižākā personība." Tas nav vaišnavs. Kad Sanātana Gosvāmī vērsās pie Čaitanjas Mahāprabhu, viņš sevi iepazīstināja kā nīca jāti nīca karma nīca saṅgī: "Esmu dzimis zemas kārtas ģimenē, un mani pienākumi arī ir zemas kārtas, mana sabiedrība arī ir zemas kārtas." Tā Sanātana Gosvāmī bija dzimis ļoti cienījamā brāhmanu ģimenē, bet, tā kā viņš uzsāka kalpot muhamedāņu valdniekam, patiesībā viņš bija pazaudējis visu savu brāhmanisko kultūru. Viņš nezaudēja, bet ārēji tā šķita, jo viņš tad biedrojās ar muhamedāņiem, ēda kopā ar viniem, sēdēja ar viņiem, runāja ar viņiem. Bet viņš no tā atteicās. Tyaktvā tūrṇam aśeṣa-maṇḍala-pati-śreṇīṁ sadā tuccha. Viņš saprata: "Ko es daru? Es izdaru slepkavību!" Jāniyā śuniyā viṣa khāinu. Narotama dāsa Thākirs saka, ka "es apzināti dzeru indi". Nezinot persona var dzert indi, bet, ja apzināti viņš tā dara, tad tas ir ļoti nožēlojami. Tādēļ Narotama dāsa Thākurs teica:

hari hari biphale janama goṅāinu
manuṣya-janama pāiyā, rādhā-kṛṣṇa nā bhajiyā,
jāniyā śuniyā viṣa khāinu

Mēs mēģinām sludināt šo Krišnas apziņas kustību visā pasaulē, tomēr, ja cilvēki neuzsāk šo Krišnas apziņas kustību, tad viņi apzināti dzer indi. Tāds ir stāvoklis. Viņi dzer indi. Tas ir fakts. Nav tā, ka mēs kaut ko iedomājamies, teoretizējam. Viņi mūs apsūdz kā smadzeņu skalpotājus. Jā, tā ir smadzeņu skalošana. Tā ir... Viss netīrais, mēsli ir smadzenēs, un mēs mēģinām tos nomazgāt. Tāds ir mūsu...

śṛṇvatāṁ sva-kathāḥ kṛṣṇaḥ
puṇya-śravaṇa-kīrtanaḥ
hṛdy antaḥ stho hy abhadrāṇi
vidhunoti suhṛt satām
(ŠB 1.2.17)

Šeot ;ietots vārds vidhunoti. Tas nozīmē mazgāt. Mazgāšana. Vai klausāties Šrīmad Bhāgavatam vai Bhagavad-gītas vēstījumu, vidhunoti process, mazgāšana. Patiesībā tā ir smadzeņu skalošana - bet uz labu. Mazgāšana nav slikta. To šie nelieši nezina. Viņi domā, ka "ak, jūs mani attīrāt? Ak, jūs esat ļoti bīstami." Tas ir viņu... Mūrkhāyopadeśo hi prakopāya na śāntaye: "Nelietim, ja jūs dodat labu padomu, viņš kļūst dusmīgs." Mūrkhāyopadeśo hi prakopāya na śāntaye. Kā tas nākas? Payaḥ-pānaṁ bhujaṅgānāṁ kevalaṁ viṣa-vardhanam.