LV/Prabhupada 0471 - Vieglākais Veids, Kā Iepriecināt Krišnu - Jums Vienkārši Vajadzīga Jūsu Sirds

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Vieglākais Veids, Kā Iepriecināt Krišnu - Jums Vienkārši Vajadzīga Jūsu Sirds
- Prabhupāda 0471


Lecture on SB 7.9.9 -- Mayapur, March 1, 1977

Prabhupāda: Tā Prahlāda Mahārādžs to pārdomāja, lai gan bija dzimis asuru ģimenē, ugra, ugra-džātam, tomēr, ja viņš izlemj kalpot Krišnam, Kungam Nrisimhadēvam, ar bhakti, sekojot gaja-yūtha pāya, ziloņu valdnieka pēdās, Viņš bija dzīvnieks. Jūs zināt stāstu, ka viņam ūdenī uzbruka krokodils. Starp tiem abiem notika cīņa par izdzīvošanu, un galu galā krokodils ir ūdens dzīvnieks, tam bija liels spēks. Un zilonis, lai gan arī viņš ir ļoti liels, spēcīgs dzīvnieks, bet viņš nebija ūdens dzīvnieks, tādēļ bija bezpalīdzīgs. Visbeidzot tas sāka skandēt Kunga svēto vārdu un lūgt, tādēļ tika glābts. Viņu izglāba, un, tā kā krokodils sagrāba ziloņa kāju, to izglāba, jo tas bija vaišnavs. Un šis dzīvnieks, krokodils, atradās zem Vaišnava pēdām, tādēļ arī tika izglābts. Tāds ir stāsts, zināt. Tādēļ chāḍiyā vaiṣṇava sevā. Viņš netieši kalpoja Vaišnaviem, un arī tas tika atbrīvots.

Tātad bhakti ir tik jauka, ka ļoti viegli varat iegūt Visaugstākās Personas labvēlību. Un, ja Krišnu jūs esat iepriecinājuši, kas tad paliek? Jūs iegūstat visu. Visu jūs iegūstat. Yasmin vijñāte sarvam eva vijñātaṁ bhavanti (Mundaka Upanišada 1.3.). Vieglākais veids, kā iepriecināt Krišnu... Jums navajag daudz naudas, lielu izglītību, neko tamlīdzīgu. Jums vienkārši vajadzīga sirds. "Ak, Krišna, Tu esi mans Kungs. Tu mūžīgi esi mans saimnieks. Es mūžīgi esmu Tavs kalps. Ļauj man būt nodarbinātam Tavā kalpošanā." Tas ir, Harē Krišna, Harē Krišna, Krišna Krišna, Harē Harē, Harē Rāma, Harē Rāma, Rāma Rāma, Harē Harē. Tāda ir Harē Krišna mantras nozīme: "Ak, Krišna, Ak, Krišnas enerģija, es esmu tavs kalps. Tā vai citādi es esmu pagrimis šajā materiālajā stāvoklī. Lūdzu, pacel mani un nodatbini kalpošanā." Ayi nanda-tanuja patitaṁ kiṅkaraṁ māṁ viṣame bhavaṁ budhau. Tā mūs māca Čaitanja Mahāprabhu. Bhavaṁ budhau. Šī materiālā pasaule ir vien liels okeāns, bhava. Bhava nozīmē dzimšanas un nāves atkārtošanu, āmbu nozīmē āmbudhau, tas ir, jūrā, okeānā. Tā mēs smagi pūlamiems par izdzīvošanu šajā okeānā. Tā Čaitanja Mahāprabhu saka: ayi nanda tanuja patitaṁ kiṅkaraṁ mām; "Es esmu Tavs mūžīgais kalps. Tā vai citādi esmu pagrimis šajā okeānā un pūlos. Pacel mani." Ayi nanda-tanuja patitaṁ kiṅkaraṁ mām viṣame bhavāmbudhau kṛpāya. Ar Tavu bezcēloņu žēlastību...

ayi nanda-tanuja patitaṁ kiṅkaraṁ māṁ viṣame bhavāmbudhau
kṛpāya tava pāda-paṅkaja-sthita-dhūlī sadṛśsaṁ vicintaya
(Čč Antja 20.32., Šikšāštaka 5)

Tā ir bhakti-mārga, garīgā kalpošana - kļūt ļoti pazemīgam, maigam, vienmēr lūgt Krišnu: "Laipni uzskati mani kā vienu no Tavas Gaišības putekļu daļiņām pie lotospēdām." Tas ir ļoti vienkārši. Man-manā. Tā domājiet par Krišnu, kļūstiet par viņa bhaktām, izrādiet cieņu, lai arī ko, patraṁ puṣpaṁ, mazu ziediņu, ūdeni jūs varat nodrošināt, piedāvājiet to Krišnam. Tādā veidā ļoti mierīgi dzīvojiet un esiet leimīgi. Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja Prabhupāda.