LV/Prabhupada 0517 - Nav Tā, Ka Tad, Ja Esat Dzimis Bagātā Ģimenē, Jūs Esat Imūns Pret Slimībām

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Nav Tā, Ka Tad, Ja Esat Dzimis Bagātā Ģimenē, Jūs Esat Imūns Pret Slimībām
- Prabhupāda 0517


Lecture on BG 7.1 -- Los Angeles, December 2, 1968

Tātad atbildē šim jogas režīmam Krišna šeit runā tieši: mayy āsakta-manāḥ. Ja jūs mēģināt koncentrēt savu prātu uz Krišnas veidolu, tik skaistu... Viņš bauda ar Rādharānī un Viņa biedriem... Tad, mayy āsakta-manāḥ pārtha yogam, ja jūs piekopjat šo jogu, mad-āśrayaḥ, yuñjan mad-āśrayaḥ... Jums jāpiekopj šī joga, tajā pašā laikā jums jāpieņem Krišnas patvērums. Mad-āśrayaḥ. Āśrayaḥ nozīmē "Manā aizsardzībā". To sauc par sevis uzticēšanu. Ja jūs dodaties pie draauga grūtībās un jūs uzticaties savam draugam, "Mans dārgais draugs, tu esi tik lielisks, spēcīgs un ietekmīgs. Es esmu šādās lielās briesmās. Tādēļ es tev sevi uzticu. Lūdzu, aizsargā mani..." Tā jūs varat darīt ar Krišnu. šeit materiālajā pasaulē, ja uzticaties personai, lai arī cik tā būtu ietekmīga, viņš var atteikties. Viņš var teikt: "Nu, es nespēju tevi aizsargāt." Tāda ir dabiska atbilde. Ja jūs esat briesmās un ja jūs dodaties pie tuva drauga, "Lūdzu, mani aizsargā", viņš vilcināsies, jo viņa spēks ir ļoti ierobežots. Viņš vispirms domā, ka "ja es aizsargāšu šo personu, vai manas paša intereses netiks pakļautas briesmām?" Viņš domās tā, jo viņa spējas ir ierobežotas. Bet Krišna ir tik jauks, spēcīgs, pilnīgs... Viņš Bhagavad-gītā ikvienam paziņo: sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja: (BG 18.66) "Atstāj visu malā. Vienkārši uztici sevi Man." Un kāds ir rezultāts? Rezultāts ir ahaṁ tvāṁ sarva-pāpebhyo mokṣayiṣyāmi: "Es tevi atbrīvošu no visa veida tavas grēcīgās dzīves sekām."

Šī materiālā pasaule, mūsu darbības visas kā viena ir grēcīgas. Ir darbība un sekas. Lai arī ko jūs darītu, ir daarbība un sekas. Pat ja ir laba reakcija, tomēr tas ir grēcīgi. Tāpat kā saskaņā ar Vēdu literatūru, dievbijīgu darbību rezultāts... Janmaīśvarya-śruta-śrībhiḥ (ŠB 1.8.26). Pieņemsim, jūs šajā dzīvē nedarāt neko grēcīgu, jūs visādā ziņā esat ļoti dievbijīgs. Jūs esat labdarīgs, labsirdīgs, viss ir kārtībā. Bet Bhagavad-gīta saka, ka tas ir karma-bandhana. Ja jūs kādam dodat ziedojumu, teiksim, kādu naudas summu, jūs naudu iegūsiet četras, piecas vai desmit reizes vairāk jūsu nākamajā dzīvē. Tas ir fakts. Tā vaišnavu filozofija saka, ka tas viss ir grēcīgi. Kāpēc grēcīgi? Jo jums jāpiedzimst, lai saņemtu šo sajaukto ieguvumu. Tas ir grēcīgi. Nu, pieņemsim, jūs esat piedzimis ļoti bagātā ģimenē. Problēma būt mātes klēpī ir tāda pati. Vai nu jūs esat dievbijīgs cilvēks vai ne, kad esat mātes klēpī... Grūtības un sāpes, ko saņemem mātes klēpī, ir tādas pašas, vai nu jūs esat melni vai balti, indieši vai amerikāņi, kaķi vai suņi, ikviens. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9). Dzimšanas, mānes, slimību raizes, vecuma raizes visur ir tādas pašas. Nav tā, ka tādēļ, ka esat dzimuši ļoti bagātā ģimenē, jūs būsiet im;uni pret slimībām. Ne arī jūs izvairīsieties no novecošanas. Ne arī, katiksiet paglābti no dzimšanas raizēm, ne arī glābti no nāves radītajām problēmām.

Tas viss jāsaprot ļoti skaidri. Ber cilvēki ir kļuvuši tik nesaprātīgi, viņiem nerūp... "Ak, nāve, labi. Nāve. Lai tā nāk." Dzimšana... Nu īpaši šajās dienās bērns ir mātes klēpī, ir tik daudz nogalināšanu. Tik daudz. Kāpēc? Jo cilvēki kļūst tik ļoti sasaistīti, ka šādas personas pat nepiedzimst. Mātes klēpī viņas tiek ievietotas un tiek nogalinātas, atkal tiek ievietotas mātes klēpī un atkal tiek nogalinātas. Šādā veidā viņš pat nepieredz dienas gaismu. Paskat tikai. Tātad, lai nokļūtu mātes klēpī un atkal pieņemtu nāvi, pieņemt vecumu, slimības nav diez ko labas darbības. Ja esat bagātnieki, jums jāpieņem visas šīs materiālās eksistences problēmas, ja esat nabags... Tam nav nozīmes. Ikviens, kurš nonāk šajā materiālajā pasaulē šajā materiālajā ķermenī, viņam jāuzņemas visas šīs rūpes. Jūs varat būt amerikānis, bagātākās pasaules tautas pārstāvis. Tas nenozīmē, ka nebūs slimību, vecuma, dzimšanas vai nebūs nāves. Tātad saprātīgs ir tas, kurš pieņem šo problēmu risinājumu. Viņš ir saprātīgs. Citi, kas kaut ko lāpa, mēģina atrast risinājumu dzīves problēmām, lai gan ir nespējīgi - tas nav iespējams.