LV/Prabhupada 0540 - Persona, Ko Godina Kā Pašu Cildenāko Personību, Ir Kas Revolucionārs

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Persona, Ko Godina Kā Pašu Cildenāko Personību, Ir Kas Revolucionārs
- Prabhupāda 0540


Sri Vyasa-puja -- Hyderabad, August 19, 1976

Šrīpada Sampat Bhattāčārja, dāmas un kungi: Man jums jāsaka paldies par jūsu laipno ierašanos šeit šīs Vjāsa pudžas ceremonijas laikā. Vjāsa pudža... Šī āsana, kur esat mani apsēdinājuši, tiek saukta vjāsāsana. Guru ir Vjāsadēvas pārstāvis. Ikviens no jums ir dzirdējis Vjāsadēvas vārdu, Vēda Vjāsa. Tātad ikviens, kurš pārstāv diženo āčārju, Vjāsadēvu, viņam atļauts sēdēt uz vjāsāsana. Tā Vjāsa pudža... Guru ir Vjāsadēvas pārstāvis, tādēļ viņa dzimšanas dienas atzīmēšana tiek pieņemta kā Vjāsa pudža.

Nu man jāpaskaidro mans stāvoklis, jo šajās dienās godinātā persona ir godināta kā pati augstākā personība, tas ir kaut kas revolucionārs. Jo viņiem patīk demokrātija, balsot par kādu, lai ievēlētu, lai arī cik liels nelietis viņš būtu. Be mūsu sistēma, guru-paramparas sistēma, atšķiras. Mūsu sistēma, ja nepieņemat Vēdu zināšanas caur guru paramparas sistēmu, ir bezjēdzīgas. Jūs nevarat saražot Vēdu valodas skaidrojumu. Jā govju mēsli. Govju mēsli ir dzīvnieka mēsli. Vēdas norāda, ka, ja pieskaraties govju mēsliem..., jebkura dzīvnieka mēsliem, jums tūdaļ jānomazgājas un sevi jāattīra. Bet Vēdas norāda, ka govju mēsli var attīrīt jebkādu netīru vietu. Īpaši mēs, hindu, to pieņemam. Loģiski spriežot, ir pretruna. Dzīvnieka mēsli ir netīri, Vēdas norāda, ka govju mēsli ir tīri. Patiesībā mēs pieņemam, ka govs mēsli ir tīri, lai attīrītu jebkuru vietu. No paņča-gavjas govs mēsli ir, ir govs urīns.

Tie šķiet pretrunīgi, šie Vēdu norādījumi. Bet tomēr mēs pieņemam to, jo tādi ir Vēdu norādījumi. Tas ir... Tāda ir Vēdu pieņemšana. Tāpat kā Bhagavad-gīta. Bhagavad-gīta, ir tik daudz neliešu, viņi saīsina: "Man patīk šis, man nepatīk šis." Nē. Ardžuna saka: sarvam etad ṛtaṁ manye (BG 10.14). Tā ir Vēdu sapratne. Ja nelietis sadala, sagriež: "Man nepatīk tas, es skaidroju", tā nav Bhagavad-gīta. Bhagavad-gīta nozīmē, ka jums tas jāpieņem, kāds tas ir. Tāda ir Bhagavad-gīta. Mēs tādēļ pasniedzam Bhagavad-gītu Kāda Tā Ir. Krišna, Bhagavad-gītas teicējs, saka, Viņš saka: sa kāleneha yogo naṣṭaḥ parantapa. "Mans dārgais Ardžuna, šī Bhagavad-gītas zinātne", imaṁ vivasvate yogaṁ proktavān aham avyayam (BG 4.1), "Es to vispirms izstāstīju Saules dievam, un viņs to pavēstīja savam dēlam," vivasvān manave prāha. Vaivasvatam Manu. Manur ikṣvākave 'bravīt. Evaṁ paramparā-prāptam imaṁ rājarṣayo viduḥ (BG 4.2). Tāds ir process. Sa kāleneha yogo naṣṭaḥ parantapa. Ikviens, kurš nenāk no šīs paramparas sistēmas, ja viņš pasniedz jebkādu Vēdu literatūras skaidrojumu, tas ir bezjēdzīgi. Tas ir bezjēdzīgi. Tam nav nozīmes. Yogo naṣṭaḥ parantapa. Tas notiek. Tam nav nozīmes.