LV/Prabhupada 0570 - Pat Pārpratumā starp Vīru un Sievu – Nav Runas par Šķiršanos

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Pat Pārpratumā starp Vīru un Sievu – Nav Runas par Šķiršanos
- Prabhupāda 0570


Press Interview -- December 30, 1968, Los Angeles

Žurnālists: Vai indijā ir daudz šķiršanos?

Prabhupāda: Jā. Mūsdienu, tā sauktie, attīstītie jaunieši bieži šķiras. Bet pirms tam, pat ja starp vīru un sievu bija nesaprašanās, pārpratums, nebija pat runas par šķiršanos. Ņemiet par piemēru manu dzīvi. Es biju mājsmainieks. Nu es tāds vairs neesmu. Faktiski es nepiekritu savai sievai, bet mums pat sapņos nerādījās šķiršanās. Redzat? Ne viņa, ne es par to pat nedomājām. Tas bija kas nezināms. Nu kas tāds tiek ieviests.

Žurnālists: Jā. Rietumu kultūra.

Prabhupāda: Ak, jā.

Žornālists: Vai jums pašā Indijā ir daudz sekotāju?

Prabhupāda: Jā. Ne man personīgi, bet maniem citiem garīgajiem brāļiem, šis kults ir ļoti labs.

Žurnālists: Cik daudz...

Prabhupāda: Ak, miljoniem. Mums ir šī vaišnavu filozofija, Krišnas apziņa, miljoniem. Gandrīz visi. 80 procenti. Prasiet jebkuram indietim, viņš par Krišnas apziņu pastāstīs tik daudz. Viņš var nebūt māceklis, bet ir tik daudz svētu cilvēku kā es. Viņi visi ar to nodarbojas.

Žurnālists: Vai... Vai jūs jebkat ieguvāt formālu apmācību ar...

Prabhupāda: Jā. Mani iesvētīja mans Guru Maharādžs. Šeit ir mana garīgā skolotāja foto.

Žurnālists: Ak, es redzu.

Prabhupāda: Jā. Tātad, kad jūsu valsts vēlējās apliecību, lai padarītu mani par pastāvīgu iedzīvotāju, es ieguvu šādu dokumentu no saviem garīgajiem brāļiem, kas apliecināja, ka esmu iesvētīts. Tas arī viss. Citādi mūsu valstī pēc sertifikātiem nav vajadzības.

Žurnālists: Citiem vārdiem, došanās uz garīgajās skolām Indijā nenotiek. Tāda, kur dodamies uz garīgajām skolām via klosteriem un mācāmies četris gadus...

Prabhupāda: Nē, tas ir klosteris. Jā ir klosteris. Mums ir institūcija - Gaudīja Mathas institūcija. Mums ir simtiem novirzienu, jā.

Žurnālists: Jūs apmaklējat noteiktu mācību kursu?

Prabhupāda: Jā, noteiktu mācību kursu, šīs divas, trīs grāmatas, tas arī viss. Tās var lasīt visi. Bhagavad-gīta un Šrīmad Bhāgavatam, vai Čaitanja- čaritāmrita. Jūs apgūsiet visu. Jums nav jāapgūst daudzi grāmatu sējumi. Jo Bhagavad-gīta ir tik laba grāmata - ja saprotat vienu rindu, jūs attīstāties par simts gadiem. Redzat? Tātad, es vēlos teikt, nozīmīga un pamatīga. Tādēļ mēs esam izdevuši grāmatu "Bhagavad-gīta Kāda Tā Ir". Lai cilvēki to lasa, uzdod jautājumus un mēģina saprast, kas ir šī kustība.

Žurnālists: Makmilans izdeva šo grāmatu.

Prabhupāda: Jā, to izdod Makmilans.