LV/Prabhupada 0666 - Ja Saule Var Iekļūt Jūsu Istabā, Vai Krišna Nevar Iekļūt Jūsu Sirdī?

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ja Saule Var Iekļūt Jūsu Istabā, Vai Krišna Nevar Iekļūt Jūsu Sirdī?
- Prabhupāda 0666


Lecture on BG 6.13-15 -- Los Angeles, February 16, 1969

Tamāla Krišna: "Dieva valstība ir visur, bet garīgās debesis un planētas tiek sauktas param dhāma jeb visaugstākais mājoklis..."

Prabhupāda: Jā. Arī šo materiālo pasauli ir radījis Dievs. Arī tā ir Dieva valstība, bet mēs esam aizmirsuši Dievu. Mēs esam padarījuši Dievu mirušu, tādēļ tā ir kļuvusi par elli. Bet ja mēs pieņemam Dievu, ak, tā kļūst par garīgo pasauli. automātiski. Tādēļ šis templis ir garīgā pasaule, tā nav materiālā pasaule. Tā ir pārāka par materiālo pasauli. Turpini.

Tamāla Krišna: "Jogs, kurš pilnībā saprot Kungu Krišnu, kā to skaidri teicis Pats Kungs, Var iegūt mieru un galu galā sasniegt Visaugstāko Mājokli, Krišnaloku, ko pazīst arī kā Goloku Vrindāvanu. Brahma Samnita skaidri teikts, ka Kungs, lai gan vienmēr mīt Savā mājoklī, ko sauc par Goloku, Ir visaptverošais Brahmans un arī Paramātma."

Prabhupāda: Jā. Ja domājat, ka Krišna ir Savā mājoklī, Goloka Vrindāvanā, tad kā jūs varat uzskatīt, ka Krišna ir jūsu templī? Nē. Brahma-samhita saka... Tādēļ mums jāklausās no autoritātes mātes. Brahma-samhita saka: goloka eva nivasaty akhilātma-bhūtaḥ (BS 5.37.) Lai gan Viņš mitinās Savā mājoklī, Giloka Vrindāvanā, Viņš ir visur. Viņš ir visur. Var izmantot to pašu piemēru. Saule ir aptuveni deviņdesmit miljonus jūdžu tālu no mums. Bet tā ir jūsu istabā. Kā gan jūs varat teikt, ka tur ir saules gaisma? Ja saule var iekļūt jūsu istabā, vai tad Krišna nevar iekļūt katrā jūsu sirds stūrītī? Vai viņš ir tik nespējīgs? Viņš ir visur, bet jums jāapzinās, kā. Turpini.

Tamāla Krišna: "Neviens nevar sasniegt garīgās debesis vai nokļūt Kunga mūžīgajā mājoklī, ja viņš pienācīgi nesaprot Krišnu un Viņa izvērsumu Višnu. Tādēļ cilvēks, kurš darbojas Krišnas apziņā, ir pilnvērtīgs jogs. Tas tāpēc, ka viņa prāts ir iegrimis Krišnas darbībās. No Vēdām mēs apgūstam, ka "cilvēks var pārtraukt dzimšanas un nāves ceļu tikai tad, ja apzinās Dieva Augstāko Personību." Citiem vārdiem sakot, jogas sistēmas pilnība ir atbrīve no matērijas. Nevis kāda maģiska žonglēšana vai vingrinājumi, lai apmuļķotu nevainīgus ļaudis."

Prabhupāda: Liels paldies, tas ir viss.