LV/Prabhupada 0685 - Bhakti-jogas Sistēma - Ātrs Rezultāts, Sevis Apzināšanās un Atbrīve Pat Šajā Dzīvē

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Bhakti-jogas Sistēma - Ātrs Rezultāts, Sevis Apzināšanās un Atbrīve Pat Šajā Dzīvē - Prabhupāda 0685


Lecture on BG 6.30-34 -- Los Angeles, February 19, 1969

Višnudžana: "Cilvēki neizturas nopietni pret sevis apzināšanos, pat ja tie ir vienkārši, praktiski paņēmieni, ko tad teikt par šo sarežģīto jogas sistēmu, kas regulē dzīvesveidu, sēdēšanas pozu, vietas izvēli, prāta novēršanu no materiālām nodarbēm. Kā praktisks cilvēks Ardžuna domāja, ka praktizēt šādu jogas sistēmu ir neiespējami."

Prabhupāda: Jā. Viņš nebija gatavs kļūt pat pseido jogu, viltvārdi, vienkārši veicot kādus vingrojumus. Viņš neizlikās. Viņš saka, ka "es esmu ģimenes cilvēks, karotājs, tas man nav pa spēkam." Viņš skaidri atzīst. Viņš nedara ko neiespējamu. Tā ir vienkārši laika šķērdēšana. Kāpēc tas būtu jādara? Turpini.

Višnudžana: "Lai gan viņš bija dažādos veidos labvēlīgi apveltīts - bija karaliskās ģimenes loceklis, augstu vērtēts neskaitāmu labu īpašību ziņā, dižens karotājs un dzīvoja ilgu mūžu."

Prabhupāda: Jā. Viena lieta ir vecums. Pirms pieciem tūkstošiem gadu, kad dzīvoja Ardžuna, dzīve bija ļoti ilga. Tolaik cilvēki dzīvoja līdz pat tūkstoš gadiem. Tāpat kā šajā laikmetā vecuma ierobežojums ir simts gadu, Dvāpara-jugā vecums bija līdz pat tūkstoš gadiem. Pirms tam, Treta-jugā, cilvēki dzīvoja līdz pat desmit tūkstošiem gadu. Pirms tam, Satja-jugā, vecuma ierobežojums bija simts tūkstoši gadu. Vecuma ierobežojums palielinās. Dzīvojam mēs mazāk. Lai gan Ardžuna tolaik varēja dzīvot tūkstoš gadu ilgi, tomēr viņš uzskatīja to par neiespējamu. Turpini.

Višnudžana: "Un viņš bija pats tuvākais Kunga, Dieva Augstākās Personības, draugs. Pirms pieciem tūkstošiem gadu Ardžunam bija tik daudz labākas iespējas kā mums. Tomēr viņš atteicās no jogas sistēmas."

Prabhupāda: Šī jogas sistēma, šī aštanga joga. Jā.

Višnudžana: "Patiesībā vēsturē nav ierakstu par to, ka viņš kaut jelkad būtu to praktizējis. Tādēļ šī sistēma jāuzskata par neiespējamu, īpaši šajā Kali laikmetā. Protams, tas var būt iespējams dažiem, reti sastopamiem cilvēkiem, bet ne cilvēkiem kopumā - viņiem tas ir neiespējams ierosinājums. Ja tas bija pirms pieciem tūkstošiem gadu, ko tad teikt par mūsdienām? Tie, kuri atdarina šo jogas sistēmu dažādās skolās un sabiedrībās, lai gan apmierināti, viņi veltīgi šķērdē savu laiku. Viņi nemaz nezina vēlamo mērķi."

Prabhupāda: Jā. Šī aštanga joga nav iespējama. Tādēļ šī jogas sistēma, bhakti jogas sistēma, pieejama visiem. Jūs esat redzējuši, kad tiek veikta šī skandēšana, bhakti joga, pat mazs bērns sāk plaukšķināt. Vai redzat? Bez treniņa, bez izglītības, viņš piedalās automātiski. Tādēļ Kungs Čaitanja teicis, ka šī ir vienīgā sistēma šim laikmetam: harer nāma harer nāma harer nāma eva kevalam (ČČ Ādi 17.21). Vienkārši skandējiet Harē Krišna, Harē Krišna. Kalau, šajā Kali laikmetā. Kalau nāsty eva, nāsty eva. Nāsty eva: nav cilas iespējas, citas iespējas, citas iespējas. Ja piekopsiet šo bhakti jogas sistēmu, ļoti vienkārši, skandēsiet. Jūs tūdaļ iegūsiet rezultātu. Pratyakṣāvagamaṁ dharmyam (BG 9.2). Jebkura cita jogas sistēma, ko piekopjat, nozīmē neziņu. Jūs nezināt, cik tālu attīstīsieties. Bet šajā sistēmā jūs sapratīsiet: "Jā, es attīstos šādi un tā." Tā ir vienīgā jogas sistēma, bhakti-joga, kuru piekopjot, ātri var iegūt rezultātus, sevis apzināšanos un atbrīvi pat šajā dzīvē. Viņam nav jāgaida cita dzīve. Krišnas apziņa ir tik jauka. Turpini.