LV/Prabhupada 0698 - Nekalpojiet Jutekļiem, Kalpojiet Rādhai-Krišnam, Tad Jūs Būsiet Laimīgi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Nekalpojiet Jutekļiem, Kalpojiet Rādhai-Krišnam, Tad Jūs Būsiet Laimīgi
- Prabhupāda 0698


Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Bhakta: Kāpēc jūs mācāt Rādhas-Krišnas apziņu?

Prabhupāda: Hmm?

Bhakta: Kāpēc jūs mācāt Rādhas-Krišnas apziņu?

Prabhupāda: Jo jūs esat aizmirsuši. Tas ir jūsu dabiskais stāvoklis. Jūs esat aozmirsuši kalpošanu Rādhai-Krišnam, tādēļ kalpojat maijai. Jūs esat maijas, jūsu jutekļu kalpi. Tādēļ es mācu, ka jūs kalpojat saviem jutekļiem, un tagad pievērsieties kalpošanai Rādhai un Krišnam, tad jūs būsiet laimīgi. Jums jākalpo. Vai nu Rādhai un Krišnam, vai maijai, ilūzijai, jutekļiem. Visi kalpo jutekļiem. Vai ne?" Bet viņš nav apmierināts. Viņš nevar būt apmierināts. Tādēļ es viņiem visiem dodu pareizu informāciju - to kalpošanu, kas jums jāveic. Bet tā vietā, lai kalpotu saviem jutekļiem, lūdzu, kalpojiet Rādhai un Krišnam. Tad jūs būsiet laimīgi. Jūsu kalpa stāvoklis ir tāds pats, bet es piedāvāju labu kalpošanu. Ja jūs nekalpojat Rādhai un Krišnam, tad jums jākalpo saviem jutekļiem, maijai. Jūsu kalpošanas stāvoklis nezudīs. Pat ja nekalpojat Rādhai un Krišnam. Tādēļ labākais norādījums, ar ko aizvietot kalpošanu saviem jutekļiem, kaprīzēm, lūdzu, kalpojiet Rādhai un Krišnam, tad jūs būsies laimīgi. Tas arī viss.

Bhakta: Prabhupāda? Pirms jautājuma uzdošanas jūs runājāt par šlokām, ka Kungs Čaitanja mums tās atstāja. Es nesaprotu. No vienas puses Viņš saka, ka nevēlas tikt atbrīvots no šī materiālā okeāna, mums tikai jākalpo. Un tad, vēl citā šlokā Viņš lūdz tikt atbrīvots no šī nāves okeāna un vērsties uz vieno no Dieva lotospēdu atomiem. Tā man šķiet pretruna, es nespēju...

Prabhupāda: Kur ir pretruna? Lūdzu, paskaidro.

Bhakta: Nu, šķiet, ka... Jūs paskaidrojāt jau agrāk, ka mums nevajag lūgt tikt atbrīvotiem no materiāla okeāna. Mums vienkārši jākalpo Krišnam, lai kur arī atrastos. Tikt atbrīvotam no nāves koeāna šķiet kā lūgums izkļūt no šī materiālā okeāna. (neskaidri)

Prabhupāda: Na dhanaṁ na janam, mama janmani janmanīśvare bhavatād bhaktir ahaitukī (ČČ Antja 20.29, Šikšāštaka 4). Ļauj man Tev kalpot. Tāda ir lūgšana. Un cita lūgšana ir

ayi nanda-tanuja kiṅkaraṁ
patitaṁ māṁ viṣame bhavāmbudhau
kṛpayā tava pāda-paṅkaja-
sthita-dhūlī-sadṛśaṁ vicintaya
(ČČ Antja 20.32, Šikšāštaka 5)

Vēl viens iesaka vienkārši nostiprināt lūdzēju pie Kunga lotospēfām. Vienā šlokā Viņš saka: "Dod man garīgo kalpošanu Tev." Citā šlokā Viņš saka "Nostiprini Mani pie Savām lotospēdām..." Kāda ir atšķirība? Atšķirības nav.